کد خبر: ۳۸۱۴۸۱
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۴
نخست‌وزیر جدید انگلیس بوریس جانسون، شهردار سابق لندن را به عنوان وزیر جدید امور خارجه این کشور منصوب کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
 ترزا می، نخست‌وزیر جدید انگلیس همچنین فیلیپ هاموند، وزیر سابق امور خارجه را به سمت وزیر جدید دارایی کابینه خود منصوب کرده بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس شداست.

وی در انتصاب‌هایی دیگر، مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس را در سمت خود ابقا کرده، امبر راد را به عنوان وزیر کشور برگزیده و لیام فاکس را در جایگاه وزیر تجارت بین‌المللی منصوب کرده است.

دیوید دیویس دیگر وزیر منصوب شده از سوی می است که که تصدی وزارتخانه جدیدالتاسیس مسئول خروج از اتحادیه اروپا (وزارتخانه برگزیت) را بر عهده گرفته است.

از میان وزرای جدیدی که تاکنون انتخاب شده‌اند، سه وزیر امور خارجه، تجارت بین المللی و مسئول خروج از اتحادیه اروپا از طرفداران خروج انگلیس از این اتحادیه بوده‌اند. در مقابل، سه وزیر منصوب شده برای وزارتخانه‌های دارایی، کشور و دفاع در جریان رفراندوم اخیر انگلیس از باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا حمایت کرده بودند.

به گزارش بی.بی.سی، روز چهارشنبه دیوید کامرون پس از شش سال از نخست‌وزیری انگلیس رفت و ترزا می عهده‌دار نخست‌وزیری این کشور شد. وی با سخنرانی در مقابل مقر نخست‌وزیری گفت، خوشحال است که برای دومین بار در تاریخ بریتانیا یک زن از حزب محافظه‌کار نخست وزیر کشور خواهد شد.

کامرون پس از این سخنرانی کوتاه راهی کاخ محل اقامت ملکه الیزابت دوم شد و استعفای خود را رسما تقدیم وی کرد. کمی بعد از آن ترزا می نزد ملکه الیزابت رفت و ملکه رسما او را مامور تشکیل کابینه کرد.

به گزارش ایسنا،دیوید کامرون در همه‌پرسی اخیر خواهان ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا بود و پس از رای اکثریت مردم به خروج از اتحادیه، از مقام نخست‌وزیری انگلیس و رهبری حزب محافظه‌کار استعفا داد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x