کد خبر: ۳۸۰۲۴
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۸۴ - ۱۳:۵۴
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش سایت حوزوی رسا، حسن رحيم پور ازغدي با اعلام اين مطلب افزود: حاكمان اسلامي شرعا در خدمت مردم مي‌باشند و ملزم به رفع مشكلات آنان هستند. 

وي نقدپذيري را يكي از ويژگي‌هاي حاكمان حكومت اسلامي عنوان كرد وافزود: نقد پذير بودن حاكمان از سوي مردم و منتقدان و پاسخگويي به شبهات آنان، مهمترين ويژگي يك حاكم اسلامي مي‌باشد كه بايد به آن توجه شود. 

رحيم پور ازغدي در بخش ديگري از صبحت‌هايش، گفت: وجود فلسفه غدير و عاشورا به حكومت‌هاي مردمي و اسلامي جنبه ديني و الهي مي‌دهند. 

به‌گفته وي، در اين فرهنگ، ديني بودن حكومت وجه خاصي دارد واز عوام‌فريبي، مقدس مابي و افراطي گري پرهيز مي‌شود.
وي ادامه داد: درحكومتي كه مبعث، غدير و عاشورا به عنوان اركان يك نظام اسلامي شمرده مي‌شوند به طور يقين از رياكاري، سركوب و اسلام ستيزي جلوگيري مي‌شود. 

رحيم پورازغدي بيان داشت: وجود فرهنگ غدير و عاشورا درحكومت‌اسلامي‌نگذاشت مكتب اصيل اسلامي تحريف گردد و شرع مقدس به بازي گرفته شود. 

وي بابيان اينكه غدير و عاشوراامروز بعنوان سرمشق براي جامعه بشري‌محسوب مي‌شوند اظهار داشت: غدير و عاشورا برنامه انسان ساز و رشد و تعالي امروز بشر هستند كه با توجه به‌آن زندگي بشري به سوي تعالي هدايت مي‌شود. 

به گزارش ايرنا استاد دانشگاه تهران با اشاره به اينكه غدير و عاشورا با خود پيامي براي بشر دارند يادآورشد: حكومت‌ها وحاكمان خدايان بشري نيستند كه برمردم خدايي كنند بلكه حكومتي مشروع است كه حاكمان آن بندگان خدا بوده و تلاش و سعي خود را در جهت آرامش و آسايش جامعه خود بكار مي‌بندند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین