کد خبر: ۳۹۱۷۸۷
تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱
مرد جوان وقتی راهی اصفهان شد، هرگز تصور نمی‌کرد قبل از رسیدن به ترمینال در دام مردان تبهکار گرفتار می‌شود و او را وادار می‌کنند خانه‌اش را در افغانستان بفروشد و پولش را به آنان بدهد تا آزادش کنند.
آفتاب‌‌نیوز :
او دو شبانه‌روز در حالی که دست و پایش طناب‌پیچ شده و چشمانش با دستمال بسته بود در خانه‌ای نگهداری می‌شد و تحت شکنجه مردان ناشناس قرار گرفت تا اینکه با پرداخت 60 میلیون تومان به آدم‌ربایان جانش را نجات داد.
 
ساعت 5:10 دقیقه بعد از ظهر پنجشنبه 28 مرداد مقصود - گروگان - از خانه عمویش در تهران خارج شد تا خود را به ترمینال جنوب برساند و از آنجا راهی اصفهان شود. او که در پنج سالگی همراه خانواده‌اش از افغانستان به ایران آمده بود، به خاطر حدود 30 سال زندگی در ایران هم گذرنامه و هم کارت اقامت داشت، اما از آنجا که کارت اقامتش در اصفهان صادر شده بود، نمی‌توانست زمان زیادی در تهران بماند و باید به اصفهان باز‌می‌گشت.
 
او چند خیابانی با ترمینال جنوب فاصله داشت و در کنار خیابان منتظر تاکسی بود که خودروی پژو در مقابلش نگه‌ داشت. برای سوار شدن تردید داشت اما حضور یک زن جوان و دو مسافر افغان در خودرو تردیدش را از بین برد و سوار شد. چند کیلومتری دور شده بودند که زن جوان با مردی که در کنار دستش روی صندلی عقب نشسته بود، دعوایش شد و به نظر می‌آمد که زن و شوهر هستند و در نهایت بعد از دقایقی بحث و جدل زن جوان از خودرو پیاده شد.
 
تا آن زمان مقصود تصورش را هم نمی‌کرد که تمام این جار و جنجال جزئی از نقشه یک آدم‌ربایی است. این ماجرا زمانی برایش آشکار شد که مرد افغان از روی صندلی جلو چاقو به دست او را تهدید کرد که سرش را زیر صندلی ببرد و بعد همدستش که در کنار دستش بود، چشم‌های او را با پارچه‌ای بست و این آغاز بر ماجرای یک آدم‌ربایی بود.
 
بعد از ساعتی صدای باز شدن در خانه‌ای به گوش رسید و سپس خودرو وارد شد. چند لحظه بعد مقصود را به داخل خانه انتقال دادند. دست و پاهایش را با طناب محکمی بسته و تهدیدها برای دریافت پول آغاز شد.
 
آن روز مقصود 4 میلیون و 800 هزار تومان پول از پسرعمویش گرفته بود تا برای خانواده‌اش بفرستد که آدم‌ربایان تمام این پول را برداشتند و تهدیدش کردند که اگر می‌خواهد زنده بماند، باید با خانواده‌اش تماس بگیرد و درخواست پول کند. آنان از طریق تلفن همراه گروگان‌شان با اعضای خانواده وی تماس می‌گرفتند و تهدید می‌کردند «اگر پول ندهید، گوش او را برایتان می‌فرستیم.» مردان خشن حتی برای اثبات حرف‌هایشان از مقصود فیلم گرفته و برای خانواده‌اش فرستادند تا اینکه خانواده گروگان وقتی او را در خطر دیدند، خانه‌شان را در افغانستان فروختند و پول را به حسابی در مزارشریف - که آدم‌ربایان خواسته بودند - واریز کردند.
 
سرانجام مردان ناشناس بعد از دریافت حدود 60 میلیون تومان پول، کارت‌های بانکی مقصود و ساک لوازم شخصی‌اش، سه روز بعد او را چشم‌بسته در جنوب تهران رها کردند.
 
به گزارش ایران، مرد افغان پس از آزادی به دادسرای جنایی تهران رفت و گزارش ربوده‌شدنش را اعلام کرد. بدین‌ترتیب «آرش سیفی»، بازپرس شعبه 4 دادسرای جنایی تهران از کارآگاهان خواست در‌خصوص شناسایی و دستگیری آدم‌ربایان تحقیق و آنان را شناسایی و دستگیر کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین