کد خبر: ۳۹۰۹۹۳
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۰۲ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۵
دولت یازدهم در شرایط خوبی کشور را تحویل نگرفت/ مدیران جرات دفاع از دولت را داشته باشند
استاندار سمنان در دولت روحانیو تاکید کرد که مدیران دولتی جرات دفاع از دولت را داشته باشند./در دولت سابق وقتی وارد صرافی می‌شدید و می‌خواستید ارز بگیرید، در لحظه قیمت تغییر می‌کرد/ اگر تحریم ادامه داشت، امروز تورم بیش از صد در صد بود و اگر برجام نبود امروز شاهد جنگ تحمیلی خانمان برانداز بودیم/اجازه ندهیم افراد هتاک سرمایه‌های ما را از بین ببرند.
آفتاب‌‌نیوز :
محمدرضا خباز با اشاره به نزدیک شدن به نفته دولت با بیان اینکه اگر بخواهیم عملکرد دولت را در سه سال گذشته منصفانه ارزیابی کنیم باید اگر برجام نبود، تورم صد درصد بود و شاهد جنگ تحمیلی خانمان‌براندازی بودیمببینیم در چه شرایطی کشور را تحویل گرفت و الان در چه شرایطی است، افزود: به یاد بیاوریم فرمایش امیرالمومنین که فرمود خداوند رحمت کند کسی که می‌داند از کجا آمده است. الان کجاست و قرار است در آینده به کجا برود.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ او افزود: اگر کشور را به یک پروژه عمرانی تشبیه کنیم باید بگوییم این پروژه در روزی که تحویل پیمانکار جدید شده است در چه شرایطی بوده است و در این سه سال چه اتفاقاتی افتاده است. دولت در شرایطی تحویل داده شد که از نظر اقتصادی وضعیت خوبی نبود و رکود تورمی بر اقتصاد ایران سایه افکنده بود. رکود قابل حل است و تورم نیز قابل حل است اما بیرون آمدن از وضعیت رکور تورمی واقعا سخت است. برای رکود نسخه می‌نویسند تورم افزایش پیدا می‌کند و برای تورم نسخه‌ای بنویسند، به رکود منجر خواهد شد. اما در این دولت دیدیدم که رکود چهل درصدی یک رقمی شد.

استاندار سمنان افزود رشد اقتصادی ما منفی شش درصد بود در حالی که باید هشت درصد باشد. دولت به حول و قوه الهی در سال ۹۲ و بعد از شش ماه توانست تورم را کاهش دهد و رکورد را هم کم کرد و این دستاورد بزرگی است.

ده میلیون نفر بیمه شدند

نماینده سابق کاشمر در مجلس به دستاوردهای دولت در حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: در زمان انتخابات ریاست جمهوری آقای روحانی وعده داده بود که وضعیت پرداخت هزینه در بیمارستان مناسب نیست که هفتاد درصد هزینه با بیمار و سی درصد با دولت است و این وضعیت باید برعکس به نفع بیمار شود. خوشبختانه امروز در وضعیتی هستیم که اگر به بیمارستان‌های دولتی سراسر کشور مراجعه کنید، می‌بینید که افراد شهری شش درصد و افراد روستایی‌ سه درصد از هزینه درمان خود را می‌پردازند و این حرکت فوق‌العاده دولت در زمینه بهداشت و درمان بوده است و در کنار آن ده میلیون نفر را به صورت رایگان بیمه کرد آن هم در شرایطی که در آمد کشور کاهش پیدا کرده است و نفت ایران را در سال‌های ابتدایی فعالیت دولت نمی‌خریدند.

ایران در آستانه یک جنگ تحمیلی بود

خباز تاکید کرد: ثبات بازار بزگترین دستاورد اقتصادی بود. در دولت سابق وقتی وارد صرافی می‌شدید و می‌خواستید ارز بگیرید، در لحظه قیمت تغییر می‌کرد و از لحظه‌ای که قیمت را می‌پرسیدید تا کارت را بکشید، بازار ثبات نداشت.

او تصریح کرد: اگر تحریم ادامه داشت، امروز تورم بیش از صد در صد بود و اگر برجام نبود امروز شاهد جنگ تحمیلی خانمان‌برانداز بودیم چنانچه از شصت سال پیش کشورهایی که مشول فصل هفتم منشور شورای امنیت قرار گرفته‌اند جنگ در آنها اجتناب ناپذیر بوده ولی ما توانستیم شرایط جنگ را با برجام از کشور دور کنیم و کشور ما دیگر در جهان به عنوان متهم شناخته نمی‌شود و با تلاش شبانه‌روزی تبدیل به کشوری مطالبه‌گر شده است که از آمریکا درباره عمل به تعهدها سوال می‌کند.

استاندار سمنان به دستاوردهای دولت در این منطقه نیز اشاره و تاکید کرد: این استان هم از تحریم‌ها آسیب جدی خورد و شرایط نامناسب موجب بی ثباتی در بازار شده بود اما خوشبختانه تلاش مدیران به جایی رسیده که در بسیاری مسائل سمنان در رتبه اول یا دوم یا سوم است مثل کاهش نرخ بیکاری که رتبه اول را داریم. نرخ بیکاری در استان هفت و چهار دهم درصد است و این بالاترین موفقیت در ۳۱ استان کشور است.

خباز تصریح کرد: توجه به رونق برای راه اندازی واحدهای صنعتی و دامی و ... سمنان با استفاده از ظرفیت و تسهیلات بانکی و استفاده از منابع داخلی بانک‌ها مورد توجه ما بود و توانستیم رتبه اول کشور را در این زمینه به دست بیاوریم و اگر با همین سرعت پیش برویم، تا پایان سال نرخ بیکاری به ۵ درصد خواهد رسید و رتبه اول همچنان به استان سمنان تعلق خواهد گرفت.

استاندار سمنان تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی می‌تواند نسخه شفابخشی برای کشور باشد و با امید به خدا از ظرفیت‌های خدادادی استان به درستی استفاده خواهد شد تا شرایط مطلوبی در استان به وجود بیاید.

هیچ کنسرتی در سمنان لغو نشده است

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: در این مدت هیچ کنسرت و برنامه با مجوزی در استان سمنان لغو نشده است و علت این بوده که به کنسرت‌ها با شرایط موجود مجوز داده شده است.

او افزود: ما در استان با یک مجموعه جوان که دنبال نشاط  هستند مواجهیم و گروهی متدین که حساسیت‌هایی نسبت به بعضی رفتارها دارند، اما معتقدیم نیازهایی که جوانان دارند را می‌شود در چارچوب شرع مقدس اسلام سامان‌دهی کرد و خوشبختانه با تدبیر مدیران استانی تا به حال هیچ کنسرتی به تعطیلی کشیده نشده است

در جلسه استانداران با روحانی چه گذشت؟

خباز از برگزاری دو جلسه بین استانداران خبر داد و گفت: در این مدت دو جلسه مهم برگزار شد. روز شنبه به دعوت وزیر کشور و معاون اول رئیس جمهور بیشتر به مسائل اقتصادی پرداخته شد که با توجه به اینکه استانداران فرماندهان اقتصاد مقاومتی هستند، به پنج گروه تقسیم شدند که یک گروه واگذاری پروژه‌های ناتمام بود تا  ۸۱ پروژه نیمه تمام را تعیین تکلیف کند و بنده به عنوان دبیر این گروه چالش‌ها و پیشنهادهای لازم را ارائه کردم.

اگر بخواهیم مردم از ماهواره گریزان باشند، باید فضای بانشاط در اختیار جوانان قرار دهیم

او اضافه کرد: چهارشنبه نیز جلسه استاندارها با هیات وزیران بود که در سعدآباد که ۵ نفر استاندارها از ۵ گروه گزارشی به رئیس‌جمهور ارائه دادند و بنده به عنوان دبیر فرهنگی و اجتماعی گزارشی دادم و چالش‌های موجود بیان و راهکارهایی ارائه شد که یکی از این راهکارها این بود که باید نشاط اجتماعی را در کشور بیشتر کنیم و اگر بخواهیم مردم از ماهواره گریزان باشند، باید فضای با نشاط و سالم اجتماعی در اختیار جوانان قرار دهیم و این هم مانند نیازهای طبیعی دیگر برطرف شود.

خباز تاکید کرد: اگر آب خوشگوار به جوان ندهیم و تشنگی او برطرف نشود، از آب گودال کوچه خود را سیراب می‌کند؛ میکروب‌ها را وارد بدن او می‌شود. نشاط اجتماعی که خودمان طراحی کنیم آب زلال است و ماهواره‌ها آب گودال داخل کوچه هستند. اگر بخواهیم جوانان از ماهواره دورشوند باید سعی کنیم خوراک فرهنگی متناسب با نیاز آنان تولید کنیم.

مظلوم‌ترین دولت بعد از انقلاب دولت تدبیر و امید است

استاندار سمنان افزود: مظلوم‌ترین دولت بعد از انقلاب دولت تدبیر و امید است که هم بیگانگان و هم مخالفان دولتی روز به روز به این دولت حمله می‌کنند و این حملات کاملا جنبه تخریب به خود گرفته است.

اجازه ندهیم افراد هتاک سرمایه‌های ما را از بین ببرند

او پیشنهاد کرد: مدعی‌العموم همانطور که اگر یکی از هجمه‌ها خدای نکرده به رئیس قوه قضائیه شود با آن برخورد می‌کند، این نگاه را به رئیس قوه مجریه و مقننه داشته باشند و نباید اجازه دهیم افراد هتاک سرمایه‌های ما را از بین ببرند.

دفاع نکردن دولت باعث گستاخ‌تر شدن هتاکان می‌شود

استاندار سمنان از حامیان دولت نیز خواست  نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشند و جلوی بی‌حرمتی‌ها را بگیرند. دولت هم گروهی را تعیین کنند که مقابل کسانی که تخریب می‌کنند، از دولت دفاع کنند. دفاع نکردن باعث می‌شود هتاکان گستاخ‌تر شوند و دفاع نکردن از دولت ظلم به شهدا و مقام معظم رهبری است.

دوستداران دولت هم باید هزینه بپردازند

خباز افزود: طرفداران و اعضای دولت باید دفاع کند. نباید سکوت کند و باید هزینه این دفاع را بپرد ازند و البته این هزینه را باید همه بیایند و پرداخت کنند و از دستاوردهای نظام دفاع کنند. سکوت باعث می‌شود آنها یک گام جلوتر بیایند. به من هم تهمت می‌زنند، وقتی از روحانی دفاع می‌کنم چون معتقدم طرفداران دولت همه باید دفاع کند و دوستداران دولت هم باید هزینه بپردازند اگر همه به صحنه بیاییم مخالفان عرصه را ترک می‌کنند. همه باید دولت برآمده از مردم را حمایت کنیم.

منبع: ایلنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
0
0
درست100%
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
0
0
وقتي دكتر روحاني نقض قانون را بيان مي كنند و مصداق آن را مانع تراشي در برابر اجراي كنسرت ها اعلام مي كنند دلواپسان بصورت هماهنگ در نشريات خود كنسرت را در قبال بيكاري جوانان مطرح و علنا با كمال بي انصافي سياه نمايي مي كنند. در صورتيكه طبق گفته بزرگان كشور بيكاري و كاستي ها از دولت گذشته به ارث رسيده است. نقض قانون چه كنسرت باشد و چه تصرف اراضي و منابع طبيعي باشد و چه بالا كشيدن سه هزار ميلياردي بيت المال توسط دلواپسان وچه استفاده غيرقانوني از بورسيه ها باشد و چه استخدام پانصد هزار نفر از اقوام و آشنايان خود باشد و چه دادن دلار هاي نفتي به يك مطرب باشد ( الان هم يك دلار آن قابل وصول نيست) و چه تبليغات غير قانوني انتخاباتي باشد.
انشا الله دلواپسان به مرخصي دائمي بروند تا ملت از سياه نمايي روزانه قوم شروز در امان باشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۳
1
2
آفرين
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۳
از گلکوئیست چه خبر آقای؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۳
0
0
البته خیلی منطقیه که بقول آقای ظریف ما 10000 کیلو مواد برای ساخت 8 بمب اتمی داشتیم و احتمال حمله به ایران بالا بود.
والان 300 کیلو داریم وامکان ساخت بمب نداریم و به همین خاطر دنیا از قصد حمله به ایران منصرف شده!!!
پس الان امنیتمون بیشتره؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین