کد خبر: ۳۸۳۹۵۳
تاریخ انتشار : ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۴
بخش" به علاوه فجر" برای دومین سال متوالی در برنامه‌های سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر گنجانده شده است.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایسنا، روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام کرد: با انتشار فراخوان تخصصی  بخش به علاوه فجر توسط دبیرخانه جشنواره، این بخش سال دوم حضور خود را در جشنواره تئاتر فجر تجربه میکند.

بر پایه این گزارش در فراخوان این بخش تغییرات گستردهای صورت گرفته است. طبق فراخوان امسال  در سی و پنجمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر نیز این بخش با برنامهریزی و شرایطی مطلوبتر نسبت به سال پیش برگزار شده و تلاش میشود با بهرهگیری از  حضور و مشارکت تماشاخانههای دولتی و نیمه دولتی، علاوه بر تماشاخانههای خصوصی، سیر تکاملی خود را ادامه دهد.

از این رو دبیرخانه جشنواره جویای همکاری و تعامل بیشتر با این امکان رو به رشد خواهد بود. اگر چه در آغاز این برنامه آزمون نخستین خود را، با ضعف و قدرتش، پشت سر گذاشت دبیرخانه جشنواره در دوره پیش رو باتدوین آییننامهی اجرایی و انتشار فراخوان تخصصی ، با هدف برگزاری قدرتمند این بخش، از تماشاخانه‌های داوطلب حضور در این بخش دعوت به همکاری کرده است.

بر پایه این گزارش استفاده از متون ایرانی و غیر ایرانی در این بخش برای نمایشهای پیشنهادی،انتخاب آثار از میان اجراهای عمومی درتالارهای نمایش سراسرکشور (تهران و سایر شهرهای ایران)  از آذرماه 1394تا اول  آذر ماه 1395،تولیدهای تازه نمایشهایی که تا آخر آبان ماه آماده اجرا شده و مجوز لازم را از شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش اخذ کردهاند، پایان‌نامههای اجرایی کارشناسی وکارشناسی ارشد رشتة نمایش که از آغازمهرماه 1394 تا پایان مهرماه  1395 در دانشگاهها دفاع شده باشند و اجراهای محیطی و تعاملی در صورت امکان اجرا در تماشاخانه پیشنهاد دهنده از جمله شرایط آثار پیشنهادی برای حضور در بخش "به علاوه فجر" است.

دبیرخانه سی و پنجمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر از تمامی مدیران تماشاخانههای خصوصی، نیمه خصوصی و دولتی که تمایل به حضور در بخش به علاوه فجر جشنواره سی و پنجم را دارند با افتخار دعوت به عمل میآورد تا با دریافت و مطالعه فراخوان تخصصی و آییننامه این بخش نسبت به تکمیل و ارسال فرم تقاضای شرکت در بخش به علاوه فجر حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 22 مرداد ماه سال جاری به دبیرخانه جشنواره اقدام کنند. ضمنا مهلت یاد شده به دلیل لزوم برنامهریزیهای دقیق به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

در بخش "به علاوه فجر" سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، هفت تماشاخانه خصوصی ارغنون، باران، دا، سه نقطه، استاد مشایخی، موج نو و آفتاب با ۴۳ نمایش صحنهای حضورداشتند.

سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، از اول بهمن ماه 95 به دبیری سعید اسدی برگزار می‌شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین