کد خبر: ۳۶۶۸۹۴
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۳
شمار زیادی از مردم کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به دلیل سبک زندگی خاص، دچار بیماری هایی همچون دیابت و فشار خون بالا هستند که بازنگری در سبک زندگی و میزان تحرک و نوع خوراک در این کشورها را ضروری می نماید.
آفتاب‌‌نیوز : مطالعات یک مرکز پژوهشی فاش کرد که "کم عمرترین" مردم جهان، ساکنان امارات متحدۀ عربی هستند.

به گزارش میزان، مرکز پژوهشی "Pew" در پژوهشی که وبگاه www.weforum.org آن را منتشر کرده، خاطرنشان می کند که تنها یک درصد از ساکنان این کشور، بیش از 65 سال سن دارند و به این ترتیب، مردم این کشور، کم عمرترین مردم جهان به شمار می روند.

بر اساس این پژوهش، طولانی ترین عمر را در میان کشورهای جهان، مردم کشور ژاپن دارا هستند و 23 درصد از جمعیت این کشور، بیش از 65 سال سن دارند.

در آمریکا نیز تنها 13 درصد از جمعیت، بیش از 65 سال سن دارند، با این حال دانشمندان بر این باورند که دستکم 22 درصد از ساکنان این کشور، در میانۀ قرن جاری، به 65 سال خواهند رسید.

این پژوهش همچنین، آلمان و ایتالیا را کشورهایی سن بالا ارزیابی و خاطرنشان کرده است که حدود 20 درصد از جمعیت این کشورها بالای 65 سال سن دارند و این دو کشور، در جایگاه دوم و سومِ فهرستِ کشورهای دارای جمعیتِ سن بالا، قرار دارند.

گفتنی است، شمار زیادی از مردم کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به دلیل سبک زندگی خاص، دچار بیماری هایی همچون دیابت و فشار خون بالا هستند که بازنگری در سبک زندگی و میزان تحرک و نوع خوراک در این کشورها را ضروری می نماید.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین