کد خبر: ۳۷۳۲۴
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۸۴ - ۲۲:۲۴
آفتاب‌‌نیوز : اعراب مثالی دارند که می گوید " گربه از لیسدن سوهان خوشش می آید اما نمی داند که در واقع خون زبان خود را می خورد " این ضرب المثل را اکنون می توان گفت این توصیف دقیقا بر نوع رفتار همسایه مسلمان خود ایران منطبق است. 

امروز ایران از سیاست راه رفتن بر لبه پرتگاه با جامعه جهانی در مورد برنامه های هسته ای خود لذت می برد. 

مگر کسری نبود که دستور داد گردن فرستاده ی ویژه ی رسول اکرم را برای رسانیدن پیام اسلام بزنند. 

صدام حسین هم پیش از سقوط بغداد روی مواضع فرانسه ، چین وروسیه در شورای امنیت تکیه بسیار زیادی کرده بود. 

وامروز هم نظام سوریه به مواضع چین وروسیه دل بسته بود. 

اکنون جامعه جهانی با پنج قدرت برترش در شورای امنیت بر یک مسئله اتفاق نظر پیدا کرده اند وآن جلوگیری از دستیابی ایران به رؤیاهایش است ودر این زمینه از پشتیبانی اروپایی ها هم بهرمند هستند ، حال اگر بگوییم که کشورهای شورای همکاری خلیج فارس که تنها 100 کیلومتر با نیروگاه هسته ای اش از طریق خلیج فارس فاصله دارند هم از این فعالیت ها زیان می بینند پس می توان تاکید کرد که سه چهارم کره زمین با اهداف ایران مخالف هستند.! 

با این وجود سخنان آتشین وشدید وچالش گرایانه همچنان وتا به امروز از تهران به گوش می رسد . 

نویسنده سپس با انتقاد از برخی نویسندگان عرب که به حمایت از ایران پرداختند وحتی از عمرو موسی ادعا کرد آنها صدام حسین را باد کردند ودوستی "خاله خرسه" را در حقش به جای آوردند ، از اینرو وبر اساس همین مدعی از آنها خواست تا چنین اقدامی را برای ایران تکرار نکنند بلکه سیاست آرام سازی اوضاع وعقل وتدبیر را به ایران پیشنهاد کنید. 

به زعم نویسنده کویت در دهانه ی توپ خطر نشت تشعشعات اتمی قرار گرفته است ، یکی از علل وقوع چنین حادثه ای نداشتن تجربه کافی نزد ایرانیان در نحوه برخورد با نیروگاه های هسته ای است . همچنین امکان حمله وبمباران هوایی آمریکایی ـ اروپایی ـ اسرائیلی وجود دارد . از اینرو ما باید سریعا کاری برای خودمان بکنیم ودست به تشکیل لابی "خلیج فارسی ـ عربی" کرده وآنرا به لابی که در مقابل این خواست ایران ایجاد شده ملحق سازیم. 

این نویسنده همچنین با مرتبط ساختن سخنان احمدی نژاد در مورد رژیم صهیونیستی وکوره های آدم سوزی ادعا می کند که با توجه به این سخنان هرگز نمی توان باور کرد که این فعالیت ها تنها جنبه ی صلح آمیز داشته باشند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین