کد خبر: ۳۷۸۱۱۷
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۰۸ تير ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۶
جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور:
معاون اول رییس جمهوری گفت: کسانی که دولت را از مسیر اصلی منحرف می کنند به ضرر ملت گام بر می دارند.
آفتاب‌‌نیوز :
دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (سه شنبه) در نشست با مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان رباط کریم که در شهرک صنعتی دولت وارد حواشی نمی‌شود /خبر داریم برخی افراد واردات میلیاردی انجام می‌دهندپرند برگزار شد، اظهار داشت: بازدید از چهار واحد تولیدی و صنعتی باعث شد انرژی و روحیه پیدا کنم چرا که پیش از بازدید تصور می کردم با واحدهایی مشکل دار مواجه خواهم شد اما خوشبختانه هر چهار واحد تولیدی به شکل مناسب در حال فعالیت بودند.

به گزارش آفتاب‌نیوز، معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه امروز جفای بزرگی به صنعتگران ایرانی می شود خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی تلاش می کنند که فضایی مبهم و تیره و تار در جامعه بوجود آورند و این گونه وانمود کنند که سرنوشت تولید و فعالیت اقتصادی در کشور نامعلوم است که البته این گونه تلاش ها به ضرر کشور تمام خواهد شد.

وی یکی از دلایل بازدید خود از واحدهای صنعتی در ایام اخیر را به نمایش گذاشتن فعالیت این واحدها دانست و افزود: در مدت اخیر از واحدهای کوچک و متوسط صنعتی بازدید کردم تا رونق و فعالیت واقعی تولید کنندگان به نمایش گذاشته شود و جامعه از وضعیت صنعت و تولید کشور مطلع شوند.

دکتر جهانگیری با اشاره به اینکه صنعتگران کشور دانش و تجربیات خود و حاصل عمر و دسترنج خویش را در واحدهای صنعتی به کارگرفته اند، گفت: با تلاش این عزیزان تعداد زیادی نیروی انسانی مشغول کار شده است و برای صنعتگران و کارآفرینان این کشور هیچ چیزی بهتر از این نیست که فضای مناسبی برای تولید و سرمایه گذاری فراهم شود.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه یکی از اصلی ترین مولفه های اقتدارکشور،‌ اقتدار اقتصادی است تصریح کرد: ما به ایران باثبات و قدرتمند نیاز داریم و البته در منطقه ای که التهاب و ناآرامی وجود دارد و دشمنان برای اینکه ایران با بحران مواجه شود برنامه ریزی کرده اند، علی رغم همه این توطئه‌ها خوشبختانه کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار است اما نیازمند آن هستم که اقتدار اقتصادی خود را نیز افزایش دهیم.

وی ادامه داد: اقتدار اقتصادی زمانی حاصل خواهد شد که دیگر دغدغه اشتغال و بیکاری در کشور وجود نداشته باشد و بتوانیم با اقتصاد دنیا در تعامل سازنده باشیم و به سادگی به صادرات و واردات بپردازیم.

دکتر جهانگیری افزود: باید شرایطی در کشور به وجود آوریم که نه تنها سرمایه گذار ایرانی بتواند در کشور فعالیت کند، بلکه سرمایه گذاران خارجی نیز ایران را یکی از نقاط امن و مطلوب برای سرمایه گذاری بدانند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به نامگذاری سال 95 تحت عنوان اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل خاطرنشان کرد: همه تولید کنندگان، صنعتگران، کشاورزان و فعالان اقتصادی باید در راستای این شعار وارد عمل شوند و دولت نیز باید برای تحقق این شعار بسترسازی لازم را انجام دهد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در مقطعی که اراده مقام معظم رهبری، دولت و همه ارکان نظام این است که اقتصاد و تولید کشور به حرکت درآید، کسانی که در این مسیر سنگ‌اندازی می کنند و چوب لای چرخ اقتصاد کشور می گذارند، قطعاً در مسیر اشتباه حرکت می نمایند.

معاون اول رییس جمهور افزود: کسانی که دولت را از مسیر اصلی خود که حل مشکلات جامعه است منحرف می کنند، قطعاً اشتباه می کنند و در مسیر ضرر و زیان ملت گام برمی دارند چرا که در شرایطی که مسئولین کشور باید به فکر حل مشکلات مردم باشند ناچار هستند به برخی حواشی بپردازند.

دکتر جهانگیری ادامه داد: البته دولت کاملاً آگاه و هوشیار است و این گونه مسائل را به خوبی تشخیص می دهد و اجازه نمی دهد که برخی حواشی بتواند مانع از اداره صحیح کشور شود. دولت سعی می کند ضمن برطرف کردن حواشی و آرامش بخشیدن به فضای جامعه، اداره کشور را به نحو مطلوب انجام دهد و از مسیر اصلی منحرف نشود.

وی خطاب به مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی کشور گفت: شما به تولید برسید، تولید با کیفیت و رقابتی انجام دهید و من به شما اطمینان می دهم که دولت آنچه در توان دارد برای حل مشکلات شما بکار خواهد گرفت چرا که اقتصاد مقاومتی نیز به همین معناست که موانع و مشکلات را از پیش روی تولید کشور برداریم.

معاون اول رییس جمهور در ادامه سخنان خود یکی از مطالبات جدی صنعتگران را تامین منابع مالی عنوان کرد و گفت: البته نظام بانکی برای این موضوع در تلاش است و امیدوارم با برنامه ریزی های صورت گرفته، شاهد حل مشکل تامین منابع مالی برای واحدهای تولیدی باشیم.

دکتر جهانگیری همچنین به مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: بخش مالیاتی کشور در عین حالی که باید از واحدهای تولیدی و صنعتی مالیات اخذ کند اما باید سخنان و دغدغه های آنان را نیز بشنود چرا که هیچ تولید کننده نمی خواهد از پرداخت مالیات فرار کند بلکه می خواهد روشی برای اخذ مالیات بکار گرفته شود که به رقابت آسیب وارد نکند.

وی افزود: سامانه جامع مالیاتی کشور قرار است امسال راه اندازی شود و از این طریق فشار اصلی از روی تولید کنندگانی که به صورت شفاف فعالیت می کنند برداشته خواهد شد.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: دولت اطلاع دارد که برخی افراد واردات میلیاردی انجام می دهند و از پرداخت مالیات و عوارض فرار می کنند که باید این افراد شناسایی شوند و از آنها مالیات اخذ شود.

دکتر جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کشور هم به صنایع بزرگ و هم به صنایع کوچک نیازمند است گفت: اینها مکمل یکدیگر هستند اما در مقطع فعلی آنچه می تواند مسئله بیکاری و مشکل اشتغال کشور را حل کند توسعه صنایع کوچک است.

وی افزود: امروز مسئله اشتغال و بیکاری یکی از مهمترین مشکلات کشور است که باید تلاش کنیم با رونق بخشیدن به صنایع کوچک و اتصال این صنایع به بازارهای صادراتی، مشکل اشتغال کشور را رفع کنیم.

دکتر جهانگیری با یادآوری اینکه موانع بین المللی و همکاری های بانکی در حال رفع شدن است گفت: البته حل این مشکلات نیاز به زمان دارد و امیدوارم به مرور شاهد رفع این موانع از پیش روی اقتصاد کشور باشیم.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به حضو ر استاندار تهران در این نشست از وی خواست مشکلات و دغدغه های مطرح شده از سوی مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی را بررسی و با آنان جلسه برگزار کند تا دغدغه های تولید کنندگان و صنعتگران را مرتفع کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست با تاکید براینکه فضای عمومی صنعت کشور رو به بهبود است گفت: صنعت کشور در سالهای گذشته با مشکلات متعددی از جمله تورم و رکود مواجه بود که خوشبختانه امروز بخشی از این مشکلات با سیاست گذاری های دولت مرتفع شده است .

مهندس نعمت زاده کمبود نقدینگی را از مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی عنوان کرد و افزود: باید تلاش کنیم منابع مالی و تسهیلات را به سمت صنعت و تولید هدایت کنیم تا شاهد اشتغالزایی و بهبود تولید در کشور باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این مراسم همچنین برخی از مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان رباط کریم ضمن اعلام آمادگی برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، به بیان دغدغه ها و مشکلات خود پرداختند و خواستار حمایت هرچه بیشتر دولت از واحدهای صنعتی و تولیدی کشور شدند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۹
0
6
باید همه نهادها در مقابل قانون و مالیات یکی باشند و صادرات بی رویه جدی جلویش گ
رفته شود خداوند خادمین راستین به کشور و مردم را اجر وافر عنایت بفرماید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۹
0
3
اين افراد کی خها هستن
ناشناس ف جانباز 60 درصد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۹
0
1
شما دیگه بگم بگم راه نندازید . اگه چیزی میدونید بگید ما هم بدونیم . اینشاا.. به حق این ماه عزیز خیائنین به نظام و ملت ایران را در دو جهان رسوا کند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۹
0
0
نظام پرداخت هماهنگ حقوق و دستمزد چی؟؟؟؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین