کد خبر: ۴۰۴۰۷۱
تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۶
گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزرات ورزش و جوانان گفت: برنامه کاری‌ام را در قالب کوتاه مدت و بلند مدت و به صورت ۵ ساله تنظیم کرده‌ام.
آفتاب‌‌نیوز : گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزرات ورزش و جوانان گفت: برنامه کاری‌ام را در قالب کوتاه مدت و بلند مدت و به صورت ۵ ساله تنظیم کرده‌ام.

به گزارش تسنیم جلسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با مسعود سلطانی‌فر، وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان ظهر امروز سه‌شنبه ( 4 آبان ) برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محمدرضا تابش، رئیس فراکسیون ورزش ضمن اشاره به سوابق اجرایی سلطانی‌فر در عرصه‌های مختلف، گفت: با توجه به اهمیت و تاثیرگذاری حوزه ورزش، باید ساختار وزارت ورزش و جوانان متناسب با انتظارات و تحولات تغییر کند.

نماینده مردم اردکان در مجلس با بیان اینکه قانون تربیت بدنی مربوط به دهه 50 است و باید بازنگری شود و در این میان طرح جامع ورزش نیز باید تدوین شود، اظهار کرد: باید از ظرفیت مردمی در قالب مشارکت‌های مردمی، سازمانی‌های مردم نهاد و غیره بهره برد.

وی با اشاره به اهمیت تفکیک حوزه جوانان از ورزش، افزود: تقویت ورزش همگانی نیز باید در دستورکار این وزارتخانه قرار بگیرد.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ماده 10 اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی باید اصلاح شود، خاطرنشان کرد: در این میان وزارت ورزش و جوانان باید نسبت به دخالت در گزینش رؤسای فدراسیون ها پرهیز کند.

در ادامه فاطمه ذوالقدر، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بر اهمیت حوزه ورزش بانوان تاکید کرد.

محمدجواد جمالی نوبندگانی نیز با اشاره به اینکه کمبود امکانات ورزشی یکی از مشکلات کنونی در عرصه ورزش است، گفت: امروزه ضرورت استعدادیابی و توجه به ورزش قهرمانی بیش از پیش حس می‌شود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید از تصمیم‌گیری‌های لحظه‌ای و احساسی جلوگیری کرد تا عرصه ورزش با رونق مواجه شود.

حبیب‌الله نیکزادی پناه نماینده مردم بم در مجلس نیز نسبت به از بین رفتن سالن‌های ورزشی حوزه انتخابیه خود گلایه و بر اهمیت دادن به انتصاب مدیران بومی در شهرستانها تاکید کرد.

در ادامه این جلسه، رحیم زارع با اشاره به اینکه عرصه ورزش کشور نیازمند مدیرکارآمد است، گفت: وزارت ورزش و جوانان باید برنامه محور باشد.

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی افزود: حوزه جوانان باید در کانون توجه مسئولان وزارت ورزش و جوانان قرار بگیرد.

محمدصادق حسنی جوریابی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عرصه ورزش، سیاسی نیست، از وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان نسبت به آشنایی با حوزه ورزش و سنخیت این حوزه با توانایی‌های وی سوال کرد.

همایون یوسفی در ادامه با اشاره به اینکه ورزش یک نیاز و مطالبه اجتماعی است، گفت: اگر در عرصه ورزش هزینه نشود، باید در عرصه‌های دیگر که دستاورد مناسبی ندارد، هزینه انجام داد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه ورزش یکی از ملاکهای توسعه یافتگی کشورها محسوب می‌شود، ادامه داد: متاسفانه در برنامه ششم توسعه، توجه مناسبی به بودجه عرصه ورزش نشده است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه بخشهای مختلف ورزش باید همگانی شود، افزود: متاسفانه عدم نگرش علمی در فدراسیون‌های ورزشی، عدم تعامل فدراسیون‌ها با مدیران استان‌ها و غیره از دیگر مشکلات این عرصه محسوب می‌شود.

زهرا سعیدی مبارکه، عضو فراکسیون ورزش مجلس نیز با اشاره به اینکه باید تعامل جدی میان وزارت ورزش و جوانان با وزارت آموزش و پرورش صورت بگیرد، گفت: تعامل این وزارتخانه با مجلس شورای اسلامی نیز باید افزایش یابد تا حوزه ورزش با سرعت بیشتری به سمت پیشرفت حرکت کند.

وی ادامه داد: احیای معاونت ورزش بانوان نیز باید در دستورکار وزارت ورزش و جوانان قرار بگیرد.

سیدمهدی فرشادان نماینده مردم سنندج در مجلس نیز با اشاره به ضرورت استعدادیابی در مناطق محروم، بر لزوم برنامه‌ریزی به منظور اتمام پروژه‌های ورزشی تاکید کرد.

محمدرضا منصوری، نماینده مردم ساوه در مجلس نیز بر اهمیت اقتصاد ورزش تاکید کرد و گفت: برای رشد در رشته‌های ورزشی، باید به افراد نوجوان و سنین پایه توجه جدی شود.

محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس با اشاره به اینکه عرصه ورزش و جوانان از نظر دولت در جایگاه مناسبی قرار ندارد و اعتبارات در نظر گرفته برای این بخش موید این مهم است، گفت: ضعف در بدنه کارشناسی ادارات ورزش شهرستانها محسوس است.

محمد عزیزی، نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس نیز بر اهمیت عرصه ورزش و حمایت از سلطانی‌فر برای تصدی وزارت ورزش و جوانان گفت.

در ادامه این جلسه، مسعود سلطانی‌فر، وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه ورزش کشور از قبل و بعد از ادغام این وزارتخانه با مشکلات اساسی و ریشه‌ای مواجه بوده است، گفت: البته نباید تلاش‌های گذشته را نادیده گرفت ولی هنوز با کشورهای پیشرفته در این حوزه فاصله وجود دارد.

وی با بیان اینکه در طول 70 سال گذشته مسابقات المپیک تعداد مدال‌های کشورمان شامل 17 مدال طلا، 21 نقره و 29 برنز بوده است، اظهار کرد: این امر در حالیست که برخی از ورزشکاران در کشورهای مختلف در یک رشته چندین مدال کسب کرده‌اند.

سلطانی‌فر با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی می‌توان شرایط مدال‌آوری در ورزش بانوان را فعال کرد، ادامه داد: هم اکنون ظرفیت خوبی در ورزش بانوان وجود دارد.

وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه هم اکنون طرح جامع توسعه و سند توسعه ورزش وجود ندارد، افزود: وقتی چنین طرح جامعی وجود ندارد نمی‌توان به درستی برای آینده و حضور در مسابقات مختلف برنامه‌ریزی کرد.

وی با بیان اینکه ساختارها در این عرصه باید اصلاح شود، گفت: هم اکنون حدود 8 هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای اتمام پروژه‌های ورزشی در سطح کشور نیاز است و این مبلغ در سال‌های آینده نیز بر اساس شرایط اقتصادی افزایش خواهد یافت.

سلطانی‌فر ضمن اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی باید با حمایت موجب رونق عرصه ورزش شود، تصریح کرد: به دنبال تعامل بیشتر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این حوزه هستیم.

وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در مدل مدیریتی در نظر گرفته شده باید به مشارکت بخش خصوصی در حوزه ورزش بها داده شود، اظهار کرد: هویت دادن و پررنگ کردن فدراسیون های ورزشی از دیگر نکاتی است که مورد توجه است.

وی گفت: باید بخشی از پروژه‌های نیمه تمام ورزشی را به بخش خصوصی واگذار کرد تا بخشی از مشکلات این عرصه برطرف شود.

وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در برنامه پیشنهادی به حوزه ورزش حرفه‌ای، تربیتی، قهرمانی و همگانی توجه شده است، خاطرنشان کرد: برنامه کاری‌ام را در قالب مدت زمانی کوتاه مدت و بلند مدت و به صورت 5 ساله تنظیم کرده‌ام.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x