کد خبر: ۴۰۳۳۵
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۸۴ - ۱۹:۴۵
آفتاب‌‌نیوز :  مصباح یزدی در چهارمین همایش پیشکسوتان انقلاب خراسان رضوی در مشهد گفت: در طرح مسائل جهاد می توان در فقه تجدید نظر کرد و اگر فقها اجازه دهند قسمی بر اقسام جهاد افزود. 

وی که در جمع بیش از چهار هزار بسیجی پیشکسوت خراسان رضوی سخن می گفت: انواع جهاد را شامل ابتدایی، دفاعی و جهاداهل بغی برشمرد و افزود: جهاد چهارم دفاع از دین اسلام است. مصباح یزدی در ادامه گفت: پس از پیروزی انقلاب که بسیار به انقلاب پیامبر اکرم شباهت دارد، خطرهایی متوجه دین شد که پس از رحلت پیامبر نیز سابقه داشت. 

مصباح یزدی با بیان اینکه پس از 10- 20 سال از فتح مکه توسط پیامبر برخی از اصحاب رسول اکرم دچار انحرافاتی شدند اضافه کرد: چنین نیست که اگر کسانی 10-20 سال ایمان آوردند خطری آنها را تهدید نمی کند و انسان تا زنده است و نفس می کشد، خطر انحراف برایش وجود دارد و گذشت 10 -20 سال، هیچ ضمانتی برای آینده ندارد. وی ادامه داد: همچنان که پس از رحلت پیامبر انحرافاتی بوجود آمد پس از رحلت امام خمینی نیز خطر انحراف در جامعه ما وجود داشته و جلوگیری از این انحراف و مبارزه با آن بر فرض تحقق بر همه مسلمانان واجب است. 

وی ادامه داد: باید شبهه افکن ها را شناسایی کرد و به شبهه های آنان پاسخ داد و باید کسانی که برای جامعه فتنه ایجاد می کنند به جامعه معرفی شوند و باید در مورد آنان افشاگری کرد. 

وی در پایان گفت: اگر روزی آمد که چهره منافقین و دشمنان اسلام جز با کشته شدن نمی توان افشا کرد، باید چنین کاری کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین