کد خبر: ۳۷۹۰۵
تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۸۴ - ۱۶:۳۸
آفتاب‌‌نیوز : "ليلی مقيمی" مسئول روابط عمومی نمايش مشترک ايران و فرانسه گفت: " موضوع داستان اين نمايش درباره سياوش شاهنامه فردوسی است که در اين اجرا بارويکردی جديد به روی صحنه می رود."

وی در باره شکل اجرايی نمايش نيز توضيح داد: " کارگردان اين نمايش به دنبال سبک خاصی نيست و تنها سعی کرده است به يک اجرای مينی ماليستی و ساده دست پيدا کند. وی در اين اجرا با بهره گيری مشترک از زبان فارسی و فرانسه که هم آوا هستند، به زبان قابل درکی برای تماشاگران دست پيدا کند ."

مسئول روابط عمومی و منشی صحنه اين نمايش همچنين گفت: " احتمالا برای آن بخش اجرايی نمايش که به زبان فرانسه است تمهيداتی در نظر گرفته می شود."

وی ضمن اعلام اين که نمايش " اسب های آسمان خاکسترمی بارند " هم در ايران و هم در فرانسه اجرای عمومی خواهد شد متذکر شد:" اين نمايش پس از جشنواره طی اسفندماه در ايران اجرای عمومی خواهد شد و سپس در فروردين 85 تور اجراهای آن در فرانسه آغاز خواهد شد."

اين نمايش نوشته نغمه ثمينی است که توسط تينوش نظم جو به فرانسه ترجمه شده است ، علی راضی ايرانی مقيم فرانسه کارگردان و طراح اين اجرا است.

همچنين کيومرث مرادی مدير توليد و مشاور کارگردان، حسن معجونی و ورنويک سکری بازيگران توليد مشترک ايران و فرانسه هستند.

مشاوراجرايی طراحی صحنه اين نمايش به عهده پيام فروتن است. دستيار کارگردان ليلی رشيدی و روح الله حقگو لسانی ، طراح لباس ادويژون هوت، مشاور ومجری طراحی صحنه نيز آوا سلطانی عرب شاهی هستند.

" اسب های آسمان خاکسترمی بارند " در هشتمين روز بيست وچهارمين جشنواره بين المللی تئاتر فجر در دو نوبت 30/17 و20 در تالار چهار سو مجموعه تئاتر شهر اجرا می شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین