کد خبر: ۳۸۸۶۲۲
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۴
با مقایسه سه دوره اخیر فوتبال ایران در پایان هفته چهارم نکات جالبی از جمله پایدار نماندن تیم ها در صدر و انتهای جدول به دست می آید.
آفتاب‌‌نیوز : به‌ گزارش ‌ایسنا، چهار هفته‌ از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران گذشت و تیم فوتبال پرسپولیس با 10 امتیاز در صدر جدول این رقابت‌ها قرار گرفت.

در این چهار هفته‌ همان طور که انتظار می رفت تیم فوتبال تراکتورسازی قدرتمند ظاهر شد و البته استقلال کمی دور از انتظارها عمل کرد. بررسی وضعیت رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در سه دوره اخیر و مقایسه آماری آنها نکات جالبی را در پی دارد.

همان طور که در تصویر فوق مشخص است در لیگ چهاردهم تیم‌های  سپاهان ، فولاد و استقلال در رده‌های نخست قرار گرفته بودند. در این لیگ تیم ذوب آهن در پایان هفته‌ چهارم در رده سیزدهم قرار داشت، اما در پایان فصل ذوب آهن با هدایت گل محمدی علاوه بر قهرمانی در جام حذفی در لیگ برتر به رده چهارم رسید.

در این فصل سپاهان، تراکتورسازی و نفت تهران در رده‌های نخست و پیکان، نفت مسجد سلیمان و راه‌آهن در سه رده پایین جدول رده‌بندی قرار گرفتند.

همان طور که در تصویر فوق مشاهده می‌شود در لیگ پانزدهم استقلال با هدایت پرویز مظلومی کار را قدرتمند آغاز کرده است و به همراه  تیم فوتبال سپاهان خود را از همان ابتدای کار مدعی نشان داد.  تیم فوتبال پرسپولیس در پایان هفته‌ چهارم این دوره از رقابت‌ها در رده  شانزدهم قرار داشت.

در پایان این لیگ تیم فوتبال استقلال خوزستان قهرمان شد و بعد از این تیم پرسپولیس و استقلال تهران در رده‌های دوم و سوم و همچنین تیم‌های ملوان، راه‌آهن و استقلال اهواز در سه رده پایین جدول رده‌بندی قرار گرفتند.

از نکات جالب این لیگ قرار گرفتن نفت تهران با هدایت منصوریان در رده چهاردهم با سه امتیاز بود. این تیم به لطف تفاضل بهتر در رده پایین‌تری قرار نگرفت و البته در پایان فصل نفت تهران  در رده پنجم رقابت‌های لیگ برتر قرار گرفت.

تصویر فوق آخرین رده بندی لیگ برتر در فصل جاری را نشان می‌دهد. استقلال وضعیتی مشابه پرسپولیس در فصل گذشته‌ را دارد. حال باید دید که منصوریان می‌تواند تیمش را احیا کند یا نه.

از نکات جالب این دوره از رقابت‌های لیگ تعداد بالای بازی‌های به تساوی کشیده شده است. نیمی از بازی‌های برگزار شده تا پایان هفته‌ شانزدهم با تساوی به پایان رسیده است که امری جالب توجه است.

لیگ  شانزدهم نسبت به لیگ پانزدهم از گل‌های کمتری برخوردار بوده ، اما نسبت به لیگ چهاردهم وضعیت بهتری داشته است و به همین دلیل شاید بتوان ادعا کرد با لیگ متوسط در فصل جاری روبرو بوده ایم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین