کد خبر: ۴۱۲۷۷۹
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶
معاون رییس جمهور در جریان بازدید از خط راه آهن غرب کشور:
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: 10 هزار میلیارد تومان در بودجه سال 96 ، علاوه بر اعتبار سالانه برای چهار اولویت توسعه راه آهن، محیط زیست، آب و فاضلاب اختصاص یافت.
آفتاب‌‌نیوز :
معاون رییس جمهور گفت: با توجه به تاثیر مهم صنعت ریلی در توسعه اقتصادی کشور، یکی از اولویت های مهم دولت و راه آهن تکمیل خط آهن غرب کشور از تهران تا سنندج است.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ محمد باقر نوبخت که در جریان بازدید از خط راه آهن غرب کشور در ایستگاه راه آهن ساوه توقف کرده و از مراحل پیشرفت این ایستگاه نیز بازدید کرد، در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران به اهمیت این خط ریلی اشاره کرد و افزود: دولت در سال جاری و بودجه ۹۶، برای شبکه ریلی کشور اهمیت ویژه‌ای در نظر گرفته است.

وی اظهار کرد: از ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه سال ۹۶ که مختص پروژه‌ها و طرح‌های اولویت‌دار است، دو هزار میلیارد تومان آن به توسعه زیرساخت‌های ریلی کشور اختصاص می‌یابد.

نوبخت تصریح کرد: همچنین از ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه سال ۹۶ که مختص پروژه‌ها و طرح‌های اولویت‌دار است، دو هزار میلیارد تومان آن به توسعه زیرساخت‌های ریلی کشور اختصاص می‌یابد.

معارون رییس جمهور افزود: راه آهن غرب از نظر سازمان برنامه و بودجه از درجه اهمیت خاص برخوردار است به طوری که اعتبارات قابل توجهی برای تکمیل برخی قطعات آن اختصاص داده است.

نوبخت پیشرفت ایستگاه راه آهن ساوه را ۶۰ درصد عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه رویکرد دولت توسعه حمل و نقل ریلی است، امید است با تامین اعتبار لازم این پروژه تا پایان سال تکمیل شده و به بهره‌برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: طی سفر هیات دولت به استان مرکزی مصوبات استانی در جهت رفاه و آسایش مردم این استان به تصویب رسیده است.

نوبخت با یادآوری سفر هیات دولت به استان مرکزی گفت: در سفر هیات دولت به این استان مصوباتی برای بهبود وضعیت صنایع و محیط زیست استان تصویب شد که در سفر دو هفته آینده مقامات به استان این مصوبات توسط استاندار و مسئولان استانی پیگیری می شود. 

وی، پیگیری تکمیل ایستگاه راه آهن ساوه را برنامه های سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد و افزود: بهره برداری از این ایستگاه نقش مهمی در توسعه ملی و منطقه ای و تسریع در حمل مسافر و بار از تهران به سمت غرب و جنوب کشور دارد. 

معاون رییس جمهور در ادامه بازدید خود مسیر ساوه تا نوبران را با قطار طی کرده و پس از توقف کوتاه در ایستگاه بخش نوبران و بازدید از این ایستگاه راهی همدان شد.

براساس این گزارش، در این بازدید استاندار، نمایندگان استان های مرکزی و همدان در مجلس و مسئولان وزارت راه حضور داشتند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x