کد خبر: ۳۷۵۹۱۴
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷
فعالیت لابی " اتحاد در برابر ایران هسته ای" به رغم توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی متوقف نشده و این لابی در دوره جدید فعالیت خود تلاش های خود را روی ممانعت از عادی شدن روابط ایران با دولت ها و شرکت های خارجی متمرکز کرده است.
آفتاب‌‌نیوز : رییس سابق سازمان جاسوسی اسراییل (موساد) به هیات مدیره یک سازمان ضد ایرانی برای متوقف کردن برنامه هسته ای ایران پیوست.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه "یدیوت آحرنوت " اسراییل، " تامیر پاردو " رییس سابق موساد - که این دستگاه اطلاعاتی اسراییل را از ژانویه 2011 تا ژانویه 2016 مدیریت کرده است - به هیات مدیره سازمان ضد ایرانی " اتحاد در برابر ایران هسته ای " (UNITED AGAINST NUCLEAR IRAN) پیوسته است.عضو گیری جدید لابی ضد ایرانی

سازمان " اتحاد در برابر ایران هسته ای " در سال 2008 و به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی به منظور متوقف کردن برنامه هسته ای ایران تشکیل شده است. دفتر مرکزی این سازمان در شهر نیویورک آمریکاست.

بنا به مدعای رییس سابق موساد، کشورهای پیشرو در جهان نباید از خطرات حکومت ایران که پهنه گسترده ای  از ایمنی شخصی شهروندان جهان تا آزادی مردم در داخل و خارج از مرزهای ایران را تهدید می کند، غافل شوند.

لابی "اتحاد در برابر ایران هسته ای" به رغم توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.

 این لابی که نتوانست مانع برچیده شدن کامل فعالیت های هسته ای در ایران شود در مرحله جدید و پس از توافق هسته ای (برجام) فعالیت های خود را روی جلوگیری از عادی شدن روابط سیاسی و اقتصادی ایران با کشورها و شرکت های بزرگ جهان متمرکز کرده است.

لابی "اتحاد در برابر ایران هسته ای" عضویت چهره هایی چون جو لیبرمن (سناتور آمریکایی ) ، "دنیس راس" (هماهنگ کننده سابق سیاست آمریکا در کشورهای خاورمیانه )
"آنا د پالاسیو " (وزیر امور خارجه سابق اسپانیا) ، روسای سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و نیز " رابرت هیل" وزیر دفاع سابق استرالیا را دارد.

علاوه بر پاردو چهره هایی چون " جان بولتون " سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل و "رادوسلاو سیکورسکی" وزیر امور خارجه سابق لهستان نیز به عضویت این سازمان ضد ایرانی درآمده اند.

"مارک والاس" دیپلمات سابق و سرمایه دار آمریکایی در سال 2008 این سازمان را به همراه دنیس راس (دیپلمات)، ریچارد هالبروک (دیپلمات سابق و سرمایه دار) و جیمز وولسی (رییس سابق سازمان سیا) پایه گذاری کرد.

این چهار نفر هیات مدیره اولیه این سازمان غیر انتفاعی شدند و به تلاش برای متوقف کردن فعالیت های هسته ای ایران  از طریق لابی گری و فشارهای سیاسی و رسانه ای به کشورها و شرکت های طرف رابطه با ایران افزودند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x