کد خبر: ۳۷۰۵۸
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۸۴ - ۱۵:۴۳
قائم مقام دبیر شورای عالی امنیت ملی:
آفتاب‌‌نیوز : عبدالرضا رحماني فضلي قائم مقام دبير شوراي عالي امنيت ملي با اشاره به اين كه در موافقتنامه پاريس و پذيرفتن تعليق داوطلبانه فعاليت‌هاي هسته‌اي از سوي ايران شرط شد كه روند مذاكرات پيشبرنده و در جهت حل پرونده هسته‌اي ايران در اژانس باشد اما اروپايي‌ها موجب توقف مذاكرات شدند، تصريح كرد: پس از آغاز به كار يو.سي.اف اصفهان، جمهوري اسلامي ايران براي اعتماد سازي بيشتر آغاز مجدد مذاكرات را پذيرفت و بر اساس طرح آقاي احمدي نژاد و ادامه تضمين‌هاي بين‌المللي از مشاركت كشورهاي ديگر در فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران استقبال كرد.

رحماني فضلي با تاكيد بر تمركز مذاكرات بر ابهام‌زدايي از فعاليت‌هاي صلح‌آميز هسته‌اي ايران اظهار داشت: اراده آمريكا، اروپا و آژانس تغيير قوانين آژانس و ان.پي.تي بود كه با مخالفت كشورهاي جهان سوم، غير متعهدها و كشورهاي غير برخوردار از انرژي اتمي مواجه شد.

قائم مقام دبير شوراي عالي امنيت افزود: جمهوري اسلامي ايران جهت اعتمادسازي بين المللي و فراتر از قوانين و وظايف كشورهاي عضو اژانس فعاليت‌هاي خود را تعليق كرد ولي اينك فعاليت هسته‌اي ايران براساس مقررات بين‌المللي و صلح‌جويانه و عملكرد اروپايي‌ها سياسي و تحت فشار آمريكاست.

رحماني فضلي با بيان اين كه آژانس و كشورهاي اروپايي در چارچوب قانون و مقررات حقوقي حركت نمي‌كنند، افزود: كشورهاي غربي در جهت مقابله با فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران و اقناع سازي با استفاده از رسانه‌هاي وابسته، همكاري‌هاي ايران را ضعيف و فعاليت‌هاي هسته‌اي كشورمان را بزرگ‌نمايي مي‌كنند.
قائم مقام دبير شوراي عالي امنيت ملي اظهار داشت: ايران الگوي رفتارهاي كشورهاي جهان سوم و غير برخوردار از انرژي هسته‌اي است، بنابراين هر تصميمي كه در مورد ايران اتخاذ شود در مورد آنان نيز پياده و موجب انحصاري شدن انرژي هسته‌اي، عقب ماندگي و وابستگي اين كشورها خواهد شد.

رحماني فضلي با بيان اين كه آمريكا صحنه گردان اصلي مخالفت با فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران است گفت: جمهوري اسلامي ايران همواره در عرصه ايجاد صلح بين‌الملل فعال بوده است و انتظار دارد پرونده هسته‌اي در شوراي حكام و بر اساس قوانين بررسي شود.

قائم مقام دبير شوراي عالي امنيت ملي تصريح كرد: اگر پرونده هسته‌اي ايران به شوراي امنيت ارجاع شود، بايد بر اساس تصميم گيري شوراي حكام و گزارش بازرسان آژانس از موارد نقض و انحراف فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران باشد و چون ايران همكاري‌هاي سازنده و تاثيرگزاري داشته در عرصه فعاليت‌هاي هسته‌اي هيچ نگراني نخواهد داشت.

رحماني فضلي با بيان اين كه اقدامات مسئولان نظام در جهت منافع ملي و احقاق حقوق ملت ايران است، گفت: حمايت‌هاي مردم تعيين كننده اصلي است و مردم با حضور و حمايت خود تأثير بسزايي در روند مذاكرات هسته‌اي خواهند داشت.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین