کد خبر: ۳۷۸۶۶۸
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۷
تعداد نظرات: ۵ نظر
گزارش کامل مراسم روز جهانی قدس
سی و هشتمین راهپیمایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان سال 95 با حضور گسترده مردم روزه دار ایران در تهران همزمان با 850 نقطه دیگر در سراسر کشورمان برگزار شد..شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل از شعارهایی است که در آغاز راهپیمایی بیشتر شنیده شد.
آفتاب‌‌نیوز :
مراسم راهپیمایی روز قدس لحظاتی پیش و از ساعت 10:30 با حضور مردم روزه‌دار در تهران و 850 شهر ایران اسلامی آغاز شد.حضور مسئولان و مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس+تصاویر

به گزارش آفتاب‌نیوز، در حاشیه این راهپیمایی جمعی از جوانان و فعالان فرهنگی با برپایی غرفه دیوار آرزوها از حاضران در راهپیمایی خواستند آرزوی خود در این روز را بر روی دیوار آرزوها بنویسند که اکثر حاضران در راهپیمایی آزادی قدس شریف و نابودی رژیم صهیونیستی را آرزوی خود عنوان کرده و آن را بر روی دیوار آرزوها می‌نوشتند.

در تهران مردم از مسیرهای 9 گانه به سوی میعادگاه نماز جمعه (دانشگاه تهران) در حال راهپیمایی هستند.

در میان مردم گروه‌های دانش آموزی، جانبازان و ورزشکاران دیده می‌شوند که به سمت میدان انقلاب در حرکت هستند.

تیم‌های تکواندو و کاراته با پرچم‌هایی علیه اسرائیل و آمریکا در راهپیمایی شرکت کردند.برخی از افراد در کنار پرچم کشورمان پرچم کشور فلسطین را در دست دارند و با شعارهایی از قدس حمایت می‌کنند.

شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل از شعارهایی است که در آغاز راهپیمایی بیشتر شنیده می‌شود.پخش آهنگ‌های حماسی از خوانندگان انقلابی کشورمان در مسیرهای راهپیمایی صورت گرفته است.

گروه‌هایی از مردم پلاکاردهایی در دست دارند که سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اسرائیل 25 سال دیگر را نخواهد دید به چشم می‌خورد.

*عکس یادگاری با موشک‌های بالستیک ایران در راهپیمایی روز قدس

چندنمونه از موشک‌های بالستیک ساخت ایران در مسیرهای راهپیمایی روز قدس امروز در تهران در معرض دید راهپیمایان قرار گرفته و افراد با حضور در مقابل آنها عکس یادگاری می‌گیرند.

ماکت‌های به نمایش درآمده از انواع موشک‌های عماد، شهاب و سجیل است.

موشک‌های بالستیک جمهوری اسلامی جزو جنجالی ترین موضوعاتی است که کشورهای غربی به خصوص آمریکا بسیاری از تحریم‌های ایران را به بهانه آزمایش و توسعه این موشک ها وضع کرده و خصوصا پس از اجرای برجام نیز از حجم این جوسازی‌ها کاسته نشده است.

موشک عماد جزو جدیدترین و دقیق‌ترین موشک‌های بالستیک دوربرد ایران است.

*درخواست مردم برای آزادی 4 دیپلمات ربوده‌شده توسط رژیم صهیونیستی 

در این راهپیمایی مردم با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون حمایت از مردم مظلوم فلسطین و آزادی قدس و همچنین رهایی 4 دیپلمات ربوده شده ایران از چنگال رژیم صهیونیستی خشم و انزجار خود را از رژیم اسرائیل اعلام کردند.

همچنین کمپین مردمی حاج احمد متوسلیان با نصب بنری در میدان انقلاب خواستار رسیدگی وضعیت 4 دیپلمات اسیر در رژیم صهیونیستی شده است.

بنابر این گزارش، غرفه‌ای نیز درباره 4 دیپلمات و با حضور سید رائد موسوی مسئول کمیته مردمی 4 دیپلمات در خیابان انقلاب و در مسیر راهپیمایان برپا شده که مردم با امضای طوماری بر لزوم آزادسازی این 4 دیپلمات تأکید کردند.

*کمپین جهان عاری از صهیونیست توسط راهپیمایان تهرانی

راهپیمایان تهرانی با امضای طوماری کمپین جهان عاری از صهیونیست را راه‌اندازی کردند، مخاطبان شبکه‌های اجتماعی می‌توانند با هشتک جهان عاری از صهیونیست در این کمپین شرکت کنند.

*رئیس‌جمهور به جمع راهپیمایان روز قدس پیوست

حسن روحانی رئیس جمهور ساعت 10:50 دقیقه صبح از میدان فردوسی به جمع راهپیمایان تهرانی پیوست.

رئیس‌جمهور در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران اظهارداشت: مردم مسلمان یکی از آرمان‌هایشان در منطقه امنیت منطقه است و یکی از راه‌های امنیت منطقه این است که مردم مسلمان بتوانند در سرزمین خودشان باشند.ملت مسلمان فلسطین 70 سال است از وطن اصلی خودشان دور مانده‌اند.اشغالگرانی این سرزمین را اشغال کردند که متاسفانه به هیچ یک از قوانین بین‌المللی و اصول انسانی پایبند نیستند.

روحانی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی به عنوان یک پایگاه برای استکبار و آمریکا در منطقه است. امروز هر کشوری با این پایگاه مبارزه کند و هر کشوری بخواهد ملت مسلمان در این منطقه دارای ثبات و امنیت باشد خوشایند استکبار جهانی نیست.

روحانی: فلسطین تنها نیست/ در سایه مقاومت قطعاً به پیروزی می‌رسیم

وی تصریح کرد: امروز در سایه تفرقه دنیای اسلام، حضور گروه‌های تکفیری و تروریستی در منطقه و خط سازش، ما از مسیر آرمان آزادی فلسطین فاصله گرفته‌ایم برای اینکه ما به این آرمان برسیم راهی جز وحدت مسلمانان و خط مقاومت و جهاد و مبارزه با گروه‌های تروریستی و تکفیری نداریم.

روحانی ادامه داد: به طور مسلم پیام مردم مسلمان ایران در سراسر کشور این است که ملت فلسطین تنها نیست، مردم در کنار مظلومین عالم و در کنار مردم مظلوم فلسطین خواهند بود و ما در سایه ایستادگی و مقاومت قطعاً به پیروزی دست خواهیم یافت.

S300 در حال استقرار بوده و تا پایان سال به طور کامل عملیاتی می‌شود

امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) از چهارراه ولیعصر به جمع راهپیمایان تهرانی در روز جهانی قدس پیوست.

وی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: سامانه موشکی S300 در حال استقرار بوده و محموله های بعدی نیز در حالی ارسال به ایران است.

اسماعیلی از عملیاتی شدن کامل این سامانه در کشورمان تا پایان سال جاری خبر داد.

گروه‌های تکفیری به نمایندگی از صهیونیست‌ها جنایت می‌کنند

آیت الله هاشم‌زاده هریسی عضو مجلس خبرگان رهبری در حاشیه مراسم روز جهانی قدس در تهران در پاسخ به سوالی پیرامون نقش تکفیری‌ها در پیشبرد اهداف رژیم صهیونیستی گفت: تکفیری‌ها و رژیم صهیونیستی کاملا در یک جبهه فعالیت می‌کنند و ارتباط آنها با یکدیگر کاملا واضح شده است.

وی با تاکید بر اینکه گروه‌های تکفیری در مسیر رژیم صهیونیستی حرکت می‌کنند، اظهار داشت: هر حرکت و عملی که به مسلمین و حکومت اسلام آسیب برساند و وحدت مسلمانان را خدشه دار کند همفکری و هم هدفی با اسرائیل است.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی گاهی اوقات می خواهد اعمالی را انجام دهد ولی نمی‌تواند اما این گروه‌ها به نمایندگی از طرف رژیم صهیونیستی همان اعمال وحشیانه را انجام می‌دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: اسرائیل گاهی اوقات جرات انجام جنایت‌هایی که داعش علیه مسلمانان می‌کند را ندارد ولی این گروه‌ها نهایت آروزی این رژیم غاصب را با کشتار مسلمانان به ثمر رساندند.

وی اظهار داشت: این گروه‌ها حتی شعاری علیه رژیم صهیونیستی نمی گویند؛ البته اگر مرگ بر اسرائیل هم بگویند از آنها پذیرفته نیست ولی آنقدر وقیح هستند که حتی شعار مرگ بر اسرائیل هم سر نمی‌دهند.

* غفوری‌فرد: مسئله فلسطین مسئله جهان اسلام است

حسن غفوری‌فرد رئیس خانه احزاب در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفتگو با خبرنگار سیاسی فارس این روز را یکی از یادگارهای بنیانگذار انقلاب اسلامی برشمرد و گفت:‌ از دهه‌های گذشته مسئله فلسطین بزرگ‌ترین مشکل جهان اسلام بوده است به طوری که امام خمینی اسرائیل را غده سرطانی برشمردند.

وی افزود: امام خمینی از همان ابتدا خطر اسرائیل را اعلام کردند و مردم جهان متوجه این موضوع شدند. با توجه به اقدامات ضد حقوق بشری اسرائیل و مبارزه با مردم مظلوم فلسطین، در کشورهای جهان اسلام آخرین جمعه ماه رمضان را راهپیمایی می کنند.

غفوری‌فرد گفت: فلسطین پاره تن اسلام است و بحث فلسطین فقط مربوط به کشورهای اسلامی نمی‌شود بلکه مسئله جهان اسلام است و این راهپیمایی‌ها بسیار تأثیر گذاشته و حمایت ما از مردم مظلوم فلسطین را نشان می‌دهد.

*حمل تابوت تکفیری‌ها و آل‌ سعود در راهپیمایی روز قدس تهران

جمعی از راهپیمایان روز جهانی قدس در تهران ضمن محکوم کردن رابطه گروه‌های تکفیری و برخی دولت‌های عرب منطقه با رژیم صهیونیستی، تابوت برخی مفتیان آل‌سعود و سران این کشور را در راهپیمایی حمل کردند.

راهپیمایان روز جهانی قدس در تهران همچنین پلاکاردهایی در محکومیت جنایات مشترک رژیم آل‌سعود، آل خلیفه و دولت‌های مرتجع منطقه علیه ملت مظلوم فلسطین را محکوم کردند.

*ظریف: رژیم صهیونیستی و گروهای تکفیری یک خطر واحد هستند

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور ساعت 11:10 دقیقه از چهارراه ولیعصر به جمع راهپیمایان تهرانی روز جهانی قدس پیوست.

ظریف با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت امروز منطقه و جهان اسلام گفت: تکفیری‌ها و حامیان آنها واقعیت دشمنی اسرائیل با جهان اسلام را فراموش کرده و حرکات و اقدامات خود را به جای اینکه به سمت این رژیم هدف بگیرند به سوی مسلمانان قرار داده‌اند و این یکی از بزرگترین خطراتی است که امروز نه تنها جهان اسلام بلکه تمام جهان را تهدید می‌کند.

وی ادامه داد: مردم مسلمان و آزادیخواه جهان با حضور فعال در راهپیمایی روز قدس که میراث بزرگ امام خمینی (ره) است به دنبال این هستند که جلوی این سیاست‌های غلط و تغییر جهات را بگیرند و اجازه ندهند انحراف از واقعیت جهان اسلام را تهدید کند.

ظریف خاطرنشان کرد: هم رژیم صهیونیستی و هم گروه‌های تکفیری در واقع یک خطر هستند که هر دو از سمت قدرت‌های مشابه در سطح جهان و منطقه هدایت می‌شوند.

*امین‌زاده: وظیفه امروز ما معرفی اسلام حقیقی به جهان است/هر جا حقوق نامتعارفی کشف شود با آن برخورد می‌کنیم

الهام امین‌‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور در حاشیه مراسم روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران با اشاره به پیگیری موضوع فیش‌های حقوقی در دولت گفت: هر زمان که بتوانیم تخلفات را کشف و حقوق‌هایی که با تخلف پرداخت شده برسیم با آنها برخورد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: آقای رئیس‌جمهور تأکید کردند که اطلاعات این حقوق‌های نامتعارف استخراج و با خاطیان برخورد شود.

وی همچنین درباره شکایت از شهین‌دخت مولاوردی معاون زنان و امور خانواده رئیس‌جمهور گفت: روند این پرونده در حال انجام شدن است.

معاون رئیس‌جمهور همچنین در پاسخ به سوالی پیرامون رابطه رژیم صهیونیستی و گروه‌های تکفیری گفت: رژیم صهیونیستی و داعش هر دو در حق یهودی‌ها و امت اسلام ظلم می‌کنند و صهیونیسم و تکفیر هر دو عاملی برای بدنام کردن ادیان الهی در دیدگاه مردم جهان هستند و وظیفه ما نیز ایستادگی در راه معرفی اسلام حقیقی به جهانیان است.

* پوردستان: حضور حماسی مردم در روز قدس نابودی رژیم صهیونیستی تا 25 سال دیگر را محقق می‌کند

امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در راهپیمایی روز قدس و در جمع خبرنگاران درباره پیام‌های این راهپیمایی اظهار داشت: ملت بزرگ ایران اسلامی و امت اسلام با حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس تلاش می‌کنند تا از ملت فلسطین حمایت کنند و نشان دهند که قدس قدرتی به نام جهان اسلام در حال شکل‌گیری است.

امیر پوردستان ادامه داد: پیامی که فرماندهی کل قوا فرمودند که ما 25 سال آینده شاهد وجود رژیم صهیونیستی نخواهیم بود با این حضور حماسی محقق می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره تلاش غربی‌ها برای محدود کردن برنامه موشکی ایران پس از برجام گفت: 37 سال است که ما تحت این فشارها هستم متناسب با این فشارها حرکت خود را ادامه داده‌ایم از این رو هر چه که آنها حلقه محاصره را تنگ‌تر کنند، ملت ایران پرنشاط‌ تر از قبل نه تنها در عرصه موشکی که در سایر حوزه‌های علمی نیز پیش می‌رود و کشورهای هم‌پیمان خود را حمایت می‌کند.

وی تأکید کرد: ما نه تنها در عرصه موشکی بلکه توانسته‌ایم در حوزه‌های علمی نیز که مورد نیاز جمهوری اسلامی ایران است قوی‌تر بشویم تا هم خود از آن بهره ببریم و هم کشورهای هم‌پیمان را مورد حمایت قرار دهیم.

سید محمود علوی وزیر اطلاعات، غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، محمدباقر قالیباف شهردار تهران و حجت‌الاسلام مصلحی وزیر سابق اطلاعات از جمله مسئولانی هستند که تا این لحظه در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور یافتند.

*فروزنده: روز قدس سمبل مبارزه با استکبار است/ وحدت عامل پیروزی امت اسلامی

لطف الله فروزنده سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: ملت بزرگ انقلابی ایران در ماه مبارک رمضان به تاسی از امام(ره) در گرامیداشت آرمان فلسطین در راهپیمایی روز قدس حضور یافتند.

وی افزود: مردم با حضور پرشکوه‌شان در راهپیمایی روز قدس نشان دادند نسبت به آرمان فلسطین وفادار هستند و اینکه هنوز به اصول انقلاب اسلامی پایبندند.

معاون رئیس دولت دهم با بیان اینکه مردم با حضورشان در راهپیمایی روز قدس به دولتمردان اعلام کردند پشتیبان آنان در دفاع از اصول انقلاب اسلامی هستند گفت: مسئله فلسطین مسئله اساسی ماست اول آنکه ما مسلمان هستیم و باید به ندای برادران مسلمان خود پاسخ دهیم.

وی افزود: علاوه بر این امروز که استکبار علیه امت اسلامی به پا خواسته است و به میدان آمده و جنگ نیابتی راه انداخته حضور مردم در راهپیمایی روز قدس پشتیبانی جبهه مقاومت در مقابله با استکبار است.

فروزنده با بیان اینکه روز قدس سمبل مبارزه با استکبار و خصوصا رژیم صهیونیستی است گفت: عامل شکست امت اسلامی افتراق و نبود انسجام است و روز قدس روزی است که امت اسلامی با اتحاد در مقابل دشمن مشترک خود می‌ ایستند و همین قطعا عامل پیروزی خواهد بود.

*رفیق‌دوست: روند پیگیری سرنوشت 4 دیپلمات ایرانی باید ادامه پیدا کند/آل‌سعود و رژیم صهیونیستی یکی هستند

محسن رفیق‌دوست وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس در حاشیه مراسم روز جهانی قدس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به درخواست‌های مردمی در جریان راهپیمایی امروز برای پیگیری سرنوشت چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی توسط رژیم صهیونیستی گفت: روند پیگیری سرنوشت چهار دیپلمات ایرانی تا زمان روشن شدن نتیجه باید ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اخیرا اخبار خوبی درباره این چهار دیپلمات عزیز منتشر شده دولت و مسئولین باید پیگیری حقوقی این مسئله را دنبال کنند.

رفیق‌دوست با اشاره به تعامل رژیم صهیونیستی و گروه‌های تکفیری تشریح کرد: هر دو این گروه‌ها یکی هستند. در این مسئله در حافظه تاریخ وجود دارد که حاکم وقت رژیم سعودی در نامه‌ای نوشت که ما فلسطین را به انگلیس دادیم و حالا آنها اگر می‌خواهند می‌توانند آن را به اسرائیلی‌ها تقدیم کنند.

وی اظهار داشت: سعودی‌ها و اسرائیلی‌ها یکی هستند و ریشه آنها نیز از یک جاست و به امید خدا به زودی نابود خواهند شد.

موسوی: غربی‌ها با ایجاد داعش به دنبال به حاشیه راندن مسئله فلسطین هستند

سیدفرید موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (جمعه) در حاشیه راهپیمایی یوم‌الله روز قدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ملت فلسطین جزو مظلوم‌ترین ملل دنیا هستند و سال‌هاست که مورد سخت‌ترین ظلم‌ها واقع شدند.

وی افزود: استکبار و برخی کشورهای غربی به دنبال این هستند که با راه‌ انداختن جنگ‌های نیابتی و به وجود آ‌وردن داعش بحث فلسطین را به حاشیه کشانده و ذهن مردم جهان را منحرف کنند.

*نعمتی: تحریم‌های جدید ایالات متحده آمریکا برخلاف توافق برجام است

بهروز نعمتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (جمعه) در حاشیه راهپیمایی یوم الله روز قدس در جمع خبرنگاران به تحریم‌های اخیر ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد.

وی افزود: آن چیزی که در برجام توافق شد مواردی بود که آمریکایی‌ها نسبت به لغو آن متعهد شده بودند و بحث موشکی ما جزو برجام نبوده است و این تحریم‌های جدید برخلاف پروتکلی است که به توافق 1+5 و ایران رسیده است.

نعمتی خاطرنشان کرد: همه هٌم و غم ما باید این باشد که در چارچوب برجام کارها را صورت دهیم اگر آمریکایی‌ها بخواهند بدعهدی کنند قطعا ما نیز باید اقدامات مناسب را اتخاذ کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه سخنان خود با بیان اینکه روز قدس یک روز استراتژیک است گفت: روز قدس جزء روزهایی است که همه مسلمین از مظلومان دفاع می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در طول 15 و 16 سال اخیر سرویس‌های آمریکایی و صهیونیستی به دنبال این هستند که موضوعیت فلسطین را کمرنگ کنند و فضا را به سمتی ببرند تا حاشیه امن برای رژیم غاصب صهیونیستی ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: مسلمین باید دست به دست هم بدهند و بیدار شوند و با همدلی و وحدت این فضای به وجود آمده را بشکنند و قطعا چنین راهپیمایی‌های می‌توانند بسیاری از نقشه‌های دشمن را بر هم بزند.

*طلایی: روز قدس منشأ حذف رژیم صهیونیستی است

مرتضی طلایی عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در حاشیه راهپیمایی روز قدس با بیان اینکه راهپیمایی روز قدس یکی از یادگارهای امام خمینی (ره) است،‌گفت: یکی از آرزوهای امام خمینی (ره) شکوه و عظمت این راهپیمایی بود که هر سال با حضور مردم ایران محقق می‌شود.

وی افزود: امام خمینی (ره) فرمودند اگر هر مسلمان یک سطل آب بریزد اسرائیل محو می‌شود و روز قدس نیز منشأ حذف رژیم صهیونیستی از صفحه روزگار است.

طلایی ادامه داد: روز قدس فقط متعلق به مردم ایران نیست بلکه متعلق به جهان اسلام و روز مانور مسلمانان در سراسر دنیا است. به طوری‌که هر چقدر شکوه راهپیمایی در این روز بیشتر باشد دوستان مسلمانان خوشحال و دشمنانشان ناامید می‌شوند.

عضو شورای شهر تهران اظهار داشت:‌ما با حضور خود در راهپیمایی صهیونیست‌ها را عصبانی‌تر کردیم و این راهپیمایی نمادی از انسجام و وحدت ملی را به دشمنانمان نشان می‌دهد زیرا تمام گرایش‌های سیاسی قومی و مذهبی به راهپیمایی آمدند که این مسئله نماد همبستگی ملت ایران است.

وی اضافه کرد: در راهپیمایی امروز همه امنیت ملی و انسجام ملت ایران را دیدند.

*جهانگیری: ملت ایران از مردم مظلوم فلسطین حمایت قاطع دارد

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حضور مردم ایران همیشه تعیین‌کننده بوده است، به خصوص در روز قدس که به هر حال یکی از آرمان‌های مهم ملت ایران همیشه دفاع از ملت فلسطین بوده و هست.

وی تصریح‌کرد: در همین رابطه ملت ایران سعی کرده این حمایتی که از مردم مظلوم فلسطین و قدس عزیز داشته را یکبار در روز قدس اعلام کند و این آرمان هم حمایت از مظلومان و هم به صورت ویژه حمایت از مردم فلسطین است.

به گزارش فارس، معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: قطعا در فضای بین‌المللی و منطقه که امروز برخی از گروه‌های افراطی و تکفیری که اعلام کارهای خودشان را با کشتار و با به آشوب کشیدن انجام می‌دهند ملت ایران در این میان با حمایت‌های فرهنگی ابراز می‌کند که از ملت فلسطین و مظلومان دنیا حمایت قاطع می‌کند.

حاشیه‌های راهپیمایی

رییس‌جمهور، وزیر اطلاعات، وزیر امور خارجه، دبیر شورای عالی امنیت ملی، فرمانده سپاه، معاون اول قوه قضاییه، استاندار تهران، معاون اول رییس‌جمهور، رییس قوه قضاییه، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء ،وزیر راه، رییس سازمان محیط زیست،  فرماندهان نیروی انتظامی، معاون حقوقی رییس‌جمهور و ... از مسولانی بودند که در دقایق و ساعت اولیه شروع راهپیمایی به جمع مردم پیوستند.

* شمارش معکوس پایان اسرائیل در راهپیمایی روز قدس

راهپیمایان روز قدس پلاکاردهایی در دست دارند که سال 2040 را سال پایان اسرائیل دانسته‌اند.  راهپیمایان در این پلاکارد با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید، شمارش معکوس پایان حکومت اسرائیل را آغاز کرده‌اند. بر این اساس از سال 2015 تا 2040،‌ 25 سالی است که راهپیمایان در پلاکاردهای خود ابراز امیدواری کرده‌اند که اسرائیل با پایان خود مواجه می‌شود.

*اعتراض به فیش‌های حقوقی

یک بازنشسته وزارت جهاد کشاورزی در اعتراض به فیش‌های میلیونی برخی از مسئولین، پرینت فیش حقوقی خود را به صورت پلاکارد در راهپیمایی روز قدس به نمایش گذاشت.  فیش حقوقی خردادماه این بازنشسته وزارت جهاد کشاورزی مبلغ 830 هزار تومان را نشان می‌دهد. تعداد زیادی از راهپیمایان متوجه پلاکارد این فرد شده و در مقابل آن واکنش نشان می‌دادند.

* سر دادن شعارهایی بر ضد جنایتکاران

اقشار مختلف مردم با سر دادن شعارهایی چون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر آل سعود» ‌دسته دسته به مسیر اصلی راهپیمایی روز قدس افزوده می‌شدند.

هم‌چنین نماد مجسمه آزادی آمریکا در چهارراه ولی عصر با پرتاب سنگ از سوی راهپیمایان با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل مورد اعتراض راهپیمایان قرار گرفت.

پلاکاردهایی با مضامین «جهان بدون اسرائیل»، «پیروزی مقاومت» « احمد متوسلیان و سایر دیپلمات های ربوده شده مبنی بر 34 سال اسارت آن‌ها» در دست مردم بود.

*حمل تابوت مزدوران آل سعود

علاوه بر پلاکاردهایی با مضامین اعتراض به جنایات اخیر منطقه ، مردم تابوت‌های حاکمان آل سعود را با عکس‌های آنان حمل کرده و  مورد لعن قرار می‌دادند.

* پایگاه‌های مرتبط با مراسم و ایجاد بیمارستان صحرایی

در تقاطع های اصلی راهپیمایی روز قدس از جمله چهار راه ولی‌عصر، فلسطین، وصال و میدان انقلاب پایگاه‌های مختلفی مرتبط با موضوعات فلسطین ایجاد شده بود.

هم‌چنین بیمارستان‌های صحرایی برای رسیدگی احتمالی به راهپیمایان روزه‌دار در مسیر راهپیمایی ایجاد شده بود.

* دلنوشته مردم برای مدافعان حرم

در یکی از  غرفه‌های مسیر راهپیمایان برگه‌هایی در اختیار مردم قرار داده می‌شد تا دلنوشته‌های‌شان را برای مدافعان  حرم بنویسند. قرار است مجموع این نوشته‌ها در قالب کتاب منتشر شود. در دور تا دور غرفه تصاویر سردار سلیمانی و مدافعان حرم نصب شده بود.

* نمایش فیلم‌های انقلابی

همزمان با برگزاری راهپیمایی روز قدس سینما سپیده واقع در خیابان انقلاب آثار مربوط به فیلمسازان انقلابی با موضوع مقاومت را برای راهپیمایان به نمایش گذاشت.

* یادی از شهدای محیط‌بان

معصومه ابتکار رییس سازمان محیط زیست به همراه جمعی از محیط‌بانان که عکس شهدای اخیر محیط‌بان را در دست داشتند به جمع راهپیمایان پیوست.

* شعار «اسرائیل ضد حقوق بشر»

در سرتاسر مسیر راهپیمایی پلاکاردهایی در دست راهپیمایان دیده می‌شد که بر روی آن‌ها نوشته بود « اسرائیل ضد حقوق بشر»  همچنین بنرها و پلاکاردهایی نیز با همین عنوان در مسیرهای راهپیمایی نصب شده بود.  در این بنرها کبوتر صلح در حالی به تصویر کشیده شده که در ستاره داود زندانی است.

* قطعنامه راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس سال 1395

به گزارش ایسنا، متن این قطعنامه به شرح زیر است:

سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَی بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَی الْمَسْجِدِ الأَقْصَی الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ البَصِیرُ ‏ (سوره اسرا آیه 1)

حمد و سپاس بی‌کران خداوند سبحان را که به ما توفیق داد تا با درک ماه مبارک رمضان و لیالی نورانی قدر، به یمن میراث گرانقدر و تاریخ ساز حضرت امام خمینی (ره)، با حضور شکوهمند و حماسی در "راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس"، بار دیگر "وحدت و اراده راهبردی" و خدشه‌ناپذیر ملت دشمن‌شناس و دشمن‌ستیز "ایران اسلامی" در حمایت از "آرمان آزادی قدس شریف" و ملت مظلوم فلسطین و پشتیبانی از جبهه‌ی مقاومت اسلامی منطقه را در معرض دید جهانیان قرار دهیم.

اینک که با گذشت 37 سال از ابتکار معجزگون و تاریخ‌ساز معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت روح الله (ره) و راهبری حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) آرمان آزادی قدس و "نابودی غده سرطانی اسراییل" به عنوان "اولویت اول امت اسلامی" در جغرافیای جهان اسلام نهادینه شده و "شبکه استکبار و صهیونیسم" با باطل شدن رؤیای شیطانی "تسلط از نیل تا فرات" و تحقق "خاورمیانه بزرگ"، خود را بیش از هر زمانه‌ای آماج خشم مقدس و کینه انقلابی فرزندان اسلام ناب محمدی (ص) و پرچمداران "گفتمان انتفاضه" و "مقاومت اسلامی" به ویژه نسل غیور و شجاع جدید فلسطین یافته است، ما ملت روزه‌دار ایران اسلامی با شرکت در راهپیمایی سراسری و دشمن‌شکن "روز جهانی قدس" – که تجلیگاه "مکتب مقاومت" و "نه" گفتن به "شیطان اکبر" و مظهر بیزاری از اسراییل غاصب و اشغالگر است – مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی "الله اکبر" و "خامنه‌ای رهبر" به جهانیان اعلام می‌داریم:

1- ما ملت یکپارچه و متحد ایران، "آرمان آزادی قدس شریف" و رهایی ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین از سلطه رژیم جعلی صهیونیستی و تلاش برای محو غده سرطانی اسراییل را آرمان بلند انقلاب اسلامی، راهبرد سرنوشت ساز حضرت امام (ره) و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و اولویت اول جهان اسلام و محور وحدت امت اسلامی دانسته و یگانه راه مقابله‌ی پیروزمند با رژیم آدمکش و نامشروع صهیونیستی را الگوی مقاومت حزب الله و حماس و گسترش "گفتمان انتفاضه" در جغرافیایی فلسطین به ویژه در کرانه غربی دانسته و ضمن حمایت مادی و معنوی از مقاومت ضدصهیونیستی بر لزوم بازگشت آوارگان فلسطینی از اقصی‌نقاط جهان و برگزاری یک همه پرسی فراگیر و آزاد برای تعیین سرنوشت آینده این کشور تأکید و هرگونه راه حل دیگر را نسخه "سازش" و دامی برای تداوم حیات اهریمنی دولت جعلی اسراییل می‌دانیم.

2- ما ملت مسلمان و روزه‌دار ایران اسلامی؛ وحدت، هم‌گرایی و یکپارچگی گروه‌های فلسطینی برابر رژیم صهیونیستی را از مهم ترین مؤلفه‌ها و الزامات دست‌یابی به آرمان آزادی قدس شریف و اخراج اشغالگران صهیونیست از سرزمین مقدس فلسطین دانسته و ضمن حمایت از "خط مقاومت و انتفاضه" علیه رژیم کودک‌کش صهیونیستی، "یهودی‌سازی" سرزمین‌های اشغالی و تلاش برای "نابودی هویت ملی و تاریخی فلسطین" که متأسفانه در سکوت و بی‌توجهی محض مجامع جهانی مدعی حقوق ملت‌ها! و نیز برخی دولت‌های عربی- اسلامی منطقه پی‌گیری می‌شود را به شدت محکوم کرده و از سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و منطقه‌یی می‌خواهیم با اتخاذ مواضع قاطع و عملی مانع تداوم این توطئه خطرناک شوند.

3- ما ملت انقلابی و استکبار ستیز ایران، مقاومت اسلامی در منطقه که با پیروزی‌ها و دستاوردهای جدید آن در "فلوجه" و "حلب" بیش از هر زمان دیگری نظام سلطه و رژیم صهیونیستی را به وحشت انداخته است را حاصل "نفوذ گفتمان انقلاب" و گسترش گفتمان "مقاومت اسلامی" دانسته و با محکوم کردن جنگ‌های نیابتی و جنایات وحشیانه و تروریستی گروهک‌های سلفی و تکفیری در کشورهای اسلامی و نیز تلاش شیطانی "آل سعود" و برخی از کشورهای منطقه برای تأثیرگذاری بر جریان سیال مقاومت و امنیت‌سازی برای صهیونیست‌ها از طریق حمایت از تروریسم و عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگرقدس، پشتیبانی خود را از دولت، ارتش و نیروهای مردمی و مقاوم کشورهای سوریه و عراق و هم‌چنین ملت مظلوم فلسطین اعلام می‌داریم.

4- ما ملت موحد و متحد ایران اسلامی، فتنه تروریست‌های تکفیری- سلفی در عراق و سوریه را "جنگ نیابتی" نظام سلطه و حاصل نقشه مشترک آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه برای تضعیف محور مقاومت اسلامی، دامن زدن به اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی و ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمین دانسته و از آحاد امت اسلامی می‌خواهیم با حفظ وحدت و انسجام اسلامی و تقویت استحکام جبهه ضد خشونت و برادرکشی، اهداف و راهبردهای دشمن را باطل و عقیم ساخته و اجازه ندهند دشمنان اسلام با مساله‌سازی‌های هدفمند ظرفیت‌های جهان اسلام و مسلمانان را از توجه و تمرکز به مسأله قدس و فلسطین منحرف سازند.

5- ما ملت متحد و موحد ایران ، "جنگ آل سعود علیه یمن" و کشتار وحشیانه مردم مظلوم و مسلمان این کشور و نیز مشارکت با "آل خلیفه" در ظلم و جنایت علیه مردم بحرین و سلب تابعیت از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور که متأسفانه در سایه سکوت مجامع بین‌المللی و حمایت‌های ظالمانه هیأت حاکمه آمریکا صورت می‌پذیرد را محکوم کرده و جان باختن هزاران تن از حجاج بیت الحرام در حوادث غم انگیز مکه و منا در حج ابراهیمی و محروم کردن حجاج ایرانی از انجام واجب الهی که مصداق "صد عن سبیل الله" است را نشانه سوء مدیریت و بی لیاقتی رژیم سعودی دانسته و با تأکید بر فراموش‌ناپذیری این جنایت و خباثت بزرگ ،چاره اندیشی کشورهای اسلامی برای مدیریت مناسک حج و تأمین امنیت حجاج را ضرورتی حتمی می‌دانیم.

6- ما ملت انقلابی و روزه دار ایران اسلامی، امریکا را هم‌چنان "طاغوت اعظم"، "شیطان بزرگ" و دشمن شماره یک خود دانسته و با تأسی به منویات و هشدارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) "رخنه" و "نفوذ" در حصار اراده و تصمیمات کشور و تلاش برای سست کردن "ارکان نظام" را راهبرد دشمن حیله گر در عصر "پسابرجام" دانسته و با تأکید بر ضرورت افشای سناریوهای ضد ایرانی و ضد انقلابی آمریکا؛ "جهاد کبیر" و عدم تبعیت از دشمن و مقاومت برابر سلطه و فزون خواهی‌های استکبار را راهبرد فراگیر و خدشه ناپذیر امروز کشور قلمداد کرده و از همه دستگاه‌ها و نهادها و نیز همه دلسوزان و جریان‌های معتقد به نظام می‌خواهیم با هوشیاری و هوشمندی به مسوولیت‌های خطیر خود برابر توطئه "نفوذ" و نقش آفرینی در عرصه "جهاد کبیر" عمل کرده و عبور انقلاب و جامعه اسلامی را از گزند خطرات بزرگ مقطع تاریخی حاضر رقم زنند.

7- ملت انقلابی و بصیر ایران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم و قدردانی از کمک‌های مستشاری و تعیین‌کننده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و فرمانده غیرت‌مند و ولایت‌مدار نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی "سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی"، که در کنار ارتش و بسیج مردمی عراق و سوریه با خنثی‌سازی توطئه‌های استکبار و فتنه تروریستی گروهک‌های تکفیری و سلفی در این کشورها، موجبات افتخار و مباهات ایرانیان نزد امت اسلامی را رقم زده است، بر تداوم تلاش آنان در این مسیر مقدس و انقلابی تأکید و ازدولت و مجلس محترم می‌خواهد بسترهای لازم برای گسترش این افتخار آفرینی‌ها را برای آنان فراهم آورد.

8- ما ملت مجاهد و شهیدپرور ایران اسلامی، دستاوردها و توانمندی‌های خود در حوزه "صنعت دفاعی" به ویژه "اقتدار موشکی" را نماد "قدرت بازدارندگی"، تضمین "امنیت ملی" و غیرقابل مذاکره و تعدی دانسته و به قدرت‌های استکباری به ویژه "امریکای عهد شکن و حیله‌گر" هشدار می‌دهیم از شکست‌های بزرگ 38 سال گذشته برابر ایران اسلامی عبرت ‌گرفته و از ماجراجویی و تهدید علیه آن پرهیزکنند؛ در غیر اینصورت با پاسخ‌های قاطع مدافعان شجاع انقلاب و میهن اسلامی مواجه خواهند شد.

9- امت ولایتمدار ایران اسلامی، با توجه به تخلف و بدعهدی آمریکا در برداشتن تحریم‌ها و مانع‌تراشی در مسیر تعامل بانک‌های خارجی با ایران، از مسوولان مربوطه به‌ویژه هیأت نظارت بر اجرای برجام انتظار دارد تا ضمن مقابله جدی با هرگونه کارشکنی و دقت و مراقبت در زمینه سوء‌استفاده طرف‌های مقابل از ابهامات سند برجام از منافع ملت ایران دفاع و در صورت نقض عهد به فرمایش راهبردی مقام معظم رهبری مدظله العالی که همانا آتش زدن برجام است عمل نمایند.

10- ما ملت صبور و آزاده ایران، با توجه به توطئه‌های زنجیره‌ای نظام سلطه و استکبار از "تهدید"، "تحریم"، "تحریک" و "تفرقه" تا "جنگ نرم" و سناریوهای "مأیوس‌سازی مردم نسبت به آینده انقلاب"، تلاش‌های قوای سه گانه به‌ویژه قوه مجریه و دولت محترم، در عرصه "اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی" و پرداختن به "دغدغه‌های فرهنگی" و حرکت به سمت "نهادینه‌سازی سبک زندگی اسلامی" را ناکافی دانسته و از آنان می‌خواهیم با تقویت "تولید داخلی" و مقاوم‌سازی درونی اقتصاد، زمینه‌های اشتغال و رفع بیکاری جوانان، بهبود فضای کسب و کار و رونق اقتصادی و زندگی و رفاه مردم، دشمنان انقلاب و نظام را در راهبرد " ایجاد فاصله بین ملت با نظام و انقلاب" مأیوس و ناامید سازند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
جمعه یازدهم تیرماه1395
برابر با بیست و پنجم رمضان المبارک 1437
و اول جولای 2016 میلادی

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
4
7
چه جمعیتی!
پاسخ ها
آمحمد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
کجاشو دیدی ؟
آذین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
0
6
اینا چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
روزبه
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
0
4
عجب! زبان ديپلماسى تصويرى ايران خودتان قضاوت كنيد!
کامبیز
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
0
0
راستی چرا ریس دولت اصلاحات در راهپیمایی شرکت نمیکند ؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x