کد خبر: ۴۰۴۲۶۱
تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۸
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
اتاق فکر بسیجیان با 120هزار عضو فعال است.
آفتاب‌‌نیوز : رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه عقب‌ماندگی در هرحوزه‌ای نتیجه نبود حاکمیت روحیه بسیجی است گفت: تعامل بیش از اندازه با غرب سبب عقب‌گرد ملت ایران از مسیر پیشرفت می‌شود.

به گزارش تسنیم،  سردار محمدرضا نقدی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای شورا، کارکنان ناحیه و فرماندهان پایگاه‌های کلانشهر اراک در کانون بسیج این شهر با اشاره به اهمیت وجود اخلاص بسیجیان اظهار داشت: پیشرفتی را که امروز کشور به دست آورده مدهون اخلاص و فداکاری بسیجیان مخلص سبیل‌الله هستیم و از این قشر به پاس زحمات متحمل شده با وجود کاستی‌های بسیار، تشکر به عمل می‌آورم زیرا این قشر در سنگر مقاومت ایستاده و کارها را پیش می‌برند، البته خداوند متعال این اخلاص‌ها را بدون پاداش رها نمی‌کند و این امر در پیشرفتی که از گذشته  تاکنون داشته‌ایم مشهود است.

وی افزود: دست‌آوردهای کنونی کشور رعب و وحشت‌ دشمنان را به دنبال داشته و دشمنان ما به همین سبب به دنبال تحلیل و بررسی روند کسب موفقیت‌های فعلی ما هستند تا سرمنشا و روش تضعیف آن را بیابد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: مقاومت، اقتدار، ایستادگی و برقراری امنیت در جامعه در راستای کسب پیشرفت و بالابردن سطح نشاط و علم در جامعه از مهم‌ترین علل جذب عموم مردم محسوب می‌شوند، همچنین براساس بررسی‌های انجام شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی، افزایش عمر مردم در جامعه به میزان هرسال 6 ماه رسیده که این امر بیانگر افزایش امید به زندگی مردم و رشد معیار سلامت جامعه است.

سردار نقدی ادامه داد: ایران رتبه چهارم جهانی در زمینه تعداد مهندسان را به خود اختصاص داده و این دست‌آوردها از اخلاص بسیجیان به دست آمده است، بسیجیان پیشرفت‌های جامعه را حاصل می‌کنند و همین راه صحیح که درپیش گرفته‌اند ما را به سرمقصد نهایی و رستگاری می‌رساند.

وی عنوان کرد: دشمن همواره در تلاش است تا ما را از این مسیر صحیح گمراه سازد و به سمت پوچی‌ها برویم به همین سبب کوچک‌ترین مشکل جامعه را بزرگنمایی می‌کنند، برای مثال می‌توان گفت که جنایات بی‌رحمانه رژیم صهیونیسم از نگاه عموم پنهان مانده و نشر داده نمی‌شود اما در ایران تنها اگر یک مامور با صدایی بلند با متهمی صحبت کند این اقدام را به بدترین عنوان و با هدف تضعیف ایران نشر می‌دهند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اهمیت استقامت در برابر حیله دشمنان گفت: راهی که انتخاب کرده‌ایم صحیح‌ترین راه است و باید تا انتها ادامه یابد زیرا دشمنان در تلاش‌اند تا با ا یجاد فضاهای مختلف این تصمیم را تضعیف کنند تا به دامن غربی‌ها برویم.

سردار نقدی خاطرنشان کرد: انحراف مسیر ما از اصلی‌ترین اهداف دشمنان است و در این راستا در تلاش‌اند با جلوگیری از پیشرفت و اقتصاد ما زمینه پناه بردن به دامان دشمنان را فراهم آورند، باید گفت که تعامل با غرب سبب عقب‌گرد ملت ایران از مسیر پیشرفت می‌شود و هرگونه همکاری با غربیان در تمام زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی، امنیت و غیره عقب‌ماندگی را به دنبال دارد اما برخی بر این باورند که این‌گونه نیست.

وی بیان کرد: در هر زمینه‌ای که عقب‌ماندگی وجود دارد به سبب نبود حاکمیت روحیه بسیجی در آن حوزه است و باید آگاه باشیم و فریب اشعار دشمنان را نخوریم، گفته شد که با ایجاد تعامل ما و غربیان تحریم‌ها لغو و شکوفایی اقتصاد ایجاد می‌شود اما اکنون گفته می‌شود که در نتیجه این تعامل درختی را به خاک نشانده‌ایم که از او برداشت کنیم اما 6 یا 7 سال پس از کاشت به ثمر می‌نشیند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: برقراری تعامل با غربیان و افراد دارای قدرت به منظور کسب منافع تصوری غلط و غیر مبتنی بر مباحث علمی است که از دوران رژیم‌های طاغوتی برای مردم به جا مانده است، اما ما باید تلاش کنیم تا با این تصورات غلط مقابله کنیم زیرا راه ما راه مقاومت و بسیجی بودن است و افرادی که از این مسیر فارغ‌اند عقب‌مانده و از پیشرفت بدور هستند.

سردار نقدی ادامه  داد: کشور عربستان بزرگترین تولیدکننده نفت در جهان است و با امکانات موجود می‌توانست بهترین مهندسان، سازه‌ها و تجهیزات نفتی را داشته باشد اما تعامل نزدیک این کشور با آمریکا سبب توقف پیشرفت در آن منطقه شده است.

آبادانی یک شهر به دست بسیجیانش مقدور است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پاسخ به سوالات برخی از فرماندهان پادگان‌ها گفت: عملکرد پایگاه‌های بسیجی مبتنی بر ابتکار و انجام کارهای دسته‌جمعی اعم از تربیت نیروهای بسیجی نظام در قالب گروه‌هایی مانند صالحان است و هر گروهی موظف به استفاده از استعدادهای موجود در گروه خود است.

وی عنوان کرد: درخواست سلاح برای آموزش نیروها در صورت رعایت انضباط مجاز است و مسئولان باید بدانند که محیط تیراندازی باید تحت نظارت ویژه باشد اما آموزش بسیجیان به کارکرد سلاح‌های نظامی بلامانع است.

سردار نقدی با اشاره به واگذاری امتیاز صندوق قرض‌الحسنه بسیجیان به بانک مهرکارآفرین گفت: سهام این صندوق قرض‌الحسنه واگذار شده و درحال حاضر مسئولان این صندوق تنها سهام‌داری از این مجموعه محسوب می‌شوند و در تلاش هستیم تا صندوق را با عملکرد گذشته احیا کنیم، طرح وام بسیجیان در سال گذشته به اجرا رسید اما مورد استقبال واقع نشد و این برنامه را لغو کردیم تا در صورت تقاضا به اجرا برسد، پایگاه‌های هر منطقه می‌توانند صندوقی با عملکرد قرض‌الحسنه احداث کند تا عملیات دریافت وام‌های محلی تسهیل یابد.

وی بیان کرد: عملکرد حلقه‌های صالحان نیازمند کیفی‌سازی است اما به‌ هیچ‌وجه نباید به مسائل انتخاباتی وارد شوند، به دنبال بررسی‌های انجام شده نتیجه گرفته‌ایم که در دانشگاه‌های علوم پزشکی کادر کارمندی اعم از حسابدار، راننده و سایر پست‌های این چنین کم بوده و به همین سبب این افراد را به عنوان کادر پزشکی یک مجموعه محسوب می‌کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در زمینه کسب بازار در تلاش هستیم، همچنین درباره محصولات تولیدی که بسیج در آن سرمایه‌گذاری انجام داده در سازمان بسیج سازندگی دفتری با عنوان ارائه راهنمایی در حال فعالیت است و در فضاهای مجازی هم اقدام به معرفی کالاها کرده‌ایم.

سردار نقدی ادامه داد: هر مجموعه‌ای که تحت نظر یک مربی رشد اخلاقی یابد یک حلقه است و در این حلقه‌ها اخلاق، تربیت، معنویت و سایر موارد با ادبیات معنوی آموزش داده می‌شود، باید گفت که بنیان برنامه‌های بسیج تغییر نیافته و تغییرات حاصله پیرو افزایش جمعیت انجام شده است.

وی اضافه کرد: هر بسیجی که بتواند قرآن را روان بخواند، به احکام واجبه خود واقف باشد، حضور پررنگی در پایگاه داشته باشد و به آموزش‌های ابتدایی نظامی مسلط باشد یک بسیجی فعال است که به کارگیری چنین فردی با تائید کمیسیون مانعی ندارد، اما اگر فردی بدون تجربه و آگاهی در این زمینه‌ها به کار گرفته شود بدور از مقررات است.

مسئولان در طرح جمع‌آوری ماهواره‌ها کم‌کارند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به درخواست تامین مسکن بسیجیان گفت: مجموعه بسیج قادر به تامین مسکن برای مجموعه میلیونی بسیج نیست زیرا اگر این کار به انجام برسد معضل مسکن تمام جامعه حل می‌شود و به همین دلیل این نظریه راکد شده و اجرا نشدنی است.

سردار نقدی یبان کرد: برنامه‌های ابلاغی از مرکز حجم بالایی ندارد و اگر فرمانده به تقسیم کار بپردازد کیفیت و سرعت انجام برنامه‌ها رو به فزونی می‌رود.

وی افزود: جریان جمع‌آوری و تحویل داوطلبانه ماهواره‌ها متوقف نشده است و اگر کاستی در این زمینه مشاهده شده به سبب کم‌کاری مسئولان استان است و در این زمینه باید کوشید تا ارتباطی مستمر و نتیجه بخش انجام شود.

سردار نقدی ادامه داد: به دنبال اجرای طرح تحویل ماهواره و دریافت مبدل، تعداد 100 هزار دستگاه ماهواره جمع‌آوری شد اما به دنبال تاثیرات مثبت این طرح در جامعه تعداد یک میلیون خانوار دستگاه‌های ماهواره خود را جمع‌آوری کرده‌اند.

اتاق فکر بسیجیان با 120هزار عضو فعال است

رئیس بسیج مستضعفین با اشاره به تشکیل اتاق فکر بسیجیان گفت: مسئولان استانی موظف به خدمات رسانی به بسیجیان هستند، در پاسخ به ادعای مطرح شده با عنوان نبود اتاق‌های فکر در بسیج باید گفت اتاق فکر بسیجیان با 120 هزار عضو و با دارا بودن کمیسیون‌هایی در زمینه اقتصاد، فرهنگ و سایر موارد درحال فعالیت است و در هر شهر و برای هر قشر مجمع‌های فعالی در این زمینه شکل گرفته است.

وی بیان کرد: در زمینه برنامه‌های مجمع بسیجیان در سال 95 مبلغی بالغ بر 600 میلیارد ریال بودجه تخصیص داده شده است، از گروه بسیجیان شهرها درخواست داریم که فعال باشند و به آبادی شهر کمک کنند و تنها به برنامه‌های مرکز تکیه نکنند.

سردار نقدی افزود: برنامه ساخت پایگاه خواهران در الویت برنامه‌های اجرائی پنج سال آینده قرار دارد که اجرائی شدن آن پیگیری مسئولان را می‌طلبد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
0
13
یکی نیست به ایشان بگوید که به کشورش عراق برگردد وهرغلطی میخواهد بکند درآنجا پیداکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
0
8
باز این آقا پیداش شد!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
0
12
آقای نقدی بخدا مردم دیگه از شما خسته شدند...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
0
7
شما نگاه نکن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
0
7
آقاي نقدي شما بهتره.... رو چك كني
به ماهواره هاي مردم چكار داري
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
0
10
این بسیجی از بیکاری نمیدونه چکار کنه فکرش رسیده که مسئولان در جمع آوری ماهواره کم کار کردن . خب اگه بیشتر کار میکردن که کار کردن نتیجه چی میشد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۶
0
6
از ماهواره بدتر اختلاسها ست اونوجمع کن ماهوراه طلبت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
0
6
حتما اين شبكه ها عيب و ايراد شماها را به مردم مي گويند بخاطر آن دنبالش هستي تا جمع كني اما.................. خوندي
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
0
5
سلام
سردار گرامی روی دو طناب نمیتوان راه رفت
رسانه ملی تا جایگاه اصلیش فاصله زیاد دارد
تا فاصله ملت عزیز ورسانه ملی از بین نرود ماهواره حذف شدنی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
0
4
دوستان نادان بد تر از دشمنان هستند
123
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
0
4
اختلاسهای بیشمار رو جمع آوری و با خاطیان برخورد کنید ماهواره خطرش زیاد نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
0
3
دروغها و دزديها و حق خوريها و حق كشيها باندازه 1000 ها برابر آسيب اجتماعي و انساني دارند نسبت به اين دستگاه انسان شناسي(ماهواره)
سقراط حکیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
0
2
این سردار گرانقدر جز دو تار مو و ماهواره نگرانی دیگری نداره؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x