کد خبر: ۳۸۳۲۱۴
تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۴
تعداد نظرات: ۲۴ نظر
در گردهمایی فرماندهان نیروی دریایی سپاه مطرح شد
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: بعد از جریانات دوم خرداد که شعار توقف انقلاب توسط بخشی از مدعیان اصلاحات در انقلاب سر داده شد این تهدیدها جدی شد. از سال 78 این خطر بسیار جدی شد و از آن روز بود که رهبری برای مخالفت و مبارزه با این تفکر خطرناک، چفیه‌ای را بر دوش خود قرار دادند و تا به امروز آن را نگه داشته‎اند.
آفتاب‌‌نیوز :
سردار سرلشکر محمدعلی جعفری صبح امروز در گردهمایی فرماندهان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی(ع) انتقاد فرمانده کل سپاه از اصلاح‌طلبان و توافق هسته‌ایاظهار داشت: با گرامیداشت شهدای 8 سال دفاع مقدس و تمامی آنهایی که بعد از جنگ جان خود را تقدیم اسلام کردند، خدا را شکر می‌کنیم که در مقطعی از زمان زندگی می‌کنیم که سایه ولایت بالای سر ما قرار دارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران بیان کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی زندگی می‌کنیم و از همه بالاتر پاسدار این نظام و انقلاب هستیم، امیدواریم خدای متعال توفیق ویژه‌ای به ما بدهد تا بتوانیم پاسدار خوبی برای اسلام عزیز باشیم و از سردار فدوی بابت برگزاری این همایش تشکر می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، وی عنوان کرد: تأمین امنیت که کار اصلی سپاه در خلیج فارس و عرصه دریا و بخش جنوبی میهن اسلامی است به‌ویژه بیشتر از گذشته روشن است در حالی که در همه منطقه، هر کس به‌طریقی قصد ایجاد ناامنی‌هایی دارد، ایران اسلامی از یک امنیت بی‌نظیر برخوردار است.

سرلشکر جعفری عنوان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی و ایران اسلامی تمامی تلاش خود را برای گسترش ناامنی در ایران به کار می‌گیرند، برخی از کشورهای منطقه‌ای و آل‌سعود به دشمنان آشکار اضافه شدند.

وی تصریح کرد: امروزه هزینه‌های بسیاری برای ایجاد ناامنی در کشور ما ‌می‌شود اما آمادگی بسیار زیاد نیروهای نظامی در کشور سبب خنثی شدن تمامی توطئه‌های دشمن شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به فعالیت بی‌‌نظیر نیروی دریایی سپاه پاسداران عنوان کرد: امید داریم تا سربازان جان بر کف نیروی دریایی سپاه با قدرت همیشگی در برابر هرگونه تهدید ایستادگی کنند و اجازه تعرض هیچ فرد و یا کشوری را به خاک عزیز ایران ندهند.

سرلشکر جعفری با تأکید بر "در بحث دریایی شرایط بسیار خوبی را سپری می‌کنیم" بیان داشت: امروز آمادگی داریم تا قایق‌های متجاوز به خلیج فارس را توقیف کنیم و با بازوان پرتوان نیروی دریایی، ناوهای آمریکایی را به اعماق خلیج فارس بفرستیم.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ماه‌های اخیر گفت: رهبری بارها در این ماه‌ها بر کلیدواژه انقلاب و انقلابی بودن تأکید داشته‌اند و به‌صورت مداوم از مسئولان نظام و قوای سه‌گانه خواسته‌اند تا به این مهم توجه داشته باشند.

فرمانده کل سپاه پاسداران متذکر شد: تمامی فرماندهان نظامی و مسئولان کشوری باید این موضوع را بررسی کنند که چرا رهبری به این میزان به مقوله انقلاب و انقلابی ماندن تأکید دارند و اینکه ایشان نگران چه‌چیزی در این باره هستند.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه رهبری نگران انقلاب و حرکت انقلابی هستند، عنوان کرد: اصالت و هدف اصلی سپاه پاسداران حفظ انقلاب اسلامی است و در تمامی زمینه‌ها برای این دفاع و حفظ آن، آمادگی داریم.

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: این شبهه که خطاب رهبری در ارتباط‌ با حرکت انقلابی ما نبوده‌ایم و خطاب آنهایی هستند که در راه، انقلابی نیستند نباید برای ما به وجود بیاید زیرا یکی از وظایف اصلی سپاه پرداختن به این موضوع، حفظ، توسعه و ترویج انقلابی اسلامی است.

وی ادامه داد: مأموریت عمق‌بخش داخلی و خارجی جزو وظایف اصلی و مأموریت‌های سپاه پاسداران است و پاسداران نیز باید در این باره تلاش مضاعفی از خود به نمایش بگذارند.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: پاسداری از انقلاب اسلامی وظیفه اصلی پاسداران، واحدها و یگان‌های مختلف سپاه بوده و در تمامی عرصه‌های مأموریتی این مهم را به‌صورت اعتقادی در دستور کار دارند.

*از بیرون سپاه سعی شده تا نقش انقلابی سپاه به یک مجموعه مسلح تبدیل شود

فرمانده کل سپاه پاسداران عنوان کرد: وظیفه‌های تخصصی در ارتباط با مباحث دفاعی و جنگی بر دوش سپاه است، اما شاید اینها کار اصلی نباشد، زیرا در سال 84 که آمریکایی‌ها اطراف ما را گرفته بودند و تهدیدهای زیادی را به وجود می‌آوردند رهبری خطاب به سپاه فرمودند که مسئولیت اصلی سپاه حفظ انقلاب و شرکت در جنگ با نیروهای خارجی به‌عنوان کار درجه دوم شما محسوب می‌شود.

وی افزود: ما تمامی نیروهای پاسدار باید این پاسداری از انقلاب اسلامی را برای خود معنا کنیم و بدانیم به‌غیر از وظیفه تخصصی خود وظیفه سنگین بزرگتری بر دوش داریم.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه حفظ انقلاب یک وظیفه مشترک بین همه پاسداران و وابستگان به سپاه است، گفت: بعد از اتفاقات بسیار ناشی از برجام و توافق هسته‌ای، خطرها و نگرانی‌هایی وجود دارد که شرایط را حساس می‌کند از این رو باید توجه به حفظ انقلاب مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

سرلشکر جعفری یادآور شد: در طول این سال‌ها از بیرون سپاه سعی شده تا نقش انقلابی سپاه به یک مجموعه مسلح تبدیل شود که تنها به بحث دفاعی و جنگی می‌پردازد و همانند سایر نیروهای مسلح دنیا رفتار می‌کند؛ سپاه نمی‌تواند تنها وظیفه خود را دفاع مسلح از انقلاب اسلامی بداند زیرا محتوای سپاه نظارت بر انقلاب است.

وی سپاه را یک تشکیلات با وظیفه دفاع از انقلاب دانست و افزود: سپاه پاسداران از ابتدای تشکیل به‌عنوان نیروی انقلابی براساس دین، تقوا، درک و عمل انقلابی به وجود آمده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه از زمانی که تحریم علیه انقلاب به‌صورت مستقیم از مسائل نظامی، امنیتی و دفاعی به مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی رسید انقلاب در معرض خطر جدی قرار گرفت، افزود: بعد از جریانات دوم خرداد که شعار توقف انقلاب توسط بخشی از مدعیان اصلاحات در انقلاب سر داده شد این تهدیدها جدی شد.

وی ادامه داد: از سال 78 این خطر بسیار جدی شد و از آن روز بود که رهبری برای مخالفت و مبارزه با این تفکر خطرناک، چفیه‌ای را بر دوش خود قرار دادند و تا به امروز آن را نگه داشته‎اند.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه با شعارهای مختلف می‌خواستند انقلاب متوقف شود، افزود: آنها می‌گفتند که نظام و انقلاب باید از یکدیگر جدا باشند و برای تحقق این نظر خود نیز در عمل حرکت‌هایی برای انحراف انقلاب انجام می‌دادند.

وی با تأکید بر اینکه سپاه حواسش به مأموریت اصلی که حفظ انقلاب است، گفت: کنار آمادگی‌های نظامی و تجهیزات که در حال صورت گرفتن است، ابعاد دیگر باید در سپاه تقویت بشود تا سپاه بتواند از انقلاب به‌درستی دفاع کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به سخنان رهبری در سال 90 یادآور شد: رهبری در آن دیدار خطاب به مجموعه سپاه فرمودند که این سپاه باید از انقلاب پیش‌رونده و انقلابی که به‌سوی اهداف گام برمی‌دارد حفاظت کند.

سرلشکر جعفری با یادآوری وظایف تغییرناپذیر سپاه تصریح کرد: برخی انتظار دارند تا سپاه به یک گوشه برود و براساس قوانین بین‌المللی کشورهای غربی به فعالیت بپردازد و نسبت به ظلم‌های جهانی و منطقه‌ای بی‌تفاوت باشد؛ امروزه شاهد هستیم در مسائل داخلی در بحث حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی هر روز یکی از یک سمتی با یک حربه‌ای و به یک شکلی به این ارزش‌ها حمله می‌کند.

فرمانده سپاه پاسداران ابراز کرد توجه به ابعاد داخلی و مؤلفه‌های اصلی سپاه برای این است که سپاه بتواند در همه ابعاد از انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن دفاع کند؛ رهبری در ارتباط با جنگ نرم می‌فرماید که جنگ سخت به یک خلوص کامل نیاز دارد اما جنگ نرم آن‌قدر مهم‌تر است که خلوص آن باید بسیار ویژه باشد.

وی با اظهار اینکه موضوع امر به معروف و نهی از منکر راهبردی است برای تقویت دین و فضای معنوی عنوان کرد: تأکید بر معنویت به‌عنوان محور اصلی سپاه نکته‌ای است که رهبری بارها بر آن تأکید کرده است.

جعفری افزود: نمی‌توانیم ادعا کنیم از لحاظ ارزش‌ها و معنویت در بحث ایده‌آل و مطلوب هستیم اما نیاز داریم تا سپاه به بالاترین سطح ارزشی و معنوی دست پیدا کند تا بتواند مأموریت خطیر خود را انجام دهد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۱
6
48
با دوم خرداد تهديدها بسيار كم شد ، مردم فراموش كار نيستند ،
با انتخاب روحاني هم تهديد ها كم شد
پاسخ ها
زهیر
| - |
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
کدوم تهدید برادر،امروز تمام تهدیات تبدیل به فرصت شدند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۱
54
9
زنده باشی سردار
ahmad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
65
15
من افتخار میکنم یک ایرانی هستم و درود میفرستم بر رهبر انقلاب و پاسدارانش زنده باد جمهوری اسلامی ایرن
پاسخ ها
mehrdad
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۲
آقا چرا غیر ایرانیها اینجا امتیاز میدن؟
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
61
10
ازکلىه برادران سپاه کمال تشکردارىم چراکه اگرانهانبودنداىران مانندیمن نابودمى شد
majid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
8
82
مگه قرار نبود نظامیان در سیاست دخالت نداشته باشند؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
قرار نه میگن این یکی از اصول قانون اساسیه شاید هم بود شاید هم اون موقع چون سپاه نبود شامل این ماده نمی شه؟؟؟
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
44
9
این کجاش انتقاد تند از اصلاحات بود؟ لطفا همه را در مقابل هم قرار ندهید.....
بیزن نیک فر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
39
13
بسمه تعالی
نه اصول گرا نه اصلاح طلب جمهوری اسلامی
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
5
40
توافق هسته‌ای مورد تائید مقام معظم رهبری هستش ورئیس جمهوری محترم وملت ودرهمین چندروزگذشته دکتر ولایتی بعنوان مشاور مقام معظم رهبری از جانب ایشان فرمودند که موردتائید رهبری هستش پس برای همه ما ملاک سخنان رهبری هستش پس تمامی مسئولان نظام اسلامی باید سخنان امام خامنه‌ای برایشان فضل الخطاب باشد .
123
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
2
41
به قول آقایان ولایتی ومحسن رضایی توافق انجام شده با تایید مقام معظم رهبری نظام بوده است گر کسانی هستند که به حال این کشور دل میسوزانند بدنبال باز کردن گرهی باشند وبه کمک دولت منتخب که مورد تایید وحمایت رهبر ی نیز هستند بشتابند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
5
65
سپاه ابتدا به فساد موجود در فعالیت های اقتصادی خود بپردازد تا حسن نیت آن بر مردم معلوم شود !
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
گل گفتی
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۲
1
29
سلام عزیزان
اگه جلوی دزدی ها گرفنه بشه نه نیازی به نفت هست نه گازو نه سایر معادن و نه رفع تحریم فقط مالیات کافیه ما خییییییلی ثروت مندیم ما مرد عمل می خواهیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۲
3
26
ایکاش به حرف شما اعتماد داشتم ایران گلستان میشد صد افسوس که اعتماد رفته بر نمیگردد یا به سختی بر میگرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۲
1
10
خداه نیروهای انتطامی در شب های کشیک درماموریت پر خطر قوت دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۳
0
20
در رابطه بابرجام مثل سایر کشورها نظر خواهی بکنید تا ببینید مردم چی میگن که توافق هسته ای خوب بوده یا نه
حميد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۴
1
4
بنده چيزي از مخالفت با توافق هسته اي نديدم !!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۴
0
9
توافق هسته ای نظر ایرانیان است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۴
0
17
به نظر من یک نظامی نباید تو کار سیاسی دخالت کند وظفیه سپاه همانند ارتش است
نوروزی
|
United States
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۴
0
11
انتقاد کر دن خوب است اما پیشنهاد چیست چرا عده ای نمی فهمند بر جا م چه بود و چه هست کشور ما نیاز مند بر جام بود و توافق هسته ای امری مهم و قا نونی دولت رو حا نی ان را عملیاتی کرد و به ان نیا زمند هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
0
15
متاسفانه خواسته ها و نگرانی های بخش زیادی از مردم با خواسته ها و نگرانی های مسولان نظام متفاوته بهتره مسولان کمی از فضای آزمایشگاهی اطراف خود فاصله بگیرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
0
22
فیش حقوقی تون لطفاً!!!!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین