کد خبر: ۳۹۰۴۱۰
تعداد نظرات: ۶۹ نظر
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۴
لزوم ورودنكردن ائمه جمعه به حوزه‌های اجرائی
واکنش ها به لغو برگزاری کنسرت های موسیقی در مشهد همچنان ادامه دارد. برخی خواهان لغو این ممنوعیت در مشهد شده و چنین تصمیمی را مغایر فرآیندهای قانونی در کشور دانستند. این عده تأکید دارند که اگر امری حرام است یا منع قانونی دارد، این منع در همه جای کشور مصداق دارد، نه فقط در مشهد و اگر منع قانونی یا شرعی ندارد، معنی ندارد که تنها یک شهر استثنا شود.
آفتاب‌‌نیوز :
سرویس سیاسی- امام جمعه شش شهر دیگر هم به‌نوعی خواستار برگزارنکردن یا محدودیت در برگزاری کنسرت‌های موسیقی در شهرهای خود شده‌اند.این در حالی است كه «سیدرضا اكرمی» رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری در واكنش به سخنان اخیر آیت‌الله علم‌الهدی مبنی بر ائمه‌جمعه ٦شهر دیگر به علم‌الهدی پیوستند/کنسرت در این شهرها هم ممنوع می‌شود؟محدودیت و ممنوعیت برگزاری كنسرت در مشهد گفته است: «اگر قرار بر رعایت قانون و مفاد تعیین‌شده در مجوز صادرشده باشد، برگزاری کنسرت در شهرهای مذهبی اشکالی ندارد». به دنبال سخنان اخیر امام جمعه مشهد درباره برگزارنشدن كنسرت در این شهر كه گفته بود: «كنسرت می‌خواهی، از مشهد برو» برخی چهره‌های سیاسی مانند «علی مطهری» از لزوم ورودنكردن ائمه جمعه به حوزه‌های اجرائی سخن گفته‌اند.

به گزارش آفتاب‌نیوز، آیت‌الله علم‌الهدی در مقایسه‌ای عجیب بین مشهد و كشور مستقل واتیكان خواسته بود به این شهر مذهبی مستقل از دیگر نقاط كشور در حوزه فرهنگی نگاه شود. اما «مطهری» با اشاره به فدرالی‌نبودن شیوه اداره كشور، از درخواست امام جمعه مشهد انتقاد كرده بود.

«اكرمی» با اشاره به اینكه حرمت مشهد به دلیل مرقد مطهر امام هشتم شیعیان همان‌قدر واجب است که شهرری و شیراز و قم، درعین‌حال گفته است: «اما این دلیل نمی‌شود که شهرهای مذهبی را جزیره‌ای مستقل دانسته و حساب مشهد و قم و... را از شهرهای دیگر کشور جدا بدانیم. دغدغه باید این باشد که کنسرت‌ها با نظارت دقیقی برگزار شوند تا برگزارکنندگان هر کاری را که دلشان می‌خواهد انجام ندهند. این را هم بدانیم که پاک‌کردن صورت مسئله، دردی از ما دوا نمی‌کند. آنهایی که هم‌و‌غمشان برای تعطیلی کنسرت در مشهد است، بروند و ببینند مسافران مشهد با چه شرایطی به لحاظ حجاب و پوشش در این شهر تردد می‌کنند. آن وقت است که متوجه می‌شوند به جای تعطیلی کنسرت، باید به کارهای فرهنگی و مهم‌تر فکر کنند. باید تأکید کرد که رعایت رفتار اسلامی، مشهد و تهران نمی‌شناسد و با وجود تأکید بر حفظ حرمت شهرهای مذهبی، نمی‌توان قانونی متفاوت با شهرهای دیگر وضع کرد». اکرمی با اشاره به نفوذ کلام روحانیون در جامعه گفت: «میزان در مسائل شرعی رساله و قانون است و به همین دلیل، چهره‌های مذهبی باید بدانند که نمی‌توانند انتظار داشته باشند هر چه می‌گویند، توسط عموم ملاک و معیار باشد. پس لازم است در اظهارنظرهایمان دقت کافی داشته باشیم تا دین در این بین آسیب نبیند. اگر مفاد نوشته‌شده در مجوز وزارت ارشاد، تمام و کمال رعایت شود، اجرای کنسرت در شهرهای مذهبی نمی‌تواند نشانه‌ای مبنی بر هتک حرمت قلمداد شود».

آیت‌الله اسدالله ایمانی، نماینده ولی‌فقیه در فارس اما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز با بیان اینكه وزیر ارشاد گفته است كه برگزاری كنسرت‌های موسیقی در مشهد مقدس به‌خاطر احترام به امام رضا(ع) انجام نمی‌شود، گفت: «از آقای وزیر ارشاد سؤال می‌كنم كه اگر برگزاری كنسرت حلال است و جایز و بی‌ضرر، چرا خدمت امام رضا(ع) برگزار نمی‌شود؟ اگر حرام است و ضرر دارد، پس برای همه مسلمانان مضر است و حرام. حرام را توسعه ندهید و گناه را تشویق نكنید».

كنسرت كار فرهنگی نیست!

حجت‌الاسلام «محمود حسینی» امام جمعه سیرجان هم با انتقاد از اجرای کنسرت‌های مستمر در سیرجان گفت: «عده زیادی از مردم با مراجعه به ما خواستار توقف کنسرت‌ها هستند و شما قضاوت کنید حالا که دهه کرامت و میلاد امام رضاست، آیا شهر باید تبلیغات کنسرتی داشته باشد یا تبلیغات امام‌رضایی؟»

او از وزارت ارشاد هم انتقاد کرد و گفت: «نباید صدور مجوز اجرای کنسرت بر عهده این وزارت باشد و این کار مراجع تقلید است که مخالف برگزاری کنسرت‌های مختلط و گناه‌آلود هستند؛ بنابراین من از همین تریبون اعلام می‌کنم کنسرت و اجرای آن کار فرهنگی نیست و حرف دل مردم این شهرستان این است که ما این‌گونه کنسرت نمی‌خواهیم و مخالف اجرای آن به این سبک بی‌برنامه هستیم». حجت‌الاسلام حسن رمضان‌پور خطیب جمعه خواف هم گفت: «نیاز امروز جامعه اسلامی ما برگزاری کنسرت نیست که برخی برای جلوگیری از برگزاری آن در مشهد مقدس جوسازی می‌کنند».

حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی امام جمعه ارومیه هم با بیان اینکه محافل مختلطی که برگزار می‌شود و امنیت چنین محافلی توسط مسئولان ایجاد می‌شود، کار شایسته‌ای نیست، افزود: «تنها توجه به مسئله امنیت درست نیست و باید از محتوای برنامه‌ها به‌خوبی خبر داشت و در راستای ایجاد فضای معنوی در مراسم‌ها گام برداشت. مسئولان باید حس معنویت را بین اعضای جامعه روان کنند و از ایجاد بوالهوسی و شهوت‌رانی دوری کنند زیرا هر اقدامی شود، هم خود اعمال از فرد و هم اثرات آن از فرد در نامه عمل وی ثبت می‌شود و در نهایت در روز قیامت باید پاسخ‌گوی خداوند متعال باشد».

او با انتقاد از سخنان اخیر وزیر ارشاد و نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در رابطه با لغو کنسرت‌های کذایی در مشهد مقدس گفت: «چرا برخی که علم فقاهت هم ندارند از این حرف‌های پوچ می‌زنند».

مشكل ما كنسرت است یا اعتیاد جوانان

به گزارش شرق، حجت‌الاسلام «رضاسالاری» امام‌جمعه عنبرآباد هم خطاب به مسئولان گفت: «هشدار من در رابطه با فرهنگ اسلامی این است که متوجه باشید در رابطه با فرهنگ آب رفته از جوی را نمی‌شود برگرداند. انقلاب اسلامی ما را از فکر فرهنگ‌فروشی درآورد، حال چرا امروز دغدغه برخی از مسئولان نظام اسلامی برگزاری کنسرت شده و آیا برگزارکردن کنسرت یا روی‌آوردن جوانان ما به اعتیاد مشکل اصلی ماست». امام جمعه رامسر هم در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به برگزاری جشن هفته فرهنگی رامسر و کنسرت‌ها گفت: «نباید در برگزاری جشن‌ها و کنسرت‌ها افراط صورت گیرد». حجت‌الاسلام موسوی افزود: «هفته فرهنگی رامسر یکی از برنامه‌های جدیدی است که به صورت متوالی برگزار می‌شود و برای معرفی فرهنگ مردم، آداب و رسوم و فرهنگ رامسر مؤثر است نه برای بیان ظرفیت‌ها، زیرا رامسر در جهان دارای آوازه است». پیش از این نیز امام جمعه تنکابن نسبت به برگزاری پی‌درپی کنسرت‌ها در این شهرستان هشدار داده بود.

لغو كنسرت؛ نه ‌فقط مشهد

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: دستگاه قضا با اصل برگزاری کنسرت‌ها مخالف نیست ولی شرط و دغدغه ما همواره این بوده که کنسرت‌ها سالم و بدون مسائل خلاف اخلاق و عفت عمومی برگزار شود. او با رد ادعاهایی که لغو کنسرت‌ها را منوط به اظهارنظرهای شخصی می‌دانند، این اقدام را کاملا قانونی و براساس خواست مردم دانست. او با اینکه در مواردی از کنسرت‌های برگزار‌شده و بررسی حواشی آنها شاهد بودیم که برپایی آن با فضائل اخلاقی همخوانی ندارد، تصریح کرد: با وجود اینکه دادستان از متولیان برگزاری کنسرت‌ها خواسته بود برای برپایی کنسرتی بدون مسائل اخلاقی تعهد بدهند، ولی تاکنون هیچ تضمینی از سوی مجریان برگزاری کنسرت‌ها ارائه نشده است و به همین منظور دادستان بر اساس وظایف قانونی خود و در راستای پیشگیری از اقدامات خلاف قانون و شرع، دستور لغو کنسرت‌ها را صادر کرد.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در رابطه با برگزاری کنسرت در سایر شهرهای این استان گفت: بر اساس ماده ٢٧ قانون آیین دادرسی کیفری دادستان مرکز استان بر اقدامات دادستان‌ها، مقامات قضائی دادسرای شهرستان‌های آن استان و افرادی که وظایف دادستان را در دادگاه بخش برعهده دارند، از حیث این وظایف و نیز حسن اجرای آرای کیفری، نظارت می‌کند؛ پس دستور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در رابطه با لغو کنسرت‌ها، به همه شهرها و شهرستان‌ها تسری می‌یابد و این اقدام کاملا مطابق با انجام وظایف قانونی است. او ضمن انتقاد از برخی اظهارنظرها و ایجاد حواشی در رابطه با لغو کنسرت‌ها گفت: متأسفانه برخی از مسئولان به دلیل انجام‌ندادن دقیق وظایف ذاتی و قانونی خود و نبود پاسخ‌گویی به افکار عمومی به فرافکنی اقدام می‌کنند که البته از بار مسئولیت آنها نمی‌کاهد.

کنسرت در مشهد؛ آری یا نه؟

روزنامه ایران نیز در گزارشی که روز یکشنبه (امروز) انتشار یافته به بررسی نظرات برخی روحانی های سرشناس در مورد لغو برگزاری کنسرتها در مشهد پرداخته است که ادامه آن را در پی می خوانیم: عمده مخالفت ها با لغو ممنوعیت برگزاری کنسرت در مشهد، از سوی کسانی است که علاوه بر وجهه فقهی، از تجربه سیاسی نیز برخوردار بوده و ملاحظات قانونی و عرفی مدیریت کشور را نیز در نظر می گیرند. سیدرضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز تهران از جمله این چهره هاست که هرچند مخالف کشیده شدن این بحث های موافق و مخالف به حوزه عمومی و تریبون هاست، اما تأکید دارد: اگر چیزی ممنوع و حرام است، همه جا حرام و ممنوع است.

وی با بیان اینکه آقایان باید با آقای علم الهدی حضوری و خصوصی صحبت کنند تا مسأله را حل کنند، اضافه کرد: این تنها شهر مشهد نیست که باید حریمش حفظ شود، قم و شیراز هم به همین ترتیب است، اما مسأله این است که برای این مشکلات باید راه حل های خاص خود را جست وجو کرد.

اکرمی با اشاره به اینکه موسیقی اگر حرمت دارد، همه جا حرمت دارد، تصریح کرد: اما موسیقی و برگزاری کنسرت های بدون مشکل، با رعایت قانون و حتی تفریح حلال، اشکال ندارد. وی خاطرنشان کرد: درباره موسیقی، ما قانون، رساله و عرف داریم و باید مطابق این سه اصل، ملزومات آن را رعایت کنیم.

ابراهیمـــی: قوانین کشـــــور قابل تقسیم شدن نیست

عضو دیگر جامعه روحانیت مبارز نیز در واکنش به مجزا شدن مشهد از قوانین مربوط به حوزه موسیقی، با تأکید بر اینکه قوانین کشور قابل تقسیم شدن نیست که موضوعی برای برخی مکان ها مباح و برای برخی دیگر حرام باشد گفت: قوانین ما براساس شرایط و اصول مشخصی تصویب شده و برای همه جا لازم الاجراست.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی با بیان اینکه رعایت حریم ائمه(ع) لازم است، اضافه کرد: اما این رعایت کردن هم نباید بر مردم تحمیل شود، هر کس باید بتواند رعایت کند، ارجح است که شئونات یا حرمت ائمه(ع) حفظ شود، اما اینکه گفته شود فلان جا مباح و فلان جا حرام، جایگاهی ندارد.

وی در پاسخ به اینکه مگر در دوره های گذشته در مشهد کنسرت برگزار نمی شد، گفت: بنا ندارم در این مسائل ورود کنم زیرا به برخی آقایان ارتباط پیدا می کند که مصلحت نیست، اما مسأله این است که مردم مشهد با مردم جاهای دیگر تفاوت ندارند و همان مردمی هستند که در نقاط دیگر کشور هم هستند.

ابراهیمی با اشاره به درخواست علمای قم مبنی بر پخش نشدن موسیقی از رادیو معارف این شهر که از سوی رادیو رعایت شد، اضافه کرد: به همین ترتیب شاید می خواهند بگویند که مشهد پایگاه علما و دین است و این مسائل باید رعایت شود، در این حد قابل قبول است و نه بیشتر.

این مدرس حوزه با بیان اینکه کنسرت مشروع است و منع شرعی ندارد، اضافه کرد: البته معتقدیم که شئونات برخی اماکن مانند مساجد، باید رعایت شود، چنانکه کف زدن حرمت شرعی ندارد، اما به مسجد که می رسد، آقایان احتیاط می کنند و می گویند در شأن مسجد نیست که کف بزنند، فلذا صلوات می فرستند، شاید در مشهد نیز برخی نظرشان این است که این گونه عمل نشود و می خواهند شأن آن را برسانند، والا اگر چیزی حرام است همه جا حرام است و اگر مباح است، همه جا مباح است.

وی با اشاره به بحث «غنا» در اسلام و اینکه مرحوم نراقی 12 مورد از غنا را در «مستندالشیعه» ذکر کرده و 11 مورد را بلااشکال دانسته است، اضافه کرد: امام(ره) «غنا»ی مسلم را حرام می دانند، رهبری هم این غنا را حرام می دانند، اما این بزرگان حرمتی قائل نیستند. وقتی هم که موارد مشکوک شد، تشخیص آن به خود فرد مکلف بازمی گردد که اگر دید صدای غناست و او را تحریک می کند، برای او حرام است و اگر غیر این باشد، حرمت نمی دانند.

ابراهیمی با تأکید بر نظر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه نباید مروج موسیقی غنا بود، اظهار کرد: براین اساس نباید مروج چیزهایی باشیم که خدایی نکرده مردم را به سوی گناه بکشاند که اگر این شد، مقدمه حرام، حرام خواهد بود.

غروی: مخالف کنسرت هستم

یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اما نظر دیگری دارد. آیت الله سیدمحمد غروی با بیان اینکه از ابتدا مخالف برگزاری کنسرت بودم، آن را برخلاف روح اسلام دانست.وی با اشاره به دیدگاه فقها درباره حرمت موسیقی، با اشاره به اینکه بسیاری موسیقی را حرام می دانند، خاطرنشان کرد: نباید موسیقی ترویج شود، اما وقتی کنسرتی برگزار می شود، این به معنای ترویج موسیقی است.

این استاد حوزه، اضافه کرد: تشکیلاتی مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عوض اینکه در جاها و موارد دیگر کارهای حساب شده و فرهنگی صحیح انجام دهد، کنسرت راه می اندازد، در حالی که این امر وجهی ندارد. اگر کسی موافق برگزاری کنسرت باشد، من با آن مخالف بوده و هستم.

وی در پاسخ به اینکه برخی تصمیم به لغو کنسرت در مشهد را به معنای برخورد دوگانه با قانون می دانند، اظهار کرد: از اول نباید کنسرت در کشور برگزار می شد، مانند بسیاری از کارهای دیگری که در این کشور انجام می شود، چنانچه اگر از اول با ورزش خانم ها در مسابقات بین المللی مخالف بودیم، امروز شاهد نبودیم که در کشور ما برخی برای آن سر و دست بشکنند.

انتقاد «جمهـــوری اســــلامی» از امام جمعه مشهد

هرچند غروی از آیت الله علم الهدی حمایت می کند و جانب او را می گیرد، اما روزنامه «جمهوری اسلامی» که حجت الاسلام مسیح مهاجری مدیر مسئولی آن را برعهده دارد، در یادداشتی از لغو کنسرت در مشهد و اظهارات امام جمعه این شهر که طرفداران کنسرت را عیاش توصیف کرده بود، انتقاد کرد. این رسانه در یادداشتی، با بیان اینکه «کلمه، معنای خاص خود را دارد چنانکه عیاش در ادبیات گفتاری و رفتاری مردم، معنای نازیبای خویش را ظاهر می کند، هر چند از تریبون محترمی ادا شود» نوشت: «این را همه می دانند که هرکس به مشهد می آید اول از همه سراغ خانه امام رضا(ع) را می گیرد و در حرم، احرام زیارت می بندد و بعد به دیگر امور می پردازد.»

این یادداشت اضافه می کند: «مشهد، مشهد مقدس، مشهد مقدس امام رضا(ع) هرگز مقصد عیاشی نیست و این ساحت را آنقدر حرمت و معنویت و معرفت هست که بر آدم ها محاط می شود و او را در فضای خویش می کشد، همان طور که بیمار را بیمارستان و اطبایش به مسیر سلامت بازمی گردانند.»

نویسنده با بیان اینکه «چرا باید چنین دور مشهد را خط قرمز کشید و چنین مردمان را نامناسب دید و بر شأن آدمیت شان قلم گرفت و راه آنان را نه به حرم که به مشهد هم سد کرد، حال آنکه در هیچ کجای خود حرم هم حتی ننوشته اند گنهکار نیاید» ادامه داد: «اصلاً گیریم انگشت شمار آدم هایی هم پی عیش به این سرای درآیند، آیا باید بیدارشان کرد و راه شان نمود یا به تازیانه رد و طرد نواخت؟ اگر امام رضا را زنده و حاضر تصور کنیم- که چنین است و باور داریم- آیا خود امام با مردمان، حتی گنهکار ترین شان چنین با در بسته برخورد می کردند؟ اگر اندکی درباره سلوک رضوی مطالعه کنیم، جواب غیر این خواهد بود که امام تکلیف هدایت عام دارد و دست همه را می گیرد اما برخی از محترمین صاحب تریبون چنان سخن می کنند که انگار می خواهند دست پنجه شده بر پنجره فولاد را باز کنند که مبادا فلان باشد.»
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۶۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
4
70
پيشرفت همه جانبه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
6
67
فعلا كه دنيا به كام افراد تندرو است ان طرف مرز داعش و اينطرف برگذار كنندگان كنسرت!
پاسخ ها
شهرونده
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
نظريه ي افراطي چی ميشه ؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۵
واقعا به دزدی ها و اختلاسهایه میلیاردی اعتراضی نکردن به برگذاری کنسرت ها اعتراض میکنند
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
6
87
تصمیم با مردم است. فقط رای ملت بنابراین اینگونه مسائل را به رای مردم بگذارید
پاسخ ها
یک نفر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
امام جمعه سیرجان گفته است عده زیادی از مردم با مراجعه به ما خواستار توقف کنسرت‌ها هستند . لطفا اعلام کند آن عده زیاد چند نفرند آن . معیار زیاد چیست. چند جوان سیرجانی در این شرایط کم توجهی به تامین امکانات تفریحی و ورزشی و، ... هستند که اگر رای گیری شود در آن عده زیاد که اشاره شده است جا میگیرند؟100 نفر ، 200 نفر ، آیا1000 نفر بیشترند. واقعا که چی؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
ملاک حکم خداست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۴
کدوم مردم ؟
شهروند
|
United States
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
6
71
من به عنوان یک شهروند باید حق انتخاب داشته باشم . حق انتخاب را از جامعه نگرید . من مایلم کنسرت بروم به کسی ارتباط ندارد و کسی نباید انسان و انسانیت را محدود کند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
حکم خدا بر خواست مردم تقدم دارد
شهرونده
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
خواست خدا رافت و مهرباني و عشق و انسانيت و خداپرستيه نه قلدري و افراطي گري!
آرمان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
من دیگه نمیتونم ....
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
3
44
به نظر بنده، در شرایط کنونی جامعه که فشارهای اقتصادی و غیره بر مردم وجود دارد یکی از راههای به دور ماندن از آن، که حلال و قانونی است، کنسرت است. مگر در جامعه ایران چه راهی دیگر برای شادی اقشار مختلف مردم وجود دارد؟ اگر راه دومی هست امامان محترم جمعه بگویند تا دیگر جوانان به جای رفتن به کنسرت، به انجا بروند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
من با کنسرت مشکلی ندارم. با بخش تفریحی استدلال شما هم مشکلی ندارم. ولی بخش اول استدلال شما عجیب است. شما با وجود فشارهای اقتصادی، پول بلیط چند ده هزار تومانی داری؟ یا جوانانی که کار ندارند پول کنسرت دارند؟ وقتی بودجه کسی محدود باشد، از تامین نیازهای اولیه اش شروع می کند مثل غذا و مسکن و پوشاک.
شهرونده
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
خوراك ذهن درست كردنه ديگه.
آرمان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
بهترین راه این هست که جوونها بجای کنسرت برن برای خودشون جمع شن پارتی بگیرن و مواد مصرف کنن ، با ممنوع کردن کنسرت گناه بیشتر میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
2
62
چرامارای میدیم رئیس جمهور ونماینده مجلس انتخاب میکنیم وقتی الله کرم زورش ازوزیر ارشادبیشتره وایمه جمعه ازرییس جمهور ونیروهای نظامی از مجلس حرف شنوی ندارند مضحکه اند مردم
پاسخ ها
احمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۳
آفرین.خوب گفتی....وای بر ضایع کنندگان رای مردم
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
2
20
به نظر بنده، در شرایط کنونی جامعه که فشارهای اقتصادی و غیره بر مردم وجود دارد یکی از راههای به دور ماندن از آن، که حلال و قانونی است، کنسرت است. مگر در جامعه ایران چه راهی دیگر برای شادی اقشار مختلف مردم وجود دارد؟ اگر راه دومی هست امامان محترم جمعه بگویند تا دیگر جوانان به جای رفتن به کنسرت، به انجا بروند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
57
4
حالا چي شده كه براي پر كردن جيب عده اي اينقدر كنسرت ميگذاريد ، شورش را در نياوريد
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
5
49
اي كاش در مورد حضور روسها در ايران هم تا اين حد حساس بودن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
حضور روس ها در ایران؟
ضمنا چه ربطی داره؟ اون سر جای خودش (اگر باشه همچین چیزی) اینم سر جای خودش
احمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۳
کاملا درسته.حضور روسها که بیشترین زیان را به ملت ایران و ایرانی زده اند،موضوع مهمی هست!!!
یکتا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
چه ربطی به حضور روسها داره. روسهارو ما مجاب کردیم به شرکت در جنگ سوریه. اونها دارن واسه مقاومتی که اگر سوریه رو از دست بدیم اونهم متزلزل میشه می جنگند. اینقدر سطحی به مسائل خواهشاً نگاه نکنید.
مسلمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
3
36
من به عنوان یک بچه مسلمان از امامان جمعه شهرها خواهش می کنم خودشان را کوچک نکنند .چون اشتباه انها در دخالت کردن در هر مسئله ایی به حساب اسلام نوشته میشود ...
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
62
4
من به عنوان شهروند مشهدی مخالف برگزاری کنسرت هستم چون در کنسرتها اصلاً شئونات اسلامی رعایت نمی شود هرچیزی که خلاف شرع باشد حتی اگر قانون هم شود خلاف است خلاف
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
...خب کسی مجبورت نکرده که بری کنسرت بعد بیایی بگی سئونات رعایت نشد....به قول خودت خلاف خلافه...ربطی به خواسته تو نداره من هم به عنوان یک مشهدی موافق برگذاری کنسرت هستم...چون تو دوست نداری که نمیشه قانون رو به سبک خودت بنویسی....خلاف اونه که مشهد پر شده از عرب هایی که چند روز پیش یکیشون حق بهداد سلیمی یک ایرانی رو گرفت....خلاف اون که توی بهترین بیمارستان خاورمیانه پر از اتباع غیر ایرانیه(عراقی)...خلاف اونه که جون ها همه بیکارن
علي
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
اكر مخالفي به كنسرت نرو هيچ اجباري نيست
احمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۳
چون ایشون دوست نداره،باید کنسرت تعطیل شود..خخخخ
آرمان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
چون قدرت دست تندرو ها هست پارتی دارن دیگه چند نفر از این تندرو ها کنسرت و موسیقی دوست ندارن ، کل مردم ایران هم نباید کنسرت برن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
1
20
مردم بزرگ شدن
کاس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
1
21
احساسات مردم را تحریک نکنید همانطور که موفق به جمع آوری ماهواره ها نشدید... تند روی ها موجب روی آوردن مردم به ماهواره ها شدند اگر انرژی تند رویها به برنامه سازی فرهنگی بدل می شد امروز ما با این همه محصول ماهواره ها مواجه نبودیم !!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
ماهواره رو نگاه کردی حالا می گی عواقبش تقصیر مخالفاشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
1
30
آقا به زورکه کسی رابه کنسرت تمی برنداونایی که مخالفندبه کنسرت نروندولی اینقدرشجاعت داشته باشندکه مانع دیگران هم نشوندواجازه بدهندتاکسانیکه دوست دارندبه کنسرت بروند
سقراط
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
1
41
چرا به کنسرت بیشتر از غارت بیت المال اهمیت میدهند؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
1
38
ایا اقای علمالهدا وکیل مردم مشهد است ایا همه مردم مشهد در نماز جمعه حضور داشتند وبه مصوبه این اقا رای دادند یا ایشان مالک شهر مشهد میباشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
1
19
چرا ارا مثبت و منفی اعمال نمیشه تو نظرات؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
1
20
از همه بدتر اینه که، مردم بویژه جوانان کم کم کوچ میکنن به سمت جاهای دیگه. و مشکلات اجتماعی و ساختاری شهرهای کشور بیشتر و پیچیده تر میشه.
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
15
2
یکی از بهترین سرگرمیها برای ایران ورزش هست. ایران یک کشور گرم و خشکه، ولی ظرفیت ورزشهای سالنی بالایی داره. تو دنیای دیجیتال امروز، باید سرگرمیها متناسب با شرایط عوض بشه.
جامعه ما از کمبود سرگرمی رنج نمیبره، از کمبود تحرک رنج میبره.
اشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
1
22
با کمپین رای96 به جای ارعاب و تهدید پاسخ خواهیم داد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
ساده لوح نباش آشنا
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
0
11
اسمان ایران را پرده سیاه بکشن و و عزای عمومی اعلام دارند تا کسی حق شاد بودن را نداشته باشد
محمد
|
Turkmenistan
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
0
9
متاسفانه چه راحت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
0
2
وااي به خدا اگه اسم هارو نمي نوشتيد فكر ميكردم اظهار نظر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
0
10
ورزش بانوان...نه کنسرت...نه. شادی در ملی عام ...نه.بغل کردن پدر و دختر...نه.اعتراض کردن...جیزه...و.....دزدی و اختلاس..آری.دروغ و شیادی..آری.ت ............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
0
2
از قدیم گفته اند گربه رو باید دم حجله کشت.
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
0
10
در مطلبی می خواندم که یکی از کشورهای اروپایی (فکر کنم سوئد)جهت خرید تانک از مردم نظر خواهی کرده بود و چون بیشتر مردم نظر منفی داده بودند آن کشور خرید تانک از آلمان را منتفی کرد حال در کشور ایران ا !ک,مسئولان بیایند یک هم پرسی اینترنتی در مورد برگزاری کنسرتها بگذارند و هر چه مردم خواستار بودن مطابق همان عمل کنند .دیگر زمان دیکتاتوری و دست بوسیها گذشته , هر کسی خیر و صلاح خودش را بهتر می داند , هرچند قانون در این زمینه نیز کاملا مشخص و واضح است , حالا چرا برخی می خواهند .......
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
0
10
آقایان بیشتر نگران غارت بیت المال باشید که سرمایه ها باعث ایجاد اشتغال جوانان میشود ودر نهایت جوان تحصیل کرده بیکار توان تشکیل زندگی میشود واینجوری جامعه پاک خواهد شد
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
0
6
بازم پیشرفت!!‏
cmd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
11
0
من موافق علم الهدی هستم چون برگزاریش به ضرر کشوره.
پاسخ ها
mahtab
| United Kingdom |
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
نظر من به علم الهدای است
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
1
10
علم الهدی مگه مشهدو خریده میگه کنسرت میخوای برو مگه مال اونه مشهد؟
mahtab
|
United Kingdom
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
10
1
منم مثل علم الهدای فکر می کنم
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
0
9
چرا هیچ کدوم نگران این همه اختلاس و دزدی و غارت نیستند،اگه تمام این دزدی ها که انجام میشه رو رو هم بزارید میشه بودجه عمران یک سال کشور،تازه این آشکار شده هاشه،هنوز مونده لو بره این سرغت ها.
ممد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
1
8
اینجا شده فقط عزا و سیاه پوشی و گریه و بی تحرکی پس من جوان تفريحم چی میشه دود و قلیان و بیماری و بیکاری و اقتصاد خراب و شنیدن اختلاس و دزدی و پارتی بازی
حميد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
1
8
بعد از لغو كنسرتها نوبت لغو كلاسهاي آموزش موسيقي و لابد حركت بعد تعطيلي باشگاه هاي ورزشي بانوان و بعد طرح جداسازي پياده رو ها ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
2
8
آب از سرچشمه گل آلوده...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
2
3
دوستان مسایل مهم کشور رو ول کردن نگران برگزار شدن کنسرتهای خسیف و به درد نخور شدن. با مطرح کردن این مسایل مردم رو به چالش میکشونه و بین مردم اختلاف میندازه.واقعا مهمه که کنسرت برگزار بشه یا نشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۳
0
6
واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند
چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند
مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس
توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند
گوییا باور نمی‌دارند روز داوری
کاین همه قلب و دغل در کار داور می‌کنند
یا رب این نودولتان را با خر خودشان نشان
کاین همه ناز از غلام ترک و استر می‌کنند
ای گدای خانقه برجه که در دیر مغان
می‌دهند آبی که دل‌ها را توانگر می‌کنند
حسن بی‌پایان او چندان که عاشق می‌کشد
زمره دیگر به عشق از غیب سر بر می‌کنند
بر در میخانه عشق ای ملک تسبیح گوی
کاندر آن جا طینت آدم مخمر می‌کنند
صبحدم از عرش می‌آمد خروشی عقل گفت
قدسیان گویی که شعر حافظ از بر می‌کنند
alireza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۴
2
4
مردم نون ندارن بخورن حالا لنگ کنسرت نیستن
اگه راستمیگن به اختلاس ها برسن با این کارها میخوان ذهن مردم رو منحرف کنن
الان رسیدگی به اختلاس و پولشویی و فقر و بیکاری و ازدواج واجب تره تا رسیدگی به لغو کنسرت ها
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۵
2
7
45 درصد مردم ایران بخاطر همین بگیر و ببندها و اینکهوهمه اش تو کشور ماتم عزاداریه و هیجانات جوانان در وجودشان سرکوب میشه نه جشن داریم نه کنسرت باشه و کسی نمیخنده از بس مشکلات مادی زیاده بیکاری بیداد میکنه بخاطر اینها 45 درصد مردم مشکلات روح و روان پیدا کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۵
1
0
یواش یواش می پیوندیم.
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۵
1
4
تصمیم با مردم است. فقط رای ملت بنابراین اینگونه مسائل را به رای مردم بگذارید
ناشناس
|
Oman
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۵
2
2
ول کنید. کنسرت واسه چتونه. آخه
شااادی. چیه‌اصلا !!!!!!!
شاهرخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۶
2
1
ایا این صحیح است که بآین استدال ها ی نادرست بین جوانان ودین فاصله بیندازند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۷
2
3
دغدغه اصلي مردم مشكلات اقتصاديه اون ها رو حل كنيد اون وقت شادي واقعي به خونه مردم مياد.اومدن به كنسرت و بعدش رفتن به خونه و شب تا صبح فكر مشكلات بودن دردي دوا نميكنه.
شاهرخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۷
0
4
اقا کنسرت چه ربطی به بی بندوباری داره کنسرتی که میگید بده مگه چیکار می کنن بعدهم یک عده ی خاصی میرن کاش همه ی جوان ها می رفتن بهتر از مکان پارتی وجاهای مصرف مواد نیست
آرمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
0
2
چی شد پس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نفس ما رو .......
یعنی اسلام شیعه میگه همیشه غم داشته باشیم گریه کنیم ؟
اینجوری که اسلام رو معرفی میکنن دیگه....
زاهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
1
1
مطمئن باشید که علما و مراجع بد جامعه را نمی خواهند آزاد شدن کنسرت ها فقط باعث شده که بیشتر جوانها جذب خوانندگی وموسیقی مبتذل وامثالهم بشوند ومشتی پولدار هم با تهیه بلیط های با قیمت بالا به دیدن این جور کنسرتهای بی ارزش بروند وجامعه را از ارزشهای واقعی تهی کنند کمی هم به فکر خانواده شهدا باشید وحرمت آنان را حفظ کنید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین