کد خبر: ۴۰۸۳۵
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۸۴ - ۱۴:۱۸
آفتاب‌‌نیوز : وی افزود : هفته فرهنگی ایران با نمایش چند فیلم ایرانی از جمله هیوا، باران، شمعی در باد، اشک سرما، یک تکه نان و ... در باکو با استقبال خوبی از سوی مخاطبان و هنردوستان برگزار شد. به گونه‌ای که می‌توان گفت ما به دلیل مشترکات فرهنگی بسیاری که با این مردم داریم می‌توانیم در درازمدت به دستاوردهای فرهنگی بسیار بالایی دست یابیم.

وی در ادامه افزود: "کشور آذربایجان و شهر باکو که مشترکات فرهنگی و سنتی بسیاری با ایران دارد می‌تواند بازار موفقی برای عرضه تولیدات سینمایی ایران باشد. این کشور دارای شبکه‌های تلویزیونی متعددی است و این شبکه‌ها می‌توانند برای نمایش فیلم‌های ایرانی محل مناسبی باشند. شاید سالن سینما در این شهر کم باشد ولی با یک برنامه‌ریزی صحیح می‌توان تولیدات مشترکی عرضه کرد تا به بازار خوبی برای فروش فیلم‌های ایرانی دست پیدا کنیم."

درخشنده که همراه رسول ملاقلی‌پور و ناصر شفق در هفته فرهنگی ایران در شهر باکو شرکت کرده بود، درباره دستاوردهای این سفر گفت: "صحبت‌هایی با مسئولان، تهیه‌کنندگان و فیلمسازان این شهر انجام داده‌ایم که در صورت موافقت طرفین کانون فیلمسازی در این شهر ایجاد کنیم و از این طریق توسط کارگردانان و فیلمسازان ایرانی در این شهر آموزش فیلمسازی داشته باشیم. همچنین با کمک این انجمن آثار مشترک سینمایی تولید کنیم."

این کارگردان سینما سرمایه‌گذاری همراه با برنامه‌ریزی درست در این کشور را یکی از مهمترین شاخصه‌های ایجاد فضای مشترک برای تقابل فرهنگ این دو کشور دانست و افزود: "حضور پررنگ ایران در بازار فرهنگی این کشور با یک برنامه‌ریزی صحیح و اختصاص بودجه مناسب می‌تواند فرهنگ این دو کشور را که دارای مشترکات بسیاری است به هم نزدیکتر کند. 

البته بخش خصوصی سینمای ایران نیز می‌تواند با سرمایه‌گذاری فعالیت هنری خود را در این کشور بیشتر کند تا از این طریق بتوانیم آثار سینمایی ایران را در این کشور و دیگر کشورهایی که دارای مشترکات فرهنگی بسیاری با ما هستند نشر و گسترش دهیم."
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین