کد خبر: ۳۶۷۹۴۹
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۴
برای نخستین بار آزمایشگاه تخصصی MS ، در میمه گشایش یافت . این آزمایشگاه در ساختمانی به مساحت 80 متر مربع در دانشگاه تخصصی زیست شناسی موسسه آموزش عالی «نور دانش» قرار دارد .
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش انتخاب، دکتر محمدحسین صنعتی نماینده انجمن MS ایران گفت : این آزمایشگاه که با همیاری خیرین تجهیز شده است در نظر دارد به کمک انجمن ام اس ایران و زیر نظر این انجمن تحقیقات مورد نیاز برای تشخیص زود هنگام و درمان بیماری ام اس را انجام دهد تا از این راه باری از دوش بیماران نیازمند برداشته شود .

وی با اشاره به سرمایه گذاری 600 میلیون ريالی در این آزمایشگاه تخصصی خاطر نشان کرد : خوشبختانه با همدلی و همیاری خوبی که بین مردم و مسئولان این موسسه آموزشی وجود دارد ، ما توانستیم برای نخستین بار آزمایشگاه تخصصی MS را به منظور استفاده از توان علمی و تخصصی پژوهشگران این مرز و بوم به منصه ظهور برسانیم .

دکتر محمدرضا زمانی رییس موسسه آموزش عالی نور دانش میمه در این زمینه گفت : این موسسه که بصورت تخصصی موضوعات روز زیست شناسی و ژنتیک را در برنامه استراتژیک خود قرار داده ، توانسته از پتانسیل و توانمندی کارشناسان این رشته ها به نحو احسن استفاده کرده و فاز اول این آزمایشگاه تحقیقاتی را به بهره برداری برساند .

زمانی در ادامه خاطر نشان کرد : با بهره برداری کامل از فاز اول ، و در فاز دوم مطالعات ژنتیکی بیماران مورد بررسی قرار خواهد گرفت که در ادامه فاز سوم برای سلول درمانی هدف گذاری شده است . بر اساس برنامه زمانبندی از پیش تعریف شده ، پس از طی 5 الی 6 سال با اتمام تحقیقات ، ورود تخصصی به موضوع سلول درمانی در دستور کار این آزمایشگاه قرار گرفته و امیدواریم در ادامه این راه پر فراز و نشیب بتوانیم با افتتاح کارخانه تولید سلول هر فرد بر اساس خصوصیات ژنتیکی گامی رو به جلو برای پر آوازه نمودن نام کشور عزیزمان ایران برداریم .

آزمایشگاه تخصصی MS موسسه آموزش عالی نور دانش میمه خواستگاه برآوری نیاز بیماران مبتلا به MS کشور خواهد شد .
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین