کد خبر: ۳۷۷۰۹۷
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲
سود سالانه جگوار لندروور که بزرگ‌ترین خودروساز انگلیس است در صورت خروج این کشور از اتحادیه اروپا را ترک کند به میزان یک میلیارد پوند (۱.۴۷ میلیارد دلار) تا پایان دهه جاری کاهش خواهد یافت.
آفتاب‌‌نیوز :
منابع آگاه به رویترز اظهار کردند این برآورد برای سناریوی مذکور، یک سند داخلی است که از سوی دیوید رآ– مدیر اقتصاددان جگوار - برای تشریح پیامدهای احتمالی رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا (برکسیت) در همه‌پرسی روز پنج‌شنبه تهیه شده است.

این برآورد سطح نگرانی این خودروساز بزرگ درباره‌ ابهامات پیرامون آینده خارج از اتحادیه اروپا را نشان می‌دهد.

قدمت این شرکت که به سرعت فعالیت‌هایش را توسعه می‌دهد، به سال ۱۹۲۲ باز می‌گردد و مقر مرکزی آن در کاونتری در مرکز انگلیس است.

به گفته منابع آگاه، جگوار لندروور به دنبال گشایش یک دفتر اروپایی در صورت تصمیم انگلیس برای ترک این بلوک است.

ابهام پیرامون سرنوشت انگلیس در اتحادیه اروپا موجب شده جگوار لندروور آغاز کار برای ساخت یک کارخانه در اسلوواکی را که دسامبر گذشته اعلام شد، متوقف کند.

کاهش یک میلیارد پوندی سود ناخالص جگوار تا سال ۲۰۲۰ در صورت بازگشت انگلیس به مقررات سازمان جهانی تجارت برای تجارت با اروپا اتفاق می‌افتد که این مقررات شامل تعرفه ۱۰ درصدی برای صادرات و تعرفه حدود چهار درصد برای واردات قطعات است.

براساس گزارش رویترز ، سود ناخالص جگوار لندروور در سال مالی ۲۰۱۶ – ۲۰۱۵ به ۱.۶ میلیارد پوند رسید.

این شرکت که متعلق به غول هندی تاتاموتور است سال گذشته بیش از ۵۲۰ هزار خودرو در اروپا فروخت که نشان می‌دهد چرا به بررسی پیامدهای احتمالی برکسیت پرداخته است.

شرکت‌ها تمایلی به صحبت درباره‌ طرح‌های اضطراری در مواجهه با برکسیت ندارند، اما شرکت خودروسازی فورد آمریکا که در انگلیس تنها موتور  خودرو تولید می‌کند اعلام کرده است در صورت خروج این کشور از اتحادیه اروپا با تعرفه ۲.۷ درصدی برای صادرات موتور خودرو و تعرفه حداکثر ۱۰ درصدی برای واردات خودرو روبه‌رو خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مدافعان ترک اتحادیه اروپا می‌گویند انگلیس می‌تواند درباره تجارت با تعرفه کمتر برای محصولات خودرو با فرانسه و آلمان مذاکره کند، زیرا مدل‌های فرانسوی و آلمانی محبوبیت زیادی در میان رانندگان انگلیسی دارند.

ضرر جگوار لندروور ضربه بزرگی بر صنعت خودروی انگلیس خواهد بود که از سوی سیاستمداران این کشور به عنوان نشانه قدرت تولید اقتصادی مورد تمجید قرار گرفته و ظرفیت تولید آن تا سال ۲۰۲۰ به حدود دو میلیون خودرو خواهد رسید.

 سال گذشته ۱.۶ میلیون خودرو در انگلیس تولید شد که از هر سه خودرو یک دستگاه تولید جگوار لندروور بود. این شرکت سرگرم توسعه مدل‌های تحت عرضه بوده و به سایر خودروسازانی پیوسته که خواستار ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا هستند.  

جگوارلندروور هفته گذشته یک کارخانه کوچک در برزیل راه‌اندازی کرد، با این همه اگر سود این شرکت لطمه ببیند توانایی این خودروساز برای توسعه بیشتر را با محدودیت روبه‌رو خواهد کرد.

به گفته منابع آگاه بعضی از پروژه‌های این خودروساز تا زمان مشخص‌ شدن نتیجه همه‌پرسی متوقف شده اند.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین