کد خبر: ۳۶۸۵۱۰
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۳
یکی از حشرات جالب و دیدنی، شکل عجیب شبیه به چهره انسان پشت بالهای یک گونه از سوسک است که نگاه هر بیننده ای را به سوی خود جلب می کند.
آفتاب‌‌نیوز : العالم: هر حیوانی چهره خاص خودش را دارد و از این نظر است که می‌توان میان گونه های مختلف آن‌هاتفاوت هایی را قائل شد. دانشمندان تا به حال حشرات بسیاری را کشف کرده‌اند که چهره‌های بامزه یا جالبی داشته‌اند اما میان همه آن‌ها حشرات با چهره های باورنکردنی و عجیب بیش از دیگر گروه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرند.

حشره انسان نما! +عکس
کرم ابریشم گربه ای

یکی از عجیب ترین گونه های کرم ابریشم را می‌توانید در چین پیدا کنید. این موجود که بعد از مدتی به پروانه زیبایی تبدیل می‌شود در دوران کرم بودنش بسیار شبیه به گربه است. این کرم های گربه ای بسیار نادر هستند و سخت می‌توان در طبیعت آن‌ها را پیدا کرد ولی دانشمندان قصد دارند به خاطر بامزه بودن آن‌ها تکثیر این کرم‌ها را شروع کرده و آن‌ها را به کشورهای مختلف صادر کنند تا تمام دنیا از این کرم های بامزه داشته باشند.

حشره انسان نما! +عکس
سوسک با چهره انسان

یک عکاس آمریکایی در حالی که داشت میان جنگل قدم میزد به طور اتفاقی با یک سوسک بسیار عجیب روبرو شد. این سوسک بال هایی دارد که هنگام بسته شدن، صورت یک انسان را شبیه سازی می‌کند. در این صورت می‌توان چشمان، بینی، دهان و حتی موهای شانه کرده را مشاهده کنید. این سوسک که بسیار کمیاب است تنها در جنگل های تایلند دیده می‌شود.
 

حشره انسان نما! +عکس

کرم پر مو

در میان حشرات چیزی که به ندرت دیده می‌شود مو است زیرا این موجودات به قدری کوچک هستند که مو روی بدن آن‌ها فضایی برای رشد ندارد اما یک نوع کرم بسیار عجیب وحود دارد که در میان جنگل های پرو زندگی می‌کند و به کرم پرمو مشهور شده است.

این کرم‌ها تمام بدنشان از موهای نرم و لطیف طلایی رنگ پر شده است و به مرور زمان این موها بیشتر هم می‌شود اما نکته مهم اینجاست که نمی‌توان آن‌ها را نوازش کرد زیرا همین موهای زیبا بسیار سمی هستند.

 
حشره انسان نما! +عکس
حشره مار نما


یکی از حشرات بسیار عجیبی که تنها در میان جنگل های انگستان و ایرلند دیده می‌شود حشره ماری یا حشره مار نما است. این حشره که آن را میان کرم های ابریشم هم دسته بندی می‌کنند دارای بدنی بسیار لیز است، همچنین رنگ بدن آن قهوه ای است و از یک فاصله مشخص این رنگ می‌تواند به صورت پولکی دیده شود.

از آنجایی که در انتهای دم این کرم نیز لکه هایی به مانند صورت مار دیده می‌شود بسیاری آن را با مار اشتباه می‌گیرند. این حشره تنها 75 میلیمتر طول دارد ولی همیشه از دست مارها به راحتی فرار می‌کند.
 

کرم با استتار گل

 

کرم با استتار گل

 


یکی از باهوش ترین کرم‌ها در طبیعت کرم سینچلورا نام دارد. این کرم می‌تواند تعدادی از گلبرگ های گل را به پشت خود چسبانده و تبدیل به یک شاخه از آن گل شود.

این استتار او به حدی جالب و غلط ‌انداز است که گاهی اوقات متخصصان نیز به راحتی از کنار آن‌ها عبور می‌کنند. آن‌ها می‌توانند به شکل شاخه هر گلی تبدیل شوند و در زمره بهترین استتارگران دنیا شناخته می‌شوند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین