کد خبر: ۴۰۹۵۳۶
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۴
با به پایان رسیدن مراسم اربعین بیش از دو میلیون زائر ایرانی که در طول این روزها به مقصد کشور عراق سفر کرده بودند طی ساعت‌ها و روزهای آینده به ایران بازخواهند گشت؛ موضوعی که تمام بخش‌های حمل‌ونقل کشور، خود را برای آن آماده کرده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایسنا، با وجود آنکه در صحبت‌های مطرح شده بازگشت نزدیک به یک میلیون نفر از زائران ایرانی تا روز اربعین به خاک ایران به ثبت رسیده بود، اما هنوز تعداد زیادی از زائران در مسیر بازگشت به مرزهای زمینی ایران هستند تا از آنجا و از طریق خودروهای شخصی یا عمومی به مناطق مختلف ایران باز گردند.

براساس آخرین اطلاعات ارائه شده از سوی سازمان راهداری و مرکز مدیریت راه‌های کشور در حال حاضر وضعیت راه‌های دو استان ایلام و خوزستان به عنوان اصلی‌ترین محورهای سفر اربعین شرایطی عادی داشته و ترافیکی روان و در بعضی نقاط نیمه‌سنگین را نشان می‌دهد.

براساس این اطلاعیه‌ها در حال حاضر محدوده حدفاصل مرز مهران تا شهر مهران ترافیکی روان را تجربه می‌کند، اما از مهران به سمت صالح‌آباد و ایلام ترافیک نیمه‌سنگین اما روان گزارش می‌شود.

پس از گذر از مهران نیز جز چند منطقه کوتاه تا رسیدن به منطقه کوهدشت و مناطق مرکزی کشور تمام مسیر ترافیکی روان دارد. حدفاصل ایلام تا پل دختر نیز ترافیکی روان و بدون مشکل را نشان می‌دهد.

وضعیت مرزها در استان خوزستان نیز به همین شکل است. براساس اطلاعات ارائه شده از سوی سازمان راهداری دو جاده چذابه به اهواز و خرمشهر به اهواز وضعیتی نسبتا مناسب دارند، هرچند در تصاویر ارائه شده برای بخشی از مسیر چذابه تا بستان و سوسنگرد اطلاعات خاصی ارائه نشده، اما تمام مسیرهایی که اطلاعات و اخبار آن وجود دارد حاکی از ترافیک روان در جاده‌های اصلی‌ است.

محدودیت‌های ترافیکی برای بازگشت زائران اربعین نیز همچنان ادامه خواهد داشت. براین اساس تردد کلیه تانکرهای سوخت‌رسان عراقی از ساعت ۷ صبح روز یکشنبه (۲۵ آبان‌ماه) تا ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه (دوم آذرماه) در استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری ادامه خواهد داشت.

همچنین تردد کلیه کامیون و تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۷ روز پنج‌شنبه (۲۰ آبان‌ماه) تا ساعت ۲۴ روز جمعه (۵ آذرماه) در محورهای اهواز – سوسنگرد - بوستان – چذابه، اهواز – خرشمهر و شلمچه ممنوع خواهد بود.

همچنین تردد کلیه اتوبوس‌ها نیز تا ساعت ۲۴ روز جمعه (پنجم آذرماه) در محور هفت‌گل – باغ ملک – ایذه – شهرکرد و بالعکس و مسیر اهواز – اندیمشک – خرم‌آباد – علی‌گودرز – اصفهان – شهرکرد و بالعکس ممنوع خواهد بود.

در استان لرستان و ایلام نیز تردد تانکرهای سوخت‌رسان عراقی تا ساعت ۲۴ روز جمعه (پنجم آذرماه) ممنوع خواهد بود. همچنین تردد کلیه تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی تا ساعت ۲۴ روز جمعه (پنجم آذرماه) در محورهای پل‌دختر – اسلام‌آباد و پل‌دختر – اندیمشک، دهلران – مهران، حمیل – ایلام و ایلام – مهران ممنوع خواهد بود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x