کد خبر: ۴۰۹۰۲۵
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران:
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر این که 80 درصد آلودگی هوای پایتخت متعلق به وسایل نقلیه است، گفت: خودروها و موتورسیکلت های کاربراتوری و سایل نقلیه دیزلی با عمر بالای 20 سال، متهمان اصلی آلودگی هوای تهران هستند.
آفتاب‌‌نیوز :
مازیار حسینی افزود: ضمن درک مسائل و مشکلات معیشتی افرادی که به وسیله این گونه وسایل نقلیه ارتزاق می کنند، اعتقاد دارم با تصمیم گیری قاطع و البته با لحاظ آثار و تبعات اجتماعی و اقتصادی، از چرخه خارج کردن موتورسیکلت‌ها و خودروهای آلاینده و دیزل‌های فرسوده از طریق مجموعه‌ای از اقدامات حمایتی، امکان پذیر است.

وی با اعلام این که موضوع خروج وسایل نقلیه مستهلک به صورت مستقیم با سلامت مردم به ویژه کودکان و نوزادان شهر سر و کار دارد از اوجب واجبات است، تأکید کرد: در چنین شرایطی، برای سلامت بچه‌های شهر که بیشتر از سایر شهروندان تحت تأثیر آلودگی هوا قرار دارند، بسیار نگرانیم.

برای موضوعات بسیار کم اهمیت از صندوق ذخیره ارزی استفاده می شود اما برای حفظ جان مردم نه!

معاون شهردار تهران با اشاره به این که جای تأسف و تعجب فراوان دارد که برای موضوعات بسیار کم اهمیت از صندوق ذخیره ارزی استفاده می شود، در صورتی که در مقابل موضوع مهم حذف خودروهای فرسوده که قانون آن نیز وجود دارد، هیچ گونه اقدامی نمی شود، ‌اظهار کرد: خسارتی که وسایل نقلیه آلاینده به سلامت مردم وارد می کنند، بسیار بیشتر از هزینه ای است که باید صرف خروج خودروهای آلاینده از چرخه حمل و نقل شهری شود.

حسینی با بیان این که متأسفانه نه به توسعه شبکه مترو کمک می شود و نه به تقویت ناوگان اتوبوسرانی و در این میان، این مردم تهران هستند که متضرر می شوند، ادامهداد: آنها که می گویند مشکل آلودگی هوای تهران مربوط به ساختمان های بلند منطقه 22 است، باید به این پرسش پاسخ دهند که پس علت آلودگی هوا از اصفهان و اهواز و زابل و زاهدان گرفته تا سنندج و یاسوج و کرمان و کرمانشاه چیست؟

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه موضوع هوای تهران، رنگ و بوی سیاسی به خود گرفته و سیاست، بر موضوع ‌آلودگی هوا که به صورت مستقیم با جان مردم سر و کار دارد، سایه سیاه خود را گسترانده، اضافه کرد: چرا کسی افرادی را که به جای انجام مقررات، اجرای مصوبات و پرداخت مطالبات شهر تهران و شهروندان آن، با دادن آدرس غلط سعی در انحراف افکار عمومی دارند، مورد سوأل قرار نمی دهد؟

روزی 600 تا 800 خودروی جدید وارد معابر تهران می‌شوند اما یک دستگاه هم خارج نمی‌شود!

معاون شهردار تهران با اشاره به این که هر روز 600 تا 800 دستگاه خودروی جدید وارد معابر تهران می شوند در صورتی که حتی یک دستگاه خودروی فرسوده نیز از رده خارج نمی شود، اظهار کرد: هر سال حداقل 200 هزار تا 300 هزار دستگاه خودروی جدید به 3 میلیون دستگاه خودروی تهران که بسیاری از آنها سال هاست از سن فرسودگی عبور نموده و بسیار آلاینده هستند، اضافه می شود اما یک دستگاه از خودروهای مستهلک نیز اسقاط نمی شوند.

به گزارش ایسنا،  حسینی با بیان این که بیاییم خودمان به خودمان رحم کنیم، اظهار کرد: واقعیت این است که خیابان ها و بزرگراه های تهران، دیگر ظرفیت این تعداد خودرو را ندارند و اگر این امکان را داریم که از خودروی شخصی استفاده نکنیم، حتماً از وسیله نقلیه شخصی استفاده نکنیم.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران،  وی در پایان با تأکید بر این که تک تک ما به عنوان شهروندان کلان شهری که در کنار هم در آن زندگی می کنیم، نسبت به شهرمان و همشهریانمان مسئولیم، خاطرنشان کرد: مسئولیت اجتماعی مان حکم می کند یکایک ما در این موضوع مهم که به سرنوشت همه ما گره خورده به عنوان شهروندی مسئول عمل کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین