کد خبر: ۴۰۵۷۱
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۸۴ - ۰۰:۴۵
آفتاب‌‌نیوز : سنترال کرونیکل در گزارشی می نویسد: تصمیم ایران برای پایان دادن به تعلیق داوطلبانه و قطع همکاری با کمیته آژانس باعث افزایش تنش بین دو طرف مناقشه شده بهر حال ایران درهای مذاکرات با سران مسکو را در خصوص بررسی پیشنهاد این کشور همچنان باز گذاشته اند. این اقدام می تواند از شک جهانیان که معتقدند ایران در حال ساخت بمب اتم است بکاهد. 

در همین حال رای هند بر علیه تهران در شورای حکام باعث شد که احزاب چپ این کشور در خصوص این عملکرد و سیاست های دهلی نو و واکنش نشان دهند. احزاب چپ این کشور اعلام کردند که اگر این روند همچنان ادامه پیدا کند آنان هرگونه ارتباط با احزاب حاکم بر این کشور را تحریم خواهند کرد. احزاب چپ هند معتقدند که دهلی نو در مقابل فشار آمریکا دوام نیاورد و در نهایت تسلیم مقامات واشنگتن شد. 

اکنون پرونده ایران به یکی از مناقشه های اصلی بین احزاب هند تبدیل شده است و مقامات پارلمان این کشور خواستار مذاکره با نماینده این کشور در سازمان ملل شدند.یکی از اعضای این حزب در مصاحبه ای اعلام کرد که ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت امید حل این بحران را از طریق مذاکرات از بین می برد. 

به گفته کارشناسان سیاسی اکنون پرونده ایران باعث آشفتگی در بین کشورهای خاورمیانه شده است. بسیاری از سران این کشورها خواستار حل دیپلماتیک این پرونده شده اند و معتقدند برای اجرای صلح در خاورمیانه باید کشورهای این منطقه عاری از سلاح هسته ای شوند.بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین