کد خبر: ۳۹۵۵۶۲
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۷

سرقت مسلحانه از بانک برای پرداخت بدهکاری

مردان مسلح کلاهدار که با لباس مأموران از بانک ملت در یکی از شهرستان‌های استان گیلان سرقت کرده و گریخته بودند در کمتر از سه روز به دام افتادند. متهمان با دو اسلحه که یکی از آنها جنگی و دیگری قلابی بود 43 میلیون تومان پول به سرقت برده بودند.
آفتاب‌‌نیوز : مردان مسلح کلاهدار که با لباس مأموران از بانک ملت در یکی از شهرستان‌های استان گیلان سرقت کرده و گریخته بودند در کمتر از سه روز به دام افتادند. متهمان با دو اسلحه که یکی از آنها جنگی و دیگری قلابی بود 43 میلیون تومان پول به سرقت برده بودند.
 
به گزارش روزنامه ایران، ساعت 55/8 دقیقه پنجشنبه گذشته دو مرد که لباس‌های مأموران پلیس و کلاه «کاسکت» به سر داشتند وارد بانک ملت در روستای «دستک» بندر کیانشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه شدند. مردان نقاب‌دار که هر دو اسلحه به دست داشتند، به محض ورود، اسلحه‌هایشان را به طرف متصدیان بانک گرفته و با تهدید از آنها خواستند پول‌های داخل گاوصندوق را داخل کیسه‌های آنها بریزند. کارمندان بانک نیز به ناچار 43 میلیون تومان پولی را که در بانک بود در اختیار سارقان گذاشتند. اما مردان مسلح هنگام خروج از بانک با اهالی روستا مواجه شدند. این درحالی بود که موتور آنها نیز روشن نشد. دو سارق که خود را در دام اهالی روستا می‌دیدند، این بار اسلحه‌هایشان را به سمت اهالی نشانه رفته و با تهدید موفق به فرار شدند. یکی از دزدان هنگام فرار یکی از سلاح‌هایشان را جا گذاشتند که در تحقیقات بعدی کارآگاهان پلیس مشخص شد این اسلحه قلابی بوده است.
 
با فرار دزدان موضوع به کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی استان گیلان اعلام و تحقیقات برای دستگیری دزدان آغاز شد. با آنکه سارقان مسلح هیچ رد و سرنخی از خود به جا نگذاشته بودند، اما تیم ویژه کارآگاهان در کمتر از 24 ساعت یکی از عوامل سرقت مسلحانه را شناسایی کردند و در ادامه بررسی‌ها هویت همدست او هم فاش شد. بدین‌ترتیب هر دو تبهکار شامگاه یکشنبه در عملیات ویژه بازداشت شدند. سپس متهمان برای بازجویی به اداره آگاهی منتقل شدند. یکی از آنها به افسر پرونده گفت: من و شهرام، همسن و سال هستیم و چند سال قبل در جریان خدمت سربازی آشنا شدیم. دوستی ما بعد از خدمت ادامه داشت. متأسفانه مدتی قبل هر دو معتاد شدیم و برای تأمین هزینه زندگی و مواد مجبور شدیم پول نزول کنیم. بهره پول زیاد بود و از آنجا که توانایی پرداخت آن را نداشتیم، روز به روز بدهی‌مان بیشتر می‌شد. تا اینکه حدود یک ماه قبل با شهرام تصمیم گرفتیم برای پرداخت بدهی‌مان بانک بزنیم. برای این کار ابتدا راهی شهرهای غرب کشور شده و اسلحه و لباس تهیه کردیم. بعد از آن راهی تهران شدیم و یک اسلحه پلاستیکی به مبلغ 6 هزار تومان خریدیم. مدتی بانک ملت مورد نظر را زیرنظر گرفتیم و از آنجا که سیستم ایمنی مناسبی نداشت، آنجا را برای سرقت انتخاب کردیم. بعد از سرقت هم لباس‌ها و اسلحه را در محلی مخفی کردیم تا در فرصتی مناسب از آنها برای سرقت‌های دیگر استفاده کنیم. بعد از آن هم پول‌ها را بین خودمان تقسیم کردیم و مقداری از پول‌هایی را که در سرقت بدست آورده بودیم بابت بدهی‌مان دادیم. سردار محمدرضا میرحیدری فرمانده انتظامی استان گیلان در این‌باره به «ایران» گفت: متهمان لباس‌ها و اسلحه را در بیشه‌های اطراف ساحل پنهان کرده بودند که پس از دستگیری، اسلحه و لباس‌هایشان کشف شد.در بازرسی از مخفیگاه متهمان نیز حدود 23 میلیون تومان از پول‌های سرقتی کشف شد. حال آنکه متهمان مدعی هستند 20 میلیون تومان دیگر را بابت بدهی‌شان پرداخته‌اند.
 
سردار میرحیدری ادامه داد: متأسفانه بانکی که از آن سرقت شده نیز مجهز به تجهیزات ایمنی نبود و یک هفته قبل مأموران پلیس نیز به مسئول بانک هشدار داده بودند که آنجا را مجهز کنند. درحال حاضر نیز تحقیقات از دو متهم دستگیر شده ادامه دارد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین