کد خبر: ۴۰۳۳۸
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۸۴ - ۱۹:۳۸
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش خبرنگار پارلمانی آفتاب، هوشنگ حمیدی در تذکر آیین نامه ای خود گفت: به رغم بارها تذکر در مورد استفاده نمایندگان از ابزارهای نظارتی متاسفانه هیات رئیسه هنوز اقدامی جدی در این ارتباط انجام نداده است. 

وی با اشاره به تذکر، سوال، تحقیق و تفحص و استیضاح با عنوان ابزارهای نظارتی نمایندگان گفت: تحقیق و تفحص و استیضاح با عنوان ابزارهای نظارتی نمایندگان گفت: متاسفانه هر از گاهی که تذکر می دهیم هیچ رسیدگی صورت نمی گیرد و پاسخی به نمایندگان داده نمی شود و طرح سوال هم که می کنیم باید ماه ها در انتظار بمانیم. 

وی خطاب به حداد و هیات رئیسه مجلس گفت: شما نمی توانید برخلاف امور تکلیفی و آمده در آیین نامه عمل کنید و وقتی سوالی مطرح می شود باید بر اساس مهلت های تعیین شده اجرا شود که متاسفانه هیچ کدام رعایت نمی شود.
وی افزود: با این وضع دست نمایندگان در بکار گیری اختیارات نظاری خود بسته است و وزرا به مناسبت همین بی توجهی های به حق مسلم نمایندگان نسبت به ما سرو سنگینی می کنند. 

حداد عادل نیز در پاسخ به حمیدی گفت: در همان آیین نامه ای که گفتید برخی از موارد آمده دیگری نیز مطرح شده است از جمله آن که به عنوان مثال در دوران بودجه سوال مطرح نمی شود و تعیین مهلت ها فقط در مورد سوال و تذکر و . . . نیست و در مورد لوایح و طرح ما نیز پیش بینی شده است. 

وی افزود: از هم اکنون تا پایان عمر مجلس هفتم اگر هر روز نیز یک وزیر بیاید و سوای طرح سوم باز هم تعدادی از سوالات اصلا جواب داده نمی شود و این را برای اطلاع شما می گویم.
وی افزود: البته قبلا نیز گفته ام اگر علاقه مند به طرح سوالات بیشتری هستید می توانید روزهای دوشنبه را نیز تشکیل جلسه بدهیم و اگر راه طی دیگری برای حل این معضل دارید ارائه کنید.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین