کد خبر: ۳۸۴۰۵۸
تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۲
لیگ شانزدهم از فردا شروع می شود، با هم ۱۶ مهاجم برگزیده تیم های مختلف لیگ برتر را مرور می کنیم.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ورزش سه، سوت لیگ شانزدهم از روز دوشنبه زده خواهد شد و با بازی تراکتورسازی – استقلال خوزستان در ورزشگاه انقلاب کرج تنور این مسابقات روشن می شود. نگاه ویژه مسابقات به خطوط حمله و مهاجمان برتر تمام تیم ها است. با هم 16 مهاجم برتر 16 تیم را مرور می کنیم:
 
استقلال خوزستان: حسن بیت سعید
 
حسن بیت سعید پدیده و آقای گل این تیم رکوردی فوق العاده در لیگ پانزدهم داشت. او که فوتبال را خیلی دیر آغاز کرد، پس از خدمت سربازی به جنوب سوسنگرد رفت و با این تیم قهرمان لیگ استان شد.
 
پس از این قهرمانی در دوسال پیاپی با فولاد نوین ابتدا قهرمان لیگ دو و سپس لیگ یک شد. این فصل نیز با شگفت انگیزها جام قهرمانی را بلند کرد تا ٤ قهرمانی در کارنامه خودش در دوران کوتاه فوتبالی اش داشته باشد. حسن بیت سعید در لیگ پانزدهم موفق شد تا نه گل بزند و تاثیر بسزایی در قهرمانی تیمش داشته باشد. او در کنار زهیوی و فریرا امیدهای گلزنی استقلال خوزتان برای لیگ شانزدهم هستند.
 
 پرسپولیس تهران: مهدی طارمی
 
 مهدی طارمی با نظر علی دایی از ایرانجوان بوشهر به پرسپولیس آمد و در دومین سال حضورش توانست با 16 گل زده به عنوان آقای گل لیگ پانزدهم انتخاب شود اما در پایان فصل تصمیم بر جدایی از پرسپولیس و رفتن به تیم ترکیه ای ریزه اسپور کرد که با ناراحتی هواداران قرمزپوشان همراه شد اما بسیار زود او به پرسپولیس بازگشت تا در لیگ شانزدهم نیز همراه با پرسپولیسی ها باشد.
 
البته به دلیل غیبت و دوری چند هفته ای از تمرینات پرسپولیس، به احتمال فراوان چند هفته ابتدایی را نتواند در ترکیب فیکس باشد اما برای پرسپولیسی ها امید اصلی گلزنی محسوب می شود.
 
استقلال تهران: کاوه رضایی
 
نام کاوه رضایی بعد از آقای گلی در مسابقات زیر 16 ساله های آسیا روی زبان ها افتاد. او با باشگاه فولاد و مجید جلالی در لیگ برتر کارش را شروع کرد و سپس راهی سایپا شد و با نارنجی پوشان توانست بازی های قابل قبول انجام بدهد. کاوه رضایی در نیم فصل لیگ چهاردهم به ذوب آهن پیوست و در لیگ پانزدهم تنها 6 گل برای سبزپوشان اصفهانی زد. با رفتن سجاد شهباز زاده مهاجم اصلی استقلالی ها در لیگ شانزدهم کاوه رضایی خواهد بود. البته او دو رقیب جدی به نام آرش افشین و علی قربانی خواهد داشت.
 
تراکتورسازی تبریز:  لوسیانو ادینهو
 
ادینهو که به واسطه سابقه چند ساله حضور در فوتبال ایران، کشور ما را خانه دومش می داند، دو سال قبل با 20 گل با پیراهن تراکتورسازی به ثمر رساند و نشان داد از شم گلزنی بالایی برخوردار است. او حالا به تراکتورسازی برگشته است. خودش در مصاحبه هایی که انجام داده، از تکرار عنوان آقای گلی در لیگ شانزدهم سخن گفته است. ادینیو خوب می داند اگر کوچکترین لغزشی داشته باشد، فرزاد حاتمی جایش را در نوک پیکان حمله می گیرد و به همین خاطر سعی خواهد کرد پاسخ اعتماد هواداران پرشور تراکتورسازی را به خوبی بدهد.

نفت تهران: محمد قاضی
 
محمد قاضی فصل قبل برای صبای قم 5 گل در 28 بازی به ثمر رساند و با آمدن علی دایی به نفت تهران راهی این تیم شد. قاضی فوتبال حرفه ای اش را از فولاد خوزستان شروع کرد و سپس در ذوب آهن ، استقلال و پرسپولیس بازی کرده است. وی حال در نوک پیکان نفت تهران تلاش خواهد کرد تا بتواند به کمک علی دایی و برود.
 
 ذوب آهن اصفهان: مرتضی تبریزی
 
با جدایی مسعود حسن زاده و کاوه رضایی، اگرچه جری بنگتسون هندوراسی از پرسپولیس نیز به ذوب آهن پیوسته اما امید اول یحیی گل محمدی برای گلزنی مرتضی تبریزی است. مهاجم بلند قامتی که سال گذشته در بسیاری از بازی ها دست سبزقبایان اصفهانی را گرفت. او با استیل خاص خودش توانسته در فوتبال ایران به یک چهره تبدیل شود و حالا یکی از شانس های آقای گلی به حساب می آید. این مهاجم همدانی سابقه حضور در تیم پاس همدان را دارد و البته باید دید تبریزی تا چه اندازه می تواند برای تیمش گل بزند و بین گلزن ها خود را بالا بکشد.
 
صبای قم : غلامرضا عنایتی
 
عنایتی حتی اگر 41 سال سن هم داشته باشد، تلاش می کند تا فوتبالش را با خاطره ای خوب به پایان ببرد. آقای گل 3 دوره لیگ برتر فوتبال امسال برای رسیدن به عدد 4 تلاشش را انجام می دهد تا شاید بتواند جاودانه شود. غلامرضا عنایتی سومین گلزن برتر تاریخ ایران(باشگاهی و ملی) است، پس از فرشاد پیوس و علی دایی.
عنایتی در ادوار لیگ برتر 144 گل زده است و اگر بتواند 7 گل دیگر به ثمر برساند به رکورد200 گل خواهد رسید.
 
سایپا تهران: مسعود حسن زاده
 
مسعود حسن‌زاده در داماش گیلان فوق العاده بود؛ او در ذوب آهن هم آمار خوبی داشت اما به علت حضور مهاجمانی مثل رضایی، رجب زاده و تبریزی کمتر مورد اعتماد گل محمدی واقع شد. با این حال آمار گلهای حسن زاده در فصل گذشته با کاوه رضایی برابری می کند و 6 گل به ثمر رساند. حسن زاده پس از فینال جام حذفی و پست اینستاگرامی معلوم شد دیگر در ذوب آهن نخواهد ماند و اسم چند تیم لیگ برتری اعلام شد اما در نهایت شاگرد حسین فرکی شد تا در لیگ شانزدهم با این تیم باشد. مسعود حسن زاده اصلی ترین گزینه سایپایی ها برای خط حمله خواهد بود.
 
گسترش فولاد تبریز: لوسیانو پریرا
 
لوسیانو پریرا یا همان شیمبای معروف، از سپاهان بعد از آمدن ویسی جدا شد و راهی گسترش فولاد شد، همان راهی که خلعتبری در پیش گرفته بود. لوسیانو پریرا با فولاد خوزستان در ایران چهره شد، نیم فصل اول حضورش در لیگ برتر ایران نتوانست بدرخشد اما کم کم در فولاد ستاره شد و در لیگ سیزدهم برای آقای گلی تنها چند گل کم آورد و در نهایت نیز با این تیم قهرمان شد. در لیگ چهاردهم نیز توانست برای سپاهان مثمر ثمر باشد و تعداد گل زیادی نیز زد و با این تیم هم قهرمان ایران شد اما در فصل قبل به دلیل مشکل مربوط به آی تی سی تا هفته هجدهم در ترکیب سپاهان قرار نگرفت. پس از رفع مشکل بازی کردنش (دو بازی در لیگ قهرمانان و 5 بازی در لیگ) برای سپاهان انجام داد و 5 گل به ثمر رساند تا نشان دهد گلزنی را بلد است. باید دی آیا او می تواند در نوک پیکان تیم کمالوند خود را برای آقای گلی نشان دهد.
 
پدیده مشهد: یونس شاکری
 
مهاجم نیشابوری پدیده مشهد فصل قبل تنها 4 گل برای تیم رضا مهاجری به ثمر رساند و البته امیدوار است تا بتواند در لیگ شانزدهم تعداد گل هایش را افزایش دهد. وی که سابقه بازی در تیم های پرسپولیس تهران، ابومسلم خراسان و فجر سپاسی شیراز را دارد ابتدا به صورت قرضی از پرسپولیس راهی پدیده شد و اکنون عضو ثابت این تیم مشهدی است.
 
سپاهان اصفهان: مهرداد محمدی
 
مهرداد محمدی فصل قبل در تیم سقوط کرده راه آهن 10 گل به ثمر رساند تا نشان دهد تا چه اندازه می تواند برای هر تیم یک نعمت باشد. محمدی حال بعد از کش و قوس های و حرف و حدیث های پیوستنش به پرسپولیس راهی تیم زرد پوش اصفهانی شد تا لیگ شانزدهم را زیر نظر عبدالله ویسی کار کند. باید دید آیا محمدی در لیگ شانزدهم می تواند برای عبدالله ویسی همان بیت سعید فصل قبل شود.
 
فولاد خوزستان: اسماعیل شریفات
 
اسماعیل شریفات مهاجم محبوب اهوازی ها که به اس مسی معروف است، فصل قبل با حضور اسکوچیچ نتوانست خوش نشان دهد و البته اسکوچیچ فرصت کافی به او نداد و تنها یک گل برای فولادی ها به ثمر رساند. اسماعیل شریفات با آمدن سعداوی انگیزه مضاعفی خواهد داشت و در نوک پیکان قرمز پوشان خوزستانی امیدوار است بدرخشد.
 
 تیم مشهد: رضا درویشی
 
مهاجم سابق نفت مسجدسلیمان و ملوان انزلی به تیم مشهد آمده است. او که فصل قبل تنها یک گل برای ملوانی ها زد امیدوار است بتواند در تیم مشهد خودی نشان دهد. البته در کنار وی عباس عسکری دیگر مهاجم سابق نفت مسجدسلیمان حضور دارد که فصل قبل موفق شده بود 12 گل برای تیمش به ثمر برساند و اکنون به دنبال موفقیت و پدیده شدن در لیگ برتر است.
 
پیکان تهران:آرش برهانی
 
آرش برهانی دومین گلزن تاریخ لیگ برتر با 116 گل است. وی فصل قبل برای استقلالی ها 2 گل زد تا بعد از نه سال حضور در تیم آبی پوش پایتخت، این تیم را ترک کند وبه پیکان تهران برود. او بازهم شاگرد جلالی شده ، تا خاطرات خوشی که در لیگ سوم با مجیدجلالی در پاس داشته است را بتواند تکرار کند.
 
ماشین سازی تبریز: سید جلال رافخایی
 
متخصص گل کردن پنالتی در لیگ برتر مطمئنا سید جلال رافخایی است. در لیگ دوازدهم با 19 گل توانست آقای گل شود و 8 گل خود را از روی نقطه به ثمر رسانده بود. سید جلال پس از چند فصل حضور در تیم ملوان، به تبریز آمده است تا در تیم سبزپوش این شهر بتواند بدرخشد. سیدجلال فصل قبل 5 گل برای ملوانی ها به ثمر رساند. باید دید او می تواند در بین گلزن ها خوش بدرخشد یا خیر.
 
صنعت نفت آبادان:  رضا نوروزی
 
رضا نوروزی بهترین آمار را در بین آقای گل های تمام ادوار داشته و در طول یک فصل 24 گل به ثمر رسانده است و با 24 گل آقای لیگ دهم شد. وی پس از آن موفقیت ها با استیل آذین و فولاد به نفت تهران رفت و فصل خوبی داشت. پس از آن به پرسپولیس رفت اما به دلیل پارگی رباط صلیبی نتوانست در این تیم موفق باشد. وی پس از پرسپولیس در سایپا و پیکان بازی کرد و این فصل بازهم به جنوب بازگشته است تا خاطرات قبل را این بار در صنعت نفت آبادان تکرار کند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین