کد خبر: ۳۷۶۴۶۹
تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
با وجود این‌که توافق بر سر فواید برجام نسبت به هزینه آن‌ها صحیح نبود، اما تبلیغات غرب علیه ما تحت عنوان «تولید سلاح‌های کشتار جمعی» خنثی شد. / اینکه از داشته هایمان صرف نظر کنیم، در اسلام محکوم است
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش نامه نیوز، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی یکی از فواید برجام را کاهش مسأله ایران هراسی دانست و گفت: با وجود این‌که توافق بر سر فواید برجام نسبت به هزینه آن‌ها صحیح نبود، اما تبلیغات غرب علیه ما تحت عنوان «تولید سلاح‌های کشتار جمعی» خنثی شد.

به گزارش انتخاب، سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در ادامه سلسله جلسات تفسیر سوره «ممتحنه» که در محل مهدیه مشهد برگزار شد، به بیان نکات تفسیری آیه هفتم این سوره مبارکه پرداخت.
 
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به این‌که اسلام دین صلح و دوستی است، اظهار کرد: «خشن نشان دادن اسلام» نگرشی است که استکبار روز به روز آن را ترویج می‌کند. آیات قرآن ثابت می‌کند که اسلام دین صلح و دوستی است و بنا نیست اگر امروز با یک عده کافر دشمن هستیم، هیچ‌وقت با آن‌ها دوست نشویم. بنای اسلام بر صلح است اما نه صلحی که بر ما تحمیل شود.
 
صلح تحمیلی در اسلام پذیرفته نیست
وی خاطرنشان کرد: صلح تحمیلی یعنی ما در برابر ظلم و جنایت و تحریم اقتصادی مجبور به مذاکره و دست دادن شویم، از امتیازات و داشته‌های خود صرف نظر کنیم و حتی توسعه فناوری و علم و دانش‌مان هم تنازل پیدا کند. چنین صلحی در اسلام محکوم است. صلح تحمیلی عین ذلت و خواری است و دشمن می‌خواهد از بالا با قدرت خود ما را به تمکین بکشاند و مسلمانان زیر بار این ذلت نمی‌روند.
 
آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به ماجرای صلح حدیبیه و مقدمه شدن این جریان برای پیروزی بعدی مسلمانان در مکه، عدم تبعیت برخی مسلمانان از پیامبر(ص) را تقبیح کرد و گفت: این‌طور نیست که مسلمانان مانند افراد افراطی، احساساتی و هیجانی فقط در زمان جنگ تابع رهبر باشند و وقتی دستور صلح داد، او را قبول نداشته باشند. در انقلاب هم به همین صورت است و کسی نباید از رهبر جلوتر بیفتد. مواردی بوده که افراد با احساس و هیجانی شدن جلو رفته‌اند در حالی که رهبری گفته‌اند چنین کاری صورت نگیرد.
 
«استکبار ستیزی» یک اصل لایتغیر در اسلام است
وی تصریح کرد: این‌طور نیست که تکلیف برائت با دشمنان خدا از دوش انسان برداشته شود، تکلیف عداوت با دشمن خدا همیشه هست و «استکبار ستیزی» یک اصل ثابت برای ماست و تابع زمان نیست؛ عداوت مبدل به مودت نمی‌شود. اگر شرایط عوض شود، به اذن خداوند، مودت جایگزین عداوت می‌شود.
 
امام جمعه مشهد مقدس در تبیین علت سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا»، اظهار کرد: اجرای راهبرد‌های استکباری آمریکا مربوط به کل آن کشور است، قرون وسطی نیست که یک رییس جمهور قداره‌کش از یک گوشه دنیا به گوشه دیگری برود و انسان‌ها را بکشد و فقط خودش مسؤول باشد، الآن مسائل تحت عنوان «منافع آمریکا و مردم آن» در حال پیاده شدن است.
 
آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: می‌گویند «ما برای این‌که اقتصادمان را تأمین کنیم، باید به عربستان سعودی اسلحه بفروشیم و عربستان هم به یمن حمله کند، با ایران درگیر شود و خود را در برابر ایران مجهز نماید» خب اگر بنا باشد عربستان نخواهد مردم یمن را بکشد و از تروریست‌ها پشتیبانی نکند، اسلحه آمریکا را چه کسی بخرد؟
 
وی با اشاره به این‌که فقط در دوران ریاست جمهوری اوباما، حجم خرید اسلحه آل سعود از آمریکا، به 111 هزار میلیارد دلار رسیده است، گفت: اگر مردمی از آن طرف دنیا بخواهند با آدم‌کشی در این سوی دنیا شکم خود را سیر کنند، نماد استکبار هستند، این‌جا یمنی‌ها را خاکستر کنند، که آن‌ها نانشان را بخورند. این یک جریان است و مرگ بر این جریانی که برای نان خوردن در منتهی الیه جنوب غرب دنیا، مردم منتهی الیه شرق دنیا را می‌کشند.
 
کاهش «ایران هراسی» از فواید برجام بود

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان این‌که کفر جهانی در صدد معرفی دگرگون اسلام به جهانیان است، یکی از فواید برجام را کاهش مسأله ایران هراسی دانست و افزود: با وجود این‌که توافق بر سر فواید برجام نسبت به هزینه آن‌ها صحیح نبود، اما تبلیغات غرب علیه ما تحت عنوان «تولید سلاح‌های کشتار جمعی» خنثی شد؛ هرچند اگر چنین کاری نمی‌کردیم هم آن‌ها روزی می‌فهمیدند که ما به دنبال این سلاح‌ها نیستیم. تنها در زمان آن تعجیل شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
0
3
خوب بالاخره خود متوجه شدند در اسلام صلح نیز هست پیامبر و صلح حدیبیه امام علی و تنازل از خلافت امام حسن و صلح با معاویه امام حسین و پایبندی در صلح با معاویه امام زین العابدین و مروانیان امام رضا و ولایتعهدی در این همه واقعه که بین امامان شیعه و مخالفان شان صورت پذیرفته در یک اصل کوتاه نیامدند و آن اعتقادات آن بزرگواران بوده آقای علم الهدی ما از ائمه نه بیشتر می فهمیم نه برای اسلام و سنت رسول الله دلسوزتر هستیم تخریب تصیمیمات نظام از تریبونهای مقدس بهای گزافی به حکومت تماما تحمیل خواهد کرد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x