کد خبر: ۳۶۹۰۰۴
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۶
نشریه واشنگتن پست با انتشار یک گزارش تحلیلی نوشت که درآمد تجاری شرکت های متعدد تحت کنترل دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در فاصله یک سال گذشته و در پی شرکت درمبارزات انتخاباتی این کشور به دوبرابر افزایش یافته است.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ نامزد جنجال برانگیز جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در روز 16 ژوئن سال گذشته داوطلب نامزدی این حزب در انتخابات شد.
واشنگتن پست به نقل از اسناد مالیاتی منتشر شده از سوی دولت فدرال آمریکا نوشته است که در فاصله کمتر از یک سال از شروع مبارزات انتخاباتی آمریکا 190 میلیون دلار به مجموع درآمد های ترامپ از محل حق التالیف کتاب ها، زمین های گلف و تولیدات مارک دار کارخانه های او افزوده شده است.

نشریه مذکور اضافه کرده است که در همین فاصله درآمد ناشی از یکی از تاسیسات مجلل تفریحاتی او بنام 'مار ا للاگو ' درایالت فلوریدای آمریکا از 16 میلیون دلار در سال 2015 به 30 میلیون دلار افزایش پیدا کرده و درآمد شرکت دیگر وی با نام 'ترامپ آیس' که تولید کننده آب شیشه ای است نیز از 280 میلیون دلار در سال 2015 به 413 میلیون دلار در سال جاری رسیده است.
ورود دونالد ترامپ به عرصه رقابت های انتخاباتی ، بدون کمترین تجربه سیاسی، با بهت وناباوری محافل سیاسی و خبری این کشور روبه رو شد و رسانه های آمریکایی را به گمانه زنی های زیادی در خصوص انگیزه اصلی او دراین ماجراجویی وادار کرد.

یکی از تحلیل های غالب در آن زمان این بود که این نامزد جنجالی با یقین به این که هیچ گونه شانسی برای پیروزی در مقابل سایر نامزد های حزب جمهوریخواه نخواهد داشت و در نخستین مراحل ناگزیر به انصراف وکناره گیری خواهد شد به این ماجراجویی دست زده است.
بر اساس همین تحلیل آنچه که ترامپ با این ماجراجویی تازه در پی آن بود افزودن بر در آمد های تجاری خود در سایه شهرت ناشی از چنین اقدامی بود که به نظر می رسد تاکنون نه تنها دست کم به این هدف خود نائل شده بلکه با شدت گرفتن احتمال نامزدی نهایی خود تشکیلات سیاسی واشنگتن را دچار نگرانی های زیادی کرده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین