کد خبر: ۴۰۰۲۸
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۸۴ - ۱۳:۱۷
آفتاب‌‌نیوز : در این نامه به نقل از لاریجانی آمده است که تمام تعلیق های داوطلبانه ایران بدون هیچ محدودیتی در صورت ارجاع پرونده به شورا از سر گرفته می شود و ایران کار غنی سازی اورانیوم خود را آغاز می کند. 

 بر اساس این گزارش اکنون مقامات غرب در تلاش هستند که نظر تمامی 35 عضو شورای حکام را برای فرستادن پرونده ایران به شورای امنیت جلب کنند و تاکنون فقط کوبا، ونزوئلا، سوریه و تعدادی کمی از نمایندگان کشورها در مخالفت با آنان رای بر علیه تهران امتناع کرده اند. 

از زمان همراهی چین و روسیه در خصوص ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت امید تازه ای برای سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس بوجود آمده و سران این سه کشور معتقدند که تا پایان اجلاس امروز تصمیم قاطعی در خصوص تهران خواهند گرفت. 

شان مک کورمک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که تعداد مخالفان آمریکا اکنون کمتر از انگشتان یک دست است. 

به نوشته این خبرگزاری، تهران در گذشته نیز بارها سران غرب را تهدید کرده بود ولی اهمیت این تهدید با توجه به اجلاس امروز چندین برابر شده است. 

البرادعی دبیر کل آژانس نیز گفت: هنوز امیدی برای پایان دادن به این بحران وجود دارد و در صورت توافق برای ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت این سازمان تا ماه آینده هیچ اقدامی را انجام نخواهد داد. 

نماینده روسیه در آژانس خاطر نشان کرد: ارجاع پرونده ایران می تواند پیام جدی را به مقامات این کشور بفرستد و اکنون زمان برخورد جدی جوامع بین الملل با تهران است. 

بر اساس این گزارش، نتیجه قطعی این شورا امروز یا فردا اعلام خواهد شد و هنوز کشورهای مخالف وقت دارند تا نظر خود را در این خصوص تغییر دهند.بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین