کد خبر: ۳۶۸۰۷۰
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۲
خادمی گرایش امر به معروف و نهی از منکر به سمت دولتی را خطرناک دانست و گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر دولتی شد خطرناک می‌شود و فردا منتظر پول هستیم و می‌گوییم چرا انجام نشد‌؟ جواب می‌هند اعتبار نیست‌، خودرو نیست‌، نمی‌دونم چی چی نیست.
آفتاب‌‌نیوز :
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:اگر بحث امر به معروف و نهی از منکر را به همه معضلات اجتماعی گسترش دهیم عملکرد مطلوبی خواهیم گرفت.

سید موسی خادمی در همایش تبیین و تشریح برنامه های سال ۱۳۹۵ برای امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد:شما نگاه کنید اعتیاد خیلی موضوع مهمی است و یا خودکشی ،الان خودکشی در جامعه ما زیاد شده است و ما از آن دسته از استان هایی هستیم که رشد داریم.

خادمی پرداختن به خودکشی را مهم تر از بی حجابی دانست و گفت : الان خود شما بگردین ببینید شما بیشتر روی خودکشی بیشتر فکر کرده اید یا بی حجابی؟و اگر بیشتر به حجابی فکرکردهاید یعنی اینکه از اصل مسئله امر به معروف و نهی از منکر غافل شده اید.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد پرداختن به افزایش خودکشی در استان را مهم تر از بی حجابی توصیف کرد و گفت: خودکشی خیلی مهم تر از بی حجابی است ، مثلا ۵۰،۶۰ و یا ۷۰ نفر به یک نقطه ای از زندگی رسیده اند که چاره ای جز خودکشی ندارند ،آیا روی این مهم فکری ،صحبتی و یا بحثی انجام شده است.

سید موسی خادمی پرداختن به دیگر گستره های اجتماعی را خواستار شد و تصریح کرد:دوستان دیگر بحث های اجتماعی را بیشتر روی کار بیاورند و این یک فرصتی است برای ما ،چون در کلان شهرها آنچنان مسائل پیچیده است که دیگر در جلسات به این شکل قابل حل نمی باشد.

خادمی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اثر بخشی گفت: اثر بخشی در امر به معروف و نهی از منکر بسیار مهم است و این زمانی معنا پیدا می کند که شما اطمینان داشته باشید که تاثیر گذار است و شما اعمالی را که می دانید بدون تاثیر است انجام ندهید.

وی ادامه داد: یکی از عوامل اثر بخشی عامل بودن شخص است یعنی فردی که عامل هست باید کامل باشد و جوری نباشد خودمان کاری را انجام دهیم و بگوییم برای دیگران مناسب نیست و این هم در صورت عدم پایبند بودن از مشکلات حوزه امر به معروف نهی از منکر است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره با رفتارهای آمرین به معروف و ناهیان از منکر بیان کرد:فعالیت امر به معروف و نهی از منکر به عهده ماها نیست و ماها ستاد اجرایی هستیم برای همه رفتارها یعنی باید جوری رفتار شود امر به معروف برای همه مردم است ،نه اینکه دیگران بگویند ستاد امر به معروف چه کاری انجام داده است.

سید موسی خادمی گفت: به عنوان مثال اداره آب متولی آبرسانی به منازل مردم وظیفه خاص خود را دارد اما امر به معروف وظسفه همگانی افراد است و ما تدوینگر هستیم ،کسی هم حق ندارد بگوید که چرا در امر به معروف این کار را انجام ادی هر کسی خودش باید به وظیفه خویش عمل کند.

خادمی گرایش امر به معروف و نهی از منکر به سمت دولتی را خطرناک دانست و گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر دولتی شد خطرناک می شود و فردا منتظر پول هستیم و می گوییم چرا انجام نشد ؟جواب می هند اعتبار نیست ،خودرو نیست ،نمی دونم چی چی نیست.

وی در ادامه افزود: اصلا قرار نیست خودرو در اختیار کسانی قرار دهند تا امر به معروف و نهی از منکر کنند و تشکیلاتی راه بیفتد و این تشکیلات میر کل و معاون داشته باشد در صورتیکه وظسفه ما در حد یک ستاد و پیگیری بحث امر به معروف و نهی از منکر است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به نقش مردم در امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و عنوان کرد: اگر امر به معروف دست مردم افتاد جواب می گیریم و در دست دولت باشد به هیچ عنوان جواب نخواهیم گرفت.

سید موسی خادمی با تاکید بر عدم جناح بندی سیاسی و سلیقه ای در امر به معروف و نهی از منکر گفت:به هیچ وجه نباید امر به معروف و نهی از منکر در جناح بندی های سیاسی و سلیقه ای دخالت داشته باشد و مرگ این شکل کارها جناح بندی ها است و اگر سیاسی شد دیگر به درد نخواهد خورد.

به گزارش خبرآنلاین،خادمی ادامه داد: اگر امر به معروف سیاسی شد می گویند برای فلانی است و فرهنگی نیست و البته در استان این شکل کار کردنه بسیار مشکل است و به نظر من یکی از مهمترین موضوعاتی که می تواند در کرسی های آزاد اندیشی مطرح شود همین امر به معروف و نهی از منکر است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
BELGIUM
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
0
همه موجودیت انسان امید به اینده است
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
1
0
هر چیزی جای خودش خوبه قرار نیست بگیم بی حجابی خوبه خود کشی بد هر نهادی مسئول کاری است وزارت بهداشت و دیگر نادهای مرتبط باید روی مسئله خودکشی کار کنند و نهادهای دیگر هم روی مسئله حجاب البته حجاب را به صورت دستوری نمی شود در جامعه گسترش داد باید فرهنگ سازی کرد یکی از ضربه هایی که ما در باره حجاب خوردیم بازیگران صدا و سیما بودند در فیلمها با چادر و در جامعه ...
آریا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
0
0
آخ گفتی
ناشناس
|
ROMANIA
|
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
0
2
بله جناب حقیقت تلخه خودکشی واعتیاد وخیانت همش ازفقروبیکاری ست
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۶:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
1
4
دقیقا درست گفته اند وقتی منکر بزرگ تر وجود دارد می توان گفت اصلا اتلاف منابع است که بودجه برای حجاب صرف کنیم.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
2
0
چرا یه کاری باید به جای یه کار دیگه انجام بشه؟! نمیشه هر دو رو انجام داد؟!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین