کد خبر: ۳۷۱۰۸
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۸۴ - ۱۱:۳۲
اتحادیه اروپا و تکرار یک پیشنهاد بی شرمانه
آفتاب‌‌نیوز : دلیل طرح این قبیل موضوعات به سخنان محمود احمدی نژاد ریاست جمهوری اسلامی ایران در مورد رژیم اشغالگر قدس باز می گشت اما همان زمان فدراسیون جهانی فوتبال ( فیفا) جواب محکمی به تندروها داد و به طور رسمی، صریح و شفاف اعلام کرد که:« فوتبال هیچ ارتباطی با سیاست ندارد و ایران به طور قطع در جام جهانی آلمان بازی خواهد کرد.» بحث غیر منطقی و مضحک دوباره مطرح شد. دولت جمهوری اسلامی ایران که بارها استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را حق مسلم خود می داند، چندی پیش تحقیقات را از سرگرفت.
در نشست وزیران امور خارجه انگلستان، فرانسه و آلمان دوباره پیشنهاد غیر منطقی کنار گذاشتن ایران از جام جهانی تکرار شد. در این جلسه که خاویر سولانو مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم حضور داشت درباره پرونده هسته ای ایران با یکدیگر مذاکره کردند. پس از پایان این نشست سولانو به شبکه تلویزیونی NYZ گفت: کنار زدن ایران از رقابت های جام جهانی شاید یک راه حل باشد و ما قصد داریم به این موضوع بسیار جدی نگاه کنیم البته تاکنون درباره نوع تحریم ها مذاکره نداشتیم، اما می دانیم که این تصمیم، مردم ایران را برانگیخته می کند! این سخنان در حالی مطرح می شود که کاخ سفید خواهان ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل است. آنها گفته اند هر تحریمی درباره برنامه های هسته ای ایران، متوجه مردم این کشور نخواهد شد.
کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه امریکا هم به دانشجویان، هنرمندان و ورزشکاران از جمله تیم ملی ایران که در رقابت های جام جهانی به میدان خواهد رفت اطمینان داد که تحریم و جریمه به آنها تحمیل نخواهد شد.
به هر حال نباید ملالی را به دل راه داد. این پیشنهاد بارها و بارها تکرار شد، از حزب سبز تا رئیس باشگاه کلن و . . . خیلی ها تاکنون خواسته اند جوی را علیه تیم ملی ایران ایجاد کنند اما سپ بلاتر و یارانش در فیفا باز هم تکرار خواهند کرد که: « فوتبال کوچکترین ارتباطی به سیاست ندارد.»
پس حتی سولانو هم نمی تواند حکم اخراج تیم ملی ایران از جام جهانی را صادر کند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین