کد خبر: ۳۶۷۰۸۶
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵
مشتریان بانک‌ها برای دریافت خدمات کارت به کارت در شبکه بانکی بین 500 تا 3300 تومان کارمزد پرداخت می‌کنند. این نرخ از سال 1387 تغییر نکرده است.
آفتاب‌‌نیوز : دریافت کارمزد از خدمات بانکی با وجود این‌که در تمام کشورهای دنیا مرسوم بوده و شبکه بانکی ارقام بالایی را از طریق خدمات بانکداری الکترونیک دریافت کرده و جزوی از درآمد آن محسوب می‌شود، اما در حوزه بانکداری ایران چندان در درآمدها‌ی بانک‌ها موثر نیست و به گفته مدیران بانک مرکزی 10 درصد هزینه بانک‌ها را هم پوشش نمی دهد.

این در حالی است که ارقام دریافتی بابت کارمزد خدمات بانکی نیز در حد قابل توجهی نبوده و حتی گاها نسبت به افزایش آن و یا تغییر رویه در دریافت کارمزد طرحی مطرح شده که با مخالفت‌هایی همراه بوده است. به عنوان نمونه موضوع دریافت کارمزد از صاحبان کارت‌خوان‌ها که در حدود یکسال کشمکش در نهایت با مخالفت و پافشاری اصناف این موضوع ملغی شد و تنها به جابه‌جایی دریافت کارمزد از بانکی که وجوه از آن پرداخت می شود به بانکی که منابع را دریافت می‌کند منتهی شد.

اما یکی از خدماتی که تا حد زیادی در بین مشتریان بانک‌ها از استقبال خوبی برخوردار بوده و کارایی نسبتا بالایی دارد، کارت به کارت کردن وجه در شبکه بانکی است که از سه طریق خودپردازها و درگاه‌های اینترنتی و همچنین کارت‌خوان شعب بانک‌ها انجام می‌شود . میزان کارمزد دراین خدمات با توجه به منابع قابل جابه‌جایی بین 500 تا 3300 تومان متفاوت است.

در حالی نرخ کارمزد کارت به کارت از سال 1387 تاکنون براساس بخشنامه بانک مرکزی تغییر نکرده که مشتریان بانک‌ها می‌توانند از طریق خودپردازها و درگاه‌های اینترنتی تا سقف سه میلیون تومان وجوه را در شبانه روز جابه‌جا کنند. در عین حال که در همین بازه زمانی از طریق کارت خوان‌ها که در شعب بانک‌ها وجود دارد با احراز هویت تا سقف 15 میلیون تومان قابل جابه‌جایی است.

به گزارش ایسنا، بنا بر بخشنامه بانک مرکزی در سال 1387، مشتریان بانک‌ها برای کارت به کارت کردن وجه باید بر این اساس کارمزد بپردازند: تا یک میلیون 500 تومان، یک تا دو میلیون 700 تومان، دو تا سه میلیون 900 تومان، سه تا چهار میلیون 1100 تومان، چهار تا پنج میلیون 1300 تومان، پنج تا شش میلیون 1500 تومان، شش تا هفت میلیون 1700 تومان، هفت تا هشت میلیون 1900 تومان، هشت تا 9 میلیون 2100 تومان، 9 تا 10 میلیون 2300 تومان، 10 تا 11 میلیون 2500 تومان، 11 تا 12 میلیون 2700 تومان، 12 تا 13 میلیون 2900 تومان، 13 تا 14 میلیون 3100 تومان و از 14 تا 15 میلیون 3300 تومان.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۲
1
8
سلام
اولا مبلغ جابجایی چه ربطی به کارمزد آن دارد .
دوما بانکها باید به احاد مردم کارمزد بدهند چون این کار وظیفه کارمندان بانک میباشد و بجای اینکه افراد جامعه به بانک مراجعه کنند و وقت بانکی هارا بگیرند خودشان این کار را انجام میدهند
اینقدر با بهانه های جور وا جور مردم را تیغ نزنید.
با تشکر
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۲
1
5
این نوع کارمزد گذاری ناعادلانه است. چون برای بانک فرقی ندارد که مبلغ منتقل شده "1 ریال" باشد یا "150,000,000 ریال" و کارها و هزینه های صرف شده برای هر رقمی کاملا مشابه هست.

به عبارت دیگر برای انتقال مبالغ بالاتر، بانک کار اضافه ای انجام نمیدهد که بخواهد کارمزد بیشتری طلب کند.
ناشناس
|
ROMANIA
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۲
3
1
باید درآمد بانک، از دریافت بهره وام، به سمت کارمزد خدمات اینچنینی سوق پیدا کند. حتی باید از پولی که مردم در حساب می گذارند کارمزد دریافت شود نه اینکه سود پرداخت شود.چون بانک دارد خدمات میدهد. در اون زمان میشود بهره وام پرداختی به صفر یا یکی دو درصد کاهش پیدا کند.اقتصاد هم راه میفتد و مردم پولها رو از بانک درمیارن و کسی پول مفت نمیگیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین