کد خبر: ۳۶۶۹۶۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۳
رییس سازمان و مدیریت برنامه ریزی خبر داد:
رییس سازمان و مدیریت برنامه ریزی گفت: طی کمتر از چهار ماه از اجرای برجام بالغ بر 3 میلیارد و 418 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور انجام شده است و مصمم هستیم با سرمایه گذاری بخش خصوصی واحدهای راکد را فعال کنیم و در استان‌ها برای بیش از 7500 واحد راکد یا نیمه فعال، 16 هزار میلیارد تومان ظرف یک ماه گذشته تجهیز منابع شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
 محمدباقر نوبخت امروز سه‌شنبه در همایش سرمایه گذاری استان کرمان اظهار کرد: پرداختن به سواحل جنوب و مکران در برنامه ششم توسعه برای ما با اهمیت است و با توجه به اینکه از رشد منفی اقتصادی تازه به رشدهای مثبت رسیده ایم، باید در سال نخست برنامه ششم توسعه، رشد خیزشی داشته باشیم که در همین راستا برای امسال رشد پنج درصدی در اقتصاد را پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی گفت: در برنامه ششم توسعه به دنبال رشد متوسط هشت درصد به صورت سالانه در اقتصاد هستیم و تفاوت این برنامه، علاوه بر جامع نگر بودن، مسئله محور بودن آن نیز خواهد بود. در سال جاری برای دستیابی به این رشد همراه با استمرار سیاست مهار تورم، روی مشارکت گسترده بخش خصوصی حساب باز کرده ایم و این اطمینان را داریم اگر اقتصاد ما مردمی شود، می توانیم با تجهیز منابع، درون زایی اقتصاد را با روابط مطلوب برون گرا داشته باشیم.

او با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه بر چند موضوع خاص متمرکز خواهیم شد تصریح کرد: سه موضوع مهم آب، محیط زیست و وضعیت صندوق های بازنشستگی از مسائل مهمی است که در برنامه ششم توسعه به طور خاص روی آن متمرکز شده ایم.

نوبخت تصریح کرد: برای 734 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری سالانه برنامه ریزی مشخصی وجود دارد و بخش‌های پیشرانی در این برنامه برای رسیدن به رشد هشت درصی در اقتصاد کشور تدوین شده است.

وی افزود: هفته گذشته هیئت وزیران تصویب کرد که موانعی که برای برخورداری بخش خصوصی از سرمایه در گردش به سبب برخی ناتوانی ها به علت تحمیل شرایط رکودی، نسبت به بانک ها دارند، رفع شده و بتوانند از تسهیلات بانک ها استفاده کنند و به تفکیک هر استان آمار داریم که چه تعداد واحدهای تولیدی را می خواهیم مورد توجه قرار دهیم.

وی بیان کرد: بیش از 400 هزار میلیارد تومان طرح های عمرانی ناتمام در کشور وجود دارد و با توجه به اینکه می توانیم در یک حرکت گسترده با مشارکت بخش خصوصی زودتر به بهره برداری برسانیم، با شرایط سهل و منطقی از همه ظرفیت های قانونی استفاده و از مشارکت گسترده بخش خصوصی در اتمام طرح ها و بهره برداری توسط بخش غیردولتی استفاده خواهیم کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
0
0
با سلام
فعلا که ما هیچی ندیدم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین