کد خبر: ۳۶۷۶۳۹
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۶
بارش‌ها و سیلاب‌های شدید روزهای اخیر در گوشه و کنار تاجیکستان دست‌کم جان چهار تن را گرفته و به شمار زیادی از خانواده‌ها خسارات جدی وارد کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :
به گفته منابع امور اضطراری تاجیکستان، چهار قربانی این حادثه ساکنان نواحی "عینی" و "پنجکنت" استان "سغد" در شمال تاجیکستان بوده‌اند که چند روز اخیر گرفتار سیل شده‌اند.

این حادثه دست‌کم هشت ناحیه تاجیکستان را فرا گرفته و فقط در ناحیه پنجکنت حدود 150 خانواده از سیلاب‌ها آسیب و زیان مالی دیده‌اند.

این بارش‌ها و سیلاب طی سه روز گذشته ادامه یافته و از جمله در ناحیه "رودکی" در پیرامون پایتخت تاجیکستان بیش از 1200 خانواده آسیب دیده‌اند. کمیسیون ویژه برای ارزیابی خسارات سیل هنوز آمار دقیق آسیب‌دیدگان را اعلام نکرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، در ناحیه "درواز" در شرق تاجیکستان نیز ده‌ها خانواده از بارش‌های شدید و سیلاب آسیب دیده‌اند. در این ناحیه راه ارتباطی تخریب شده و در نتیجه رفت و آمد خودروها میان دوشنبه و بدخشان و همچنین از بدخشان به مناطق دیگر تاجیکستان قطع شده است.

سیلاب‌های عظیم همچنین صدها خانه را خراب کرده و زیربناها و تاسیسات اجتماعی، مزارع و باغ‌ها را از میان برده است. حیوانات اهلی زیادی نیز در این حوادث تلف شده‌اند. سازمان‌های محلی گفته‌اند که مردم آسیب دیده از سیل به کمک‌های اولیه و کمک برای بازسازی منازل خود نیاز دارند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین