کد خبر: ۳۷۷۰۹۱
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۶
فرمانده نیروی زمینی سپاه به کشف چند ‌‌تیم تروریستی در هفته گذشته ‌اشاره کرد و گفت: با اقدام به موقع ‌توطئه‌های این تیم‌های تروریستی کشف و خنثی شد والا فاجعه‌ای عظیم به وقوع می‌پیوست.
آفتاب‌‌نیوز :
سردار محمد پاکپور عصر امروز در همایش نقش سران طوایف در جهاد اکبر که  در سالن جهاد کشاورزی زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: سردار پاکپور: اگر توطئه‌های ‌تروریستی کشف نمی‌شد ‌فاجعه‌ای عظیم رخ می‌دادسپردن امنیت به مردم زمینه‌ساز امنیت پایدار و ناکامی تروریست‌ها در انجام اقدامات ناامنی در جنوب‌شرق کشور شده است.

*امنیت و آرامش امروز در منطقه را مدیون هوشیاری، وحدت و همدلی نیروی انتظامی، سپاه و مردم هستیم

فرمانده نیروی زمینی سپاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای وحدت به ویژه ‌شهیدان شوشتری و محمد‌زاده گفت: امنیت و آرامش امروز در منطقه را مدیون هوشیاری، وحدت و همدلی نیروی انتظامی، سپاه و مردم هستیم.

وی به اوضاع کشورهای منطقه  و توطئه‌های استکبار جهانی ‌علیه ایران اشاره کرد و افزود: امروز 90 درصد از کشورهای حاشیه کشور ما در آتش فتنه استکبار می‌سوزند و تروریست‌ها مرزهای این کشورها را در اختیار دارند.

سردار پاکپور تصریح کرد: با این اوضاع و دریای متلاطم ناامنی در منطقه الحمدالله کشور ما امروز به یک جزیره امن تبدیل شده، گرچه این به آن معنی نیست که قدرت‌های استکباری قصد دشمنی و ناامنی در کشور ما را ندارند بلکه در سایه هوشیاری نیروهای مختلف امنیتی، نظامی، انتظامی و مردم، هر روز به لطف خدا گروه‌های تروریستی قبل از هرنوع انجام اقدام ناامنی و تروریستی کشف و دستگیر می‌شوند.

*با دستگیری تروریست‌ها جلوی فاجعه‌ای عظیم گرفته شد

وی با اشاره به اینکه مردم سیستان و بلوچستان پیشتازان جهاد اکبر در مقابل بیگانگان هستند، گفت: در این ارتباط در 10 روز گذشته چند تیم تروریستی که قصد انجام اقدامات تروریستی و ناامنی در کشور به ویژه سیستان و بلوچستان  را داشتند کشف و خنثی شده‌اند ‌والا فاجعه‌ای عظیم به وقوع می‌پیوست.

سردار پاکپور با بیان ‌اینکه دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران هر روز توطئه‌های مختلفی علیه نظام طراحی می‌کنند، ادامه داد: سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیروهای مسلح کشورمان هر ‌هفته ‌توطئه‌ مستکبران علیه کشورمان را کشف و خنثی می‌کنند به طوری که در یکی از کشفیاتمان در این استان ‌فردی را زنده ‌دستگیر کردیم که وی ‌‌‌جنایت‌های دشمنان را افشا کرد.‌

* برخی از گروهک‌های تروریستی از سوی آمریکا و عربستان سعودی ‌حمایت می‌شوند

وی با بیان اینکه براساس اعتراف این تروریست آنها به دنبال بمب‌گذاری‌ در سیستان و بلوچستان ‌و سایر نقاط کشور ‌بودند، تصریح کرد: ‌با لطف خداوند‌ توطئه‌های آنها کشف و خنثی شد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: امروز برخی از گروهک‌های تروریستی که سال‌ها از عمرشان گذشته و کهنه شده‌اند برای ایجاد ناامنی و اقدامات تروریستی توسط ایادی آمریکا و عربستان سعودی با حمایتهای مالی و سلاح‌های مختلف و تجهیزات تروریستی حمایت می‌شوند که تیم 12 نفره کشف شده در هفته گذشته از این گروه‌هاست که با حمایت ایادی استکبار به داخل کشور هدایت شده بودند که قبل از هرگونه اقدامی دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: چند تیم تروریستی دیگر توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در چند روز گذشته قبل از هرگونه اقدامی دستگیر شدند که این ناشی از تلاش رزمندگان و هوشیاری مردم ایران نسبت به تلاش‌های زبوهانه دشمن است.

*تشدید و توسعه سازماندهی گروه‌های تروریستی در شمال‌غرب و جنوب‌شرق کشور

سردار پاکپور با اشاره به اینکه در اقدامات گروه‌های تروریستی که در یک ماه اخیر دستگیر شده‌اند، ادامه داد:  این موضوع روشن است که تشدید و توسعه سازماندهی گروه‌های تروریستی در شمال‌غرب و جنوب‌شرق کشور در حال اجرا بوده است که با اشراف اطلاعاتی و با کمک بزرگان طوایف و ریش‌سفیدان این موضوع به حول و قوه‌الهی برطرف شد.

وی با اشاره به اوضاع جنوب‌شرق کشور تاکید کرد: از زمانی که موضوع امنیت در این منطقه به سپاه پاسدارن سپرده شده این ارگان با مشارکت دادن مردم این ماموریت را به خود مردم و سران طوایف سپرد، به طوری که این طرح با گذشت 7 سال موفقیت‌های بسیار خوبی با وجود توطئه‌های استکبار جهانی در پی داشته ‌و ما امروز شاهد آرامش و امنیت در مناطق جنوب‌شرق کشور هستیم.

*تیم‌های تروریستی به دنبال سازماندهی و جذب نیرو برای اقدامات ناامنی و تروریستی هستند

سردار پاکپور با اشاره به اینکه براساس اطلاعات به دست آمده از افراد بازداشت شده تیم‌های تروریستی افزود: این گروه‌ها  در شرایط فعلی خود به دنبال سازماندهی و جذب نیرو برای اقدامات ناامنی و تروریستی هستند  ‌لذا هوشیاری همه نیروهای بسیجی و مردمی را در راستای ارتقای اشرافیت اطلاعاتی می‌طلبد.

به گزارش تسنیم، ‌وی گفت: دشمنان زبون ملت ایران در برنامه‌های مختلف خود با شکست و خواری مواجه شده‌اند و سعی دارند مواد مخدر و مهمات تروریستی را به منطقه وارد کنند که سران طوایف و فرماندهان پایگاه‌های بسیج مردمی باید نسبت به این مهم هوشیار باشند.‌


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین