کد خبر: ۳۹۷۴۰۰
تاریخ انتشار : ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
(م.ت) یکی از معاونان سازمان هواپیمایی کشوری دوشنبه گذشته به دلیل خرید و فروش سوالات آزمون گواهینامه خلبانی بازداشت شد که با ارائه وثیقه 500 میلیون تومانی آزاد و همان روز در جلسه معاونین شرکت‌های هواپیمایی حضور پیدا کرد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایلنا، گویا خرید و فروش سوالات به آزمون خلبانی هم رسیده است و یکی از مقامات مسئول در سازمان هواپیمایی به همین دلیل بازداشت شده بود که توانست با ارائه وثیقه آزاد شود.

این پرونده هم اکنون در دستور کار دادسرای جنایی تهران قرار دارد.

پس از انتشار خبر بازداشت (م.ت) یکی از معاونان سازمان هواپیمایی، کانال تلگرامی وابسته به این سازمان به سرعت خبری را مبنی بر حضور این فرد در جلسه معاونین شرکت‌های هواپیمایی منتشر کرد. اما این در حالی بود که همان روز (م.ت) با وثیقه 500 میلیون تومانی آزاد شده بود.

هر چند که تاکنون هیچ یک از مقامات سازمان هواپیمایی یا وزارت راه و شهرسازی اطلاعاتی درباره پرونده (م.ت) منتشر نکرده‌اند اما گفته می‌شود که این فرد نه تنها به خرید و فروش سوالات آزمون گواهینامه خلبانی اقدام کرده بلکه آزمون صوری هم برگزار کرده است.

به گزارش ایلنا در حال حاضر در دنیا خلبانان ایرانی را به عنوان یکی از بهترین خلبان‌های موجود نه تنها در منطقه بلکه در دنیا می‌شناسند و همواره کشورهای منطقه سعی در جذب خلبان‌های ایرانی دارند که اتفاقاتی از این دست ( خرید و فروش سوالات آزمون خلبانی ) می تواند مهارت خلبانان ایرانی را زیر سوال ببرد.

از سوی دیگر با توجه به فرسوده بودن ناوگان هوایی ایران و بالا بودن ریسک پرواز با هواپیماهای عمر بالا، در حال حاضر صنعت هوانوردی ایران خلبان‌های حرفه‌ای دارد و این قبیل از اقدامات مسئولین می تواند باعث تشویش اذهان عمومی نسبت به استفاده از هواپیمایی ایرلاین‌های داخلی شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
جهان
|
United States
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۱
0
1
هر دم از باغ بری میرسد .... تازه تر و تازه تری میرسد . مسابقه فساد و تقلب تا کجا آیا خلبانی هم شوخی است و رانندگی در جاده است ، مردم ما و بسیاری از آنها که بظاهر فریادشان از فساد درایران به آسمان است اگر بخود آیند بخشی از فساد هستند ، زیاده خواهی و رقابت نا مشروع تا کجا رفتار های این چنینی مردم از عامل اصلی فساد است که برای جلوگیری از ان باید از خودمان شروع کنیم ،
من در کشور دیگری زندگی میکنم که به گفته خیلی ها در ایران دین و ایمان دردت و حسابی ندارند ، از ده سال پیش بمدت چند سال رییس پلیس منطقه ای که محل کار و زندگی من است برای کار مهمی موکل من بوده است برای کاری که انجام شد تمام صورتحساب را پرداخت کرده و هنوز باهم دوست هستیم ولی نه من به او نیاز کاری غیر قانونی داشته ام و نه او خوسته از موقعیت شغلی خود در انجام کارش سو استفاده کند .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین