کد خبر: ۳۸۲۳۶۵
تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۱
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس خطاب به الله کرم گفت: اگر ما قطعنامه را نمیپذیرفتیم چه اتفاقی می افتاد. از امام سئوال میکنند که در عملیاتی میتوانیم وارد خاک عراق شویم، امام میگویند وارد عراق نشوید.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش خبرآنلاین در ادامه نشست «راز جام زهر» به همت انجمن اندیشه و قلم با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی با حضور سردار حسین علایی از فرماندهان ارشد دوران دفاع مقدس و حسین الله کرم از فرماندهان دوران جنگ برگزار شده بود

حسین علائی  گفت: تجربه این مفهوم است که ما چگونه میخواهیم از حوادث تاریخی گذشته برای آینده درس بگیریم. کسی جز امام نمیتوانست جنگ را تمام کند، و امام فرمودند که من قطعنامه را پذیرفتم، حتی اگر دوباره بعد از پذیرش قطعنامه عراق حمله کرد و مردم به جبهه هجوم برند و امام گفتند ما با پذیرش قطعنامه دنبال صلح پایدار هستیم و نیاز به بازگشت به جبهه نیست. امام اینگونه نبود که تحث تأثیر افکار قرار بگیرند. ایشان مشورت میکردند و تصمیم میگرفتند. امام بعد از پذیرش قطعنامه گفتند که من تا چند هفته قبل به فکر ادامه جنگ بودم اما الان به دنبال صلح هستیم.

علایی به الله کرم: امام می گویند وارد خاک عراق نشوید/؟ میخواستید بغداد را فتح کنید و بعد خاتمه دهید؟

او افزود: اگر ما قطعنامه را نمیپذیرفتیم چه اتفاقی می افتاد. از امام سئوال میکنند که در عملیاتی میتوانیم وارد خاک عراق شویم، امام میگویند وارد عراق نشوید. امام می گفتند که حالا که ملت ایران با قیام خود به آزادی رسیدند اگر نتیجه این جنگ نابودی صدام باشد، چه بهتر. اما امام میخواستند که صدام به دست مردم عراق از بین برود. آرزوی امام این بود که این جنگ موجب نابودی صدام شود و خواست خدا این بود که با پذیرش قطعنامه این اتفاق بیفتد. الان هم میبینیم که از صدام و ارتشش و ... نشانی باقی نمانده است.

علائی خطاب به الله کرم: به همه دست اندرکاران انقلاب فحش می دهید
این فرمانده دفاع مقدس اظهار کرد: شما به همه دست اندکاران انقلاب فحش می دهید به جز امام که می پسندید ولی به همه بد می گویید. آقای هاشمی، محسن رضایی همه بد بودند، یک امام میماند که در دنیا نیست که نباید بد گفت. شما میخواستید جمع را کی خاتمه دهید؟ میخواستید بغداد را فتح کنید و بعد خاتمه دهید؟ ما حتی از نظر نیروی انسانی که اینقدر به بسیج افتخار میکنید اما هیچگاه تعداد بسیجی هایمان به تعداد نیروهای عراق نرسید اما به نیروهای داوطلب بسیج افتخار میکنیم. در خرمشهر هفته آخر نیروهایمان تمام شده بودند که خدا خرمشهر را آزاد کرد.

علائی با بیان این نکته که شما به آقای رفسنجانی بد و بیراه میگویید افزود: ولی من  آقای هاشمی که امام را برای پذیرش قطعنامه قانع کرده باشد، معتقدم باید مجمسه شان را طلا بگیریم.، آقای هاشمی به ذهنش رسید که حالا اگر جنگ را تا پیروزی باید ادامه دهیم، پیروزی را تعریف کنیم و استراتژی را مشخص کنیم. این فکر بسیار درست بود. هاشمی رفسنجانی در عملیات خیبر بعد از شکست های بسیار که دیدند پیروزی به دست نمی آید ،آمدند و گفتند که جنگ تا یک پیروزی. اگر کسی جز ایشان تئئوری دیگری برای خاتمه جنگ داده است، بگوییم. چون با هاشمی اختلاف نظر سیاسی داریم، بد و بیراه میگوییم. امام تشخیص دادند و در آن زمان بخشی از مدیریت جنگ را به هاشمی دادند و به من و آقای الله کرم که ندادند.

او از الله کرم سئوال کرد که «به هر حال تئوری شما برای خاتمه دادن به این جنگی که همه تصمیم داشتند ایران را شکست دهند چه بوده است؟»، گفت: امام به درستی تصمیم به خاتمه جنگ گرفتند و اگر جنگ را ادامه داده بودیم، همین الان صدام در عراق حکومت میکرد.

الله کرم در پاسخ به علائی گفت: مورد ندارد که آقای علائی موضوع را مشخص کنند.(خنده)به نظر من این جلسات نقد و بررسی است نه تشویق افرادی که امروز به لحاظ سیاسی در جایگاهی قرار گرفتند که کسی آنها را نقد نکنند. همیشه برای قهرمانان کف زد، شما هم جز کف زن ها هستید. چون امام ایشان را انتخاب کرد، باید تشویق کنیم.

او خطاب به علائی گفت: برای چه تعداد سربازهای ما در جنگ کم بود؟ آقای هاشمی بهتر از شما حرف زده است که شما حتی بند پوتین هم نمیتوانید تهیه کنید.این فرد با این گفته آیا صلاحیت دارد؟

علایی گفت: امام تشخیص داده است و شما میگویید تشخیص نداد؟

در این بین برخی که در حال کف زدن بودند با نقد علائی مواجه شدند و او خطاب به حضار گفت: ما اینجا آمده ایم بحث علمی کنیم و با هم دعوا و بحث سیاسی نداریم. پس این کارها را انجام ندهید

الله کرم گفت: وقتی ما جمعیتان سه برابر بود، باید سربازهامون کمتر باشد، موضوع مدیریت است. در همه این بی مدیریتی ها، امام هاشمی را در سمت مدیریت کذاشتند.

علایی گفت: شما به امام و انتخابش توهین میکنید. شما به همه منصوبین امام هم توهین میکنید.

الله کرم، بر این تأکید کرد گه چرا ظرفیت نقد ندارید؟ شما که امام را قبول دارید چرا به آن نکته که امام آن را قدرت ایمان می نامد توجه نمیکنید. اما در آن زمان خودشان گفتند که من جام زهر را نوشیدم. نقد علمی کنید. امام تاکید بر قدرت ایمان داشت و اگر عده ما با قدرت ایمان سازماندهی میشد، با کمبود نیرو مواجه نمیشدیم. حکم امام این بود که ما در جنگ اطاعت کنیم و با وجود اختلاف نظر با هاشمی در جبهه از نظرش اطاعت میکردیم

بنیانگذار انصار حزب الله معتقد است که «در مورد برجام هم ما زهر جام داریم نه برجام. »
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۷
1
3
هاشمی ستیزی برای برخی اوجب واجبات شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۷
1
7
مگر الله كرم به غير إز فحاشى ودرشت گويى كار ديگرى هم بلد است
میلاد م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۷
1
0
فدایی داره حالا هرکی دلش میخواد بگه
اسماعیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
1
4
اینکه بیان کنیم که حضرت امام تحت تاثیر افرادی جام زهر نوشیده اند و بواسطه ی تلقین کسانی واقعیتها ی جامعه و جنگ بر ایشان پوشیده مانده ، کاملا غلط و توهین به آن حضرت است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
0
3
فحش علامت بیماری روحی حسد ،بخل است ، علت اش ضعف ایمان است
فحش علامت بیماری روانی شیزوفرنی است ، علت اش محیط آلوده است.
فحش علامت بیماری جسمی مغز علت اش، اختلال عروقی و کمبود اکسیژن بخش از بافت مغز است
فحش علامت بیماری اجتماعی است ، وقتی رفع گرفتاری اجتماعی چاره جویی نشده
فحش برخی در کل علامت ضعف میدانند
فحش........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
0
5
نون فحاشی می خوره
جانباز ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
1
4
جناب الله کرم جواب شما قانع کننده نبود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
1
5
بايد به ا... كرم گفت خب ... ! .. الانم دير نشده.. برو سوريه بجنگ.. .............................................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
0
7
مناظره با اینها مثله اینه که بخواهی ویندوز را روی چماق نصب کنی
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
0
3
سلام

خدای بزرگ وجه تمایز وبرخورد دو امام معصوم (امام حسن ع وامام حسین ع )با خلفای وقت برای بشر (که بااذن واجازه خدا انجام شده )در تاریخ باقی مانده که باید زمانی صلح کنید وزمانی تا اخرین نفس وفرد در مقابل ظالمایستادگی نمود
که امام ره همین روش را برای پایان دادن جنگ عملی ساختند
وقتی درهای پیشرفت از راه درست بسته شود
باتوهین واهانت وتهمت زدن مطرح شدن مهیا میشوددیگر منصوبین امام ره در جایگاه بعدی است و چنانچه از امام ره خجالت نمیکشیدند از ان خط قرمز هم عبور میکردنندکه رحلت ایت ا..توسلی یک قدمی عبور از امام ره بود
انقلاب وانقلابی گری فقط در وفاداری وعمل وپیروی از ولی وقت است خواه برجام باشد یا قطعنامه 598نه برپایی جار وجنجال وامصیبتها سر دادن بدون دلیل ومنطق درست وپیشرو تر از ولی خود بودن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
3
1
ببرش طلاش بگیر بندازش گردنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۲
0
0
الله کرم اگه راست میگه بیا در انتخابات شرکت کنه چون مردم قبولش ندارن.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x