کد خبر: ۳۹۲۵۶۶
تعداد نظرات: ۴۵ نظر
تاریخ انتشار : ۰۹ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: از امروز خدمات تشخیصی، درمانی ناباروری تحت پوشش وزارت بهداشت قرار می‌گیرد و ما 85 درصد هزینه‌های آن را می‌پردازیم.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایسنا، دکتر محمد آقاجانی در نشست خبری وزارت بهداشت که به مناسبت هفته دولت برگزار شد با بیان اینکه در زمان آغاز به کار دولت یازدهم مشکلات جدی در حوزه درمان داشتیم، گفت: مهم‌ترین مشکل مردم در زمینه پرداخت هزینه‌های درمان بود و میزان خانوارهایی که به دلیل هزینه‌های درمان زیر خط فقر می‌رفتند به هفت درصد رسیده بود. از حیث دسترسی به خدمات هم بیمارستان‌های وزارت بهداشت با مشکلات جدی بویژه در مناطق محروم مواجه بودند و تجهیزات پزشکی فرسوده بود و از نظر اقتصادی با بحران بیمارستان‌ها از نظر توازن میان هزینه و درآمد ورشکسته محسوب می‌شدند.

آقاجانی با بیان اینکه قبل از طرح تحول سلامت از نظر نیروی انسانی هم دچار مشکلات زیادی بودیم بویژه در مناطق محروم مشکل نیروی انسانی پزشک و پزشک متخصص را داشتیم. حال برای بهبود این وضعیت بعد از یک فاز مطالعاتی شش ماهه طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیبهشت ماه 93 آغاز شد و اکنون با گذشت دو سال و چندی از این برنامه نتایجش برای مردم قابل قبول بوده است. به طوریکه در نظرسنجی‌های مختلف که از سوی خبرگزاری جمهوری اسلامی، وزارت ارشاد، سازمان صدا و سیما و ... انجام شده بود، رضایتمندی بالایی از وزارت بهداشت در میان مردم وجود داشت.

آقاجانی ادامه داد: البته مفهوم این موضوع این نیست که مشکل نداریم، اما نکته مهم این است که مردم قدر این زحمات را دانسته‌اند و بر مشکلات و کاستی‌ها چشم بسته‌اند. بر این اساس امیدواریم این روند ادامه یابد تا خواسته مقام معظم رهبری که فرمودند کاری کنیم تا اگر بیماری در خانواده‌ای وجود دارد جز رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشد، محقق شود که البته این موضوع تا حد زیادی با اجرای طرح تحول محقق شده است.

وی با بیان اینکه اکنون 95 درصد ایرانیان تحت پوشش بیمه خدمات درمانی قرار دارند، گفت: در قالب طرح تحول نظام سلامت دولت حدود 11 میلیون نفر از افراد فاقد بیمه را تحت پوشش بیمه قرار داد. همچنین برنامه کاهش پرداختی برای بیش از 16 میلیون بیمار بستری در بیمارستان‌ها انجام شد و هزینه‌هایشان از 37 درصد به سه و شش درصد رسید.

آقاجانی با بیان اینکه پیش از طرح تحول سلامت پرداختی مردم در سه دسته صندوق بیمارستان هزینه‌های خرید دارو و دستمزد پزشک در خارج از بیمارستان تقسیم می‌شد، گفت: این در حالیست که اکنون همه اینها تغییر یافته و پرداخت‌ها در صورتحساب قانونی بیمارستان تجمیع شده است و تنها همان فرانشیز تعیین شده از سوی مردم پرداخت می‌شود. بر این اساس مردم دیگر از خارج بیمارستان تجهیزات و دارو نمی‌خرند و پرداخت‌های غیر قانونی هم بویژه در شهرستان‌ها بسیار اندک شده؛ به طوریکه به نزدیک صفر رسیده است.

توقف روند افزایشی سزارین و کاهش آن

معاون درمان وزیر بهداشت در ادامه به برنامه زایمان طبیعی اشاره و اظهار کرد: یکی از مشکلات بهداشتی ما شاخص زایمان طبیعی در برابر سزارین بود. به طوریکه طی 20 سال شاهد افزایش سزارین در برابر زایمان طبیعی بودیم و ایران و برزیل بیشترین آمار سزارین را نسبت به جمعیت‌شان در جهان داشتند.

آقاجانی افزود: حال بعد از اجرای طرح تحول روند افزایشی زایمان سزارین نه تنها متوقف شد، بلکه به میزان 6.5 درصد نسبت به زایمان طبیعی کاهش پیدا کرد.

وی اقدامات انجام شده در این زمینه را بر شمرد و گفت: رایگان کردن زایمان طبیعی به طوریکه یک میلیون و 150 هزار زایمان طبیعی رایگان انجام شد، ایجاد شرایط زایمان بی‌درد در بیمارستان‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی و توانمندسازی عامل زایمان و مادران در بیمارستان‌ها، اصلاح وضعیت زایشگاه‌ها و ... از جمله اقدامات انجام شده در حوزه زایمان طبیعی بوده است.

آقاجانی ادامه داد: همچنین در قالب طرح تحول نظام سلامت 1800 واحد اختصاصی زایمان در سراسر کشور راه اندازی می‌کنیم که تا کنون 800 واحد یا به بهره‌برداری رسیده یا در آینده کامل می‌شود. در عین حال امیدواریم همه این واحدها تا پایان سال به نتیجه برسند.

آقاجانی در عین حال از توسعه خدمات درمان ناباروری برای زوج‌های نابارور خبر داد و گفت: در قالب طرح تحول نظام سلامت 17 مرکز جدید ناباروری را با تمرکز بر نقاط محروم و استان‌های فاقد مرکز درمانی ناباروری که شامل شش استان یاسوج، گلستان، زاهدان، هرمزگان، شهرکرد و لرستان بودند، ایجاد می‌کنیم و در عین حال 24 مرکز درمان ناباروری موجود هم در حال تجهیز داریم.

پوشش طرح تحول سلامت برای زوج‌های نابارور از امروز

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه با بیان اینکه به مناسبت هفته دولت خبر جدیدی را در حوزه ناباروری به عنوان مژده‌ای به زوج‌های نابارور اعلام می‌کنم، گفت: از امروز همه زوج‌های نابارور که تعدادشان در کشور دو میلیون زوج است می‌توانند از پوشش طرح تحول نظام سلامت برای هزینه‌هایشان بهره مند شوند. در قالب این برنامه 85 درصد تعرفه دولتی خدمات ناباروری برای همه زوج‌های نابارور در سراسر کشور پرداخت می‌شود.

وی افزود: البته این اقدام با رعایت جنبه‌های طبی و تخصصی که در دستورالعمل آمده است، انجام می‌شود. باید توجه کرد که پیش از این ما به بخشی از این زوج‌ها که تحت پوشش نهادهای حمایتی بودند کمک می‌کردیم اما امروز این خدمت را به همه زوج‌های نابارور ارائه می‌دهیم و امیدواریم بتوانیم در آینده این خدمات را تحت پوشش بیمه درآوریم.

آقاجانی از اعتبار 105 میلیاردی این برنامه خبر داد و افزود: در حال حاضر این دو میلیون زوج نابارور این امکان را دارند که با توجه به نیازهای درمانی‌شان و ظرفیت مراکز ما از این برنامه استفاده کنند.

وی همچنین اظهار کرد: در عین حال باید توجه کرد که خدمات ناباروری شامل خدمات دارویی و خدمات تشخیصی - درمانی است که ما خدمات تشخیصی، درمانی آن را پوشش می‌دهیم. البته برخی داروهای درمان ناباروری از سوی سازمان غذا و دارو یا سازمان‌های بیمه گر پوشش داده می‌شود که البته کامل نیست، اما آنچه زوج‌ها را اذیت می‌کرد خدمات تشخیصی و درمانی بود.

وی در عین حال گفت: در قالب این برنامه ما 85 درصد هزینه‌های تشخیصی - درمانی ناباروری را پوشش می‌دهیم، یعنی مثلا به ازای یک IVF یک میلیون و 700 هزار تومان یارانه می‌دهیم و چیزی حدود 300 هزار تومان را هم بیماران پرداخت می‌کنند. این در حالیست که در گذشته کل هزینه را مردم می‌دادند. البته این تعرفه دولتی است یعنی اگر به مرکز دولتی یا خصوصی طرف قرارداد با دانشگاه مراجعه شود این هزینه به زوج‌ها پرداخت می‌شوند و هر خدمت نیز تا سه نوبت تحت پوشش قرار می‌گیرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴۵
ناشناس
|
Saudi Arabia
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
1
0
خبر خوش تر که منتظرش هستیم ،

استخراج طرح خودگردان درمان گران دولتی ، بیست ساله قانونی بد خیم، از بدنه سالم طرح سلامت با تدبیر و امید
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
0
2
سلام ما16ساله نتونستیم IVFکنیم بابت هزینش الان کجامیتونیم این کمک ودریافت کنیم ساکن اصفهانیم
راحیل
|
Saudi Arabia
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
1
10
با عرض سلام وبا تشکر از شما...واقعا جا دارد از همه عزیزان بابت این طرح تحول سلامت برای ناباروری تشکرکنم...من الان 12 ساله مشکل ناباروری دارم و واقعا از پس هزینه بر نمی آمدیم..ممنونم ازشما.
من باید کجا برم و کجا اقدام کنم برای این طرح؟
وآیا مرکز رویان تهران در بنی هاشم این طرح را برا ivf قبول میکند...
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
0
7
سلام ما ده ساله ناباروریم و ازبس وام گرفتم برای ivf روحیه برای ادامه زندگی نداریم.از کرمانشاه هستم امروز تماس گرفتم بیمارساان معتذدی میگه هنوز چیزی به ما نگفتن و کماکان همون هزینه هاست.چرا حبری میاد تمامو کامل نیست ؟؟؟؟؟کجا و کی باید اقدام کنیم؟
حبیب الله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
0
2
با سلام خدمت دست اندرکاران طرح سلامت حدود 13 ساله به خاطر هزینه سنگین lvf نتونستیم این عمل را انجام دهیم به کجا وبه کدام مراکز درمانی استان فارس مراجعه کنیم با تشکر
حبیب الله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
0
3
با سلام خدمت دست اندرکاران طرح سلامت حدود 13 ساله به خاطر هزینه سنگین lvf نتونستیم این عمل را انجام دهیم به کجا وبه کدام مراکز درمانی استان فارس مراجعه کنیم با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۷
0
0
با سلام خدمت نزدیک 6 سال است به خاطر هزینه نه توانستم اقدام کنم لطفا را هنمای کنید ما هشهر
فاطمه
|
United States
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۷
0
0
ما کجا پی گیر باشیم چرا تمام جزیئات رونمگید که ما بریم دنبالش واز کجا سراغ بگیریم من ۸ ساله ازدواج کردم واقعا ازپس این هزینه ها برای نمی آییم که درمان شیم من ایلامی هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۰
0
0
با سلام لطفا برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های ناباروری با وزارت بهداشت سرکار خانم اصلانی تماس بگیرید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
0
2
زنگ زدم مرکز ناباروری اصفهان میگه دولت گفته برا خودش گفته ما همچین چیزی نداریم که 85% هزینه را بدیم . منم بهش گفتم واقعا خسته نباشی
پری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
1
3
سلام
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۰
0
1
اقا یه ادرس به ما بدین ما بریم برای بارداری مون اقدام کنیم خواهش میکنم تهران کرج هرکجا شد هزینه های خصوصی واقعا برامون سنگینه
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۰
0
3
اقا یه ادرس به ما بدین ما بریم برای بارداری مون اقدام کنیم خواهش میکنم تهران کرج هرکجا شد هزینه های خصوصی واقعا برامون سنگینه
محمود خلفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
0
4
من سال 1385 ازدواج نموده ام واز آن زمان تا به حال با مراجعه به پزشکان متخصص ومراکز درمان ناباروری اقدام نموده وهزینه ای بالغ بر 35 میلیون تومان کرده ام لذا بعد از 10 سال مشکل ناباروری ونداشتن هزینه های دارو ودرمان توان رفتن به مراکز ناباروری را ندارم لذا از مسئولین محترم وزارت بهداشت خواهشمندم به دلیل بی بضاعتی مالی مشکل ما را حل نمایند تا از طلاق گرفتن خانمم بعلت نداشتن یه فرزند ما را یاری نمایند متشکریم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۳
1
0
اقا دمتون گرم بخاطر طرح خوبتون ولی بگین کجا بریم بگین از کی طرح عملیه ...
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۳
0
0
اقا دمتون گرم بخاطر طرح خوبتون ولی بگین کجا بریم بگین از کی طرح عملیه ...هر جا زنگ میزنیم ومیریم میگن ب ما چیزی ابلاغ نشده ...بخدا نداریم ده ساله ازواج کردیم و تمام زندگیمون را پای دکترا ریختم لطفا خواهش زودتر عملی کنید وعدتون..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۸
0
1
با سلام خدمت دست اندرکاران طرح سلامت من ۱۳ساله ازدواج کردم تا جایی که داشتیم خرج کردیم ولی دیگه نمیتونیم باید به کجا مراجعه کنیم
مریم فتوحی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۴
1
0
با عرض سلام
از مسئولین محترم طرح تخفیف 85 درصدی نازایی تقاضا دارم به خاطر خدا این طرح را به پژوهشگاه رویان هم ابلاغ نمایید واقعا افراد زیادی به آنجا مراجعه می کنندو اوضاع مالی خوبی ندارند، خدا میداند خود بنده سه بار مراجعه کردم وچون وضع مالی خوبی ندارم با قرض از دیگران که هنوز هم بدهکار هستم،اگر لطفی میخواهید بکنید یکی از مراکز اصلی نازایی در تهران رویان است خدا خیرتان بدهد، صواب می کنید.
سمیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
0
0
بعد از چندین سال رفتیم مرکز ناباروری جهاددانشگاهی آذربایجان تبریز برای چندین آزمایش ساده فقط 850 هزار تومان دادیم و از کارکنان در مورد بیمه ای که نازایی را فرامیگیرد و گفتین 85 درصد را دولت میدهد پرسیدیم گفتم ما خبر نداریم و به ما اعلام نکردن و هزینه آی وی اف را پرسیدیم گفت حدوده 8میلیون تومان هست از شما مقام محترم خواستارم که پیگیر این موضوع باشید تا شاید با این طرح افرادزیادی بتوانند صاحب فرزند شوند.
علیرضا
|
Germany
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
1
1
باعرض سلام خدمت دست اندرکاران
سه ساله دکتر گفته باید ivf انجام بدیم بخاطر هزینه زیاد نمیتونیم لطفی کنید و این طرح اجرا کنید اخه میگن ما خبر نداریم . نمیتونیم انقدر زیاد هزینه کنیم تواناییش رو نداریم واقعا
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
0
1
با عرض سلام بنده نزدیک ۷ ساله ازدواج کردم و بخاطر هزینه بالای ivf نتونستم بچه داربشم خواهشا یه مرکزی رو تو اصفهان معرفی کنید تا از این طرح استفاده کنم.ممنون
اکبر لیلا پرویز عذرا
|
United States
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۳۰
0
0
سلام ما حدود ده ساله دنبال درمان ناباروری هستیم در این ماه پس از دریافت خبر وزیر بهداشت در مورد طرح تخیف درمان ناباروری چندین بار به مرکز ناباروری شفا در خرم اباد مراجعه کرده ایم ولی هیچ جوابی به ما نمیدن ومیگن هیچ خبری نیست لطفا ما رو راهنمایی کنید باتشکر
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
0
0
سلام دوستان عزيز
اين خيلي خبر خوبي هست و ممنونم از اينكه گروه خبري آفتاب زحمت كشيدند .
اما يك توصيه ميكنم قبلا از اقدام يك مقدار از ناباروري اطلاعات كسب كنيد .تا وقتي پزشكي روشي به شما توضيه ميكنيد كمي اطلاعات داشته باشيد و از وزايا يا عواقبش مطلع بشيد.
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۸
0
0
سلام.ببخشید کلی سایتهارو زیرو رو کردم اما متأسفانه در مورد اینکه چطوری از این یارانه ناباروری استفاده کنیم چیزی پیدا نکردم میشه راهنمایی کنید.من تحت درمان در مرکز ناباروری مشتاق اصفهان بودم اما به دلیل هزینه های بالا یکساله درمانمون رو متوقف کردیم.
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
0
0
با سلام
من هم مشکل ناباروری دارم و نه ساله ازدواج کردم و به هر دکتری بگی سر زدم و چه هزینه هایی که نکردم. واقعا هزینه های ناباروری سنگینه و کسانی با درامد ما از عهده مخارجش بر نمیان. اکثرا هم مثل ما هستند.

من مجبورم برای تداوم زندگی و فرزند آوری از رحم اجاره ای کمک بگیرم. ولی مبلغ 30 یا 40 میلیون واسم هزینه میشه منی که نه خونه ای دارم نه پولی. با درامد ماهی 1500 از کجا بیارم؟
از مسئولین خواهش میکنم یه فکری به حال متقاضیان رحم اجاره ایا بکنن. بخدا همه امیدم از دست رفته.
نمیدونم به کجا مراجعه کنم.
لطفا یکی پاسخگو باشه
هلیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
0
0
اگه بدون سایر مشکلات مراجعه کنیم فقط مشکل صعف در هورمون خانوم یه عمل ای وی اف چقدر هزینه داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
0
0
سلام به همه دوستان من دوازده ساله کا ازدواج کردم سال ۸۹ ای وی اف انجام دادم اما نتیجه نگرفتم و جنینای فریز شده ام همین طور بی صاحب تو اصفهان موندن چون پول نداشتم که دوباره برم امتحان کنم کی باید جواب دل ما رو بده
معصومه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
0
2
سلام ما دوبار وام گرفتم و ivfکردیم اما ناموفق بوده, نه روحیه ای برایمان مانده و نه روزنه امیدی میبینیم, از پس مخارج بر نمیاییم توروخدا بگید کجا پیگیر وام ناباروری بشیم چیکار باید بکنیم, تادیر نشده به دادمون برسید شمارو به خدا....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
0
0
بیمارستان شریعتی تهران,ابن سینا تهران
تارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
1
0
سلام.من هم باید ivfانجام بدم اما ب خاطر هزینه......لطفا بگید وامشو چطور باید گرفت
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
0
0
سلام من پانزده ساله ازدواج کردم نابارور هستم بخاطرهزینه های زیادنتونستم پیگیربشم لطفاً رهنمایم کن
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
0
0
سلام من ۸ سال مشکل ناباروری دارم خیلی خرج کردم الان نوبتم شده تو بیمارستان ابن سینا ولی هیچ پولی ندارم خانوم من دیوونه بچه است ولی هیچ کاری نمیتونم بکنم توروخدا جان عزیزتان یک وامی بدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
0
1
سلام من ۸ سال مشکل ناباروری دارم خیلی خرج کردم الان نوبتم شده تو بیمارستان ابن سینا ولی هیچ پولی ندارم خانوم من دیوونه بچه است ولی هیچ کاری نمیتونم بکنم توروخدا جان عزیزتان یک وامی بدید ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
1
0
سلام واقعا هزینه ها خیلی سنگینه آیا این طرح در مرکز ناباروری ابن سینا تهران اجرا میشه یا نه؟
اکرم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
0
0
سلام خواستم بدونم این طرح شامل اهواز در مرکز ناباروری میلاد مشهد مقدس هم میشه؟
کریم دروقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
0
0
ناباروری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
0
1
سلام من چهل و پنج سال دارم میخوام سه سال هست که ازدواج کردیم یک بار آی وی یف کردیم نا موفق بود هزینه ای ندارم بار دوم از میتونم کمک بگیرم
شيرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
0
0
اين حرفها هم مثل بقييه حرف مفت ميزنن
كمك كجا بود
مگه كجا زندگي ميكنين كه خبر نداريد،؟؟؟؟
همش حرف مفت
حرف الكي
دروغ
شايعه
من خودم بيست ساله گرفتار اين دكتر ها هستم
فقط پول پول پو
بیابانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۰
0
0
ببخشید من 13ساله ازدواج کردم مشکل ناباروری دارم واز پس هزینه ها برنمیام ،زندگیم داره خراب میشه لطفا راهنمای کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۸
0
0
من ۶سال حامله نمیشم پول ندارم کمکم کنید
مجتبی‌
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۵
0
0
سلام‌من‌هفت‌سال‌هست‌که‌ازدواج‌کردم‌وخونه‌هم‌ندارم‌هزینه‌های‌دکترخیلی‌بالست‌کمکم‌کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۴
0
0
سلام من نزدیک ۱۰ساله درحسرت داشتن فرزندمیسوزم ،هرچی شوهرم کارمیکنه خرج دوادکترکردم آخرشم هیچی،توروقران کمکون کنین،یعنی من لایق مادرشدن نیستم ،کلینیک ناباروریاروهم هزینه آی وی اف روبراشون رایگان کنین ،چراغ خونه ای روروشن کنین خداچراغای زندگیتون وروشن میکنه مسولین ،توروخداسرسری نخونین مردم گناه دارن جووناگناه دارن ،،،،ممنون
خانم قاسمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
0
0
سلام تورو خدا کمک کنید ۱۳ ساله مشکل بارداری داریم دیگه توان دکتر رفتن نداریم هزینه ها خیلی بالا هس کمک کنید زندگیمون بهم نخوره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
0
0
سلام ماهم مشکل مالی داریم نمیتونم برویم دکتر خواهشن ّهمکاری کنید.
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
0
0
برا درمان ناباروری وتامین هزینه نمی دانم به کجا مراجعه کنم 41سال دارم ونمی دانم به کجا مراجعه کنم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین