کد خبر: ۳۸۱۶۸۶
تاریخ انتشار : ۲۵ تير ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۱
وزیران کابینه جدید انگلیس روز پنجشنبه با پایان چینش آن توسط خانم ' ترزا می' نخست وزیر محافظه کار این کشور عملا فعالیت خود را شروع کردند.
آفتاب‌‌نیوز :
از 23عضو کابینه جدید انگلیس، 16 نفر ، به علاوه ترزا می نخست وزیر، از حامیان ادامه حضور در اتحادیه اروپا و 7 نفر حامی برگزیت بوده اند.

این میان وزیران کلید کابینه، سه وزیر امور خارجه، تجارت بین الملل و مسئول خروج از اتحادیه اروپا، طرفدار برگزیت هستند و وزیران دارایی، کشور و دفاع از حامیان ماندن این کشور در اتحادیه اروپا محسوب می شوند.

در کل 5 نفر از اعضای کابینه کامرون از جمله ' مایکل گوو' وزیر دادگستری، 'جورج آزبورن' وزیر دارایی و 'نیکی مورگان' وزیر آموزش در کابینه 'ترزا می' حضور ندارند و جایشان را به شخصیت های دیگری داده اند. 

'ترزا می' با حذف مایکل گوو از رقبای اصلی اش در رقابت رهبری حزب محافظه کار، از وزارت دادگستری، خانم 'الیزابت تراس' را جایگزین او کرد.

این برای اولین بار در تاریخ بریتانیا است که یک زن به سمت وزیر دادگستری این کشور انتخاب می شود.

با خروج جورج آزبورن وزیر دارایی دولت کامرون از کابینه' ترزا می'، 'فیلیپ هاموند' وزیر خارجه انگلیس جایگزین او شد.

بوریس جانسون شهرداری جنجالی لندن نیز پس از رفتن هاموند به وزارت دارایی، راهی وزارت خارجه انگلیس شد و هدایت سکان دیپلماسی این کشور را در دست گرفت.

ترزا می همچنین با کنار گذاشتن 'نیکی مورگان' از وزارت آموزش، 'جاستین گرینینگ' وزیر سابق توسعه بین الملل انگلیس را به این سمت انتخاب کرد.

'لیام فاکس' وزیر دفاع پیشین انگلیس و از حامیان اصلی برگزیت به سمت وزیر توسعه بین الملل و جانشین گرینینگ انتخاب شده است.

'دیوید دیویس' از حامیان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نیز به سمت وزیر برگزیت، در کابینه جدید این کشور برگزیده شده است.

این برای اولین بار است که پستی در کابینه انگلیس برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا ایجاد می شود.

در کابینه جدید گرک کلارک به سمت وزیر تجارت، انرژی و صنعت انگلیس انتخاب و جانشین ساجد جاوید شد.

ساجد جاوید که در جریان بحران صنعت فولاد انگلیس با انتقاداتی مواجه شده بود به سمت وزارت حکومت های محلی منصوب شده است.

اما جرمی هانت وزیر بهداشت انگلیس به رغم اینکه با بحران ناشی از اعتصابات مکرر پزشکان سیستم بهداشت عمومی این کشور مواجه و مورد انتقاد قرار داشت توانسته است در کابینه ترزا می پست خودش را حفظ کند.

در این میان'آندریا لدسام 'رقیب اصلی 'ترزا می' در رقابت رهبری حزب محافظه کار، به سمت وزیر محیط زیست انتخاب شده است.

تراز می با کناره گیری آندریا لدسام از رقابت رهبری حزب محافظه کار، توانست زودتر از پیش بینی صورت گرفته به رهبری این حزب رسیده و مامور تشکیل کابینه شود.

در کابینه خانم 'ترزا می ' در کل شش زن فعالیت دارند که چندان فرقی از این نظر با کابینه دیوید کامرون نکرده و تناسب در کل 70 به 30 است.

به گزارش ایرنا، 'ترزا می' 59 ساله، رهبر جدید حزب محافظه کار پس از خداحافظی دیوید کامرون از 'داونینگ استریت' پس از شش سال، عصر روز چهارشنبه پس از دیدار با ملکه الیزابت در کاخ باکینگهام ، به عنوان نخست وزیر انگلیس معرفی و مأمور تشکیل کابینه شد.

کابینه جدید انگلیس شروع به کارکرد+عکس


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x