کد خبر: ۴۱۴۴۵۳
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸
ایران برای همبستگی جهانی در کشتی طرحی را به اتحادیه جهانی کشتی ارائه کرد و خواستار برگزاری مسابقه ایران، روسیه و آمریکا در برج میلاد تهران و میدان‌های تایمز نیویورک و سرخ مسکو شد.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش ایسنا، فدراسیون کشتی ایران طرح برگزاری مسابقات «همبستگی جهانی برای کشتی» با محوریت کشورهای ایران، آمریکا، روسیه، ترکیه و ژاپن را به اتحادیه جهانی کشتی ارائه کرد.

در بخشی از طرح ارسالی ایران به نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی در زمینه طرح «همبستگی جهانی برای کشتی» به شرح زیر است:

 از جمله کارهای سخت برخی کشورها در سال ۲۰۱۳ میلادی برای حفظ کشتی در المپیک، برگزاری مسابقات سه جانبه بین تیم های ایران، روسیه و آمریکا در ایستگاه تاریخی راه آهن نیویورک با حمایت همه جانبه خانواده کشتی جهان، به منظور جلب توجه عمومی به ورزش ما (کشتی) بود. برگزاری این مسابقات نمادین تاثیر زیادی در حفظ کشتی داشت. امروز ورزش ما به چنین برنامه های نمادینی در برنامه های سالیانه خود نیاز دارد. در این راستا فدراسیون کشتی ایران پیشنهاد برگزاری مسابقاتی با عنوان «همبستگی جهانی برای کشتی» را ارائه می دهد.

این رقابت در کشتی آزاد ما بین تیم های ایران، روسیه و آمریکا، در کشتی فرنگی بین تیم های ایران، روسیه و ترکیه و در کشتی زنان بین تیم های ژاپن، آمریکا و روسیه برگزار می‌شود. این مسابقات در هر کشور، در یکی از مکان های ملی و  اصلی آن کشور، همچون برج میلاد تهران، میدان سرخ مسکو، میدان تایمز نیویورک و یکی از میادین اصلی کشورهای ترکیه و ژاپن انجام خواهد شد. این رقابت ها تلاش های خانواده کشتی برای عمومی کردن این رشته تاریخی و حفظ همیشگی آن در المپیک را نشان می دهد.

این مسابقات در هشت وزن و با دو کیلوگرم ارفاق وزن، به صورت تیم به تیم برگزار خواهد شد. فدراسیون کشتی ایران با توجه به برگزاری مسابقات قهرمانی قاره ای در ماه می سال آینده میلادی ( ۲۰۱۷)، پیشنهاد می دهد این مسابقات در ماه می تا اواسط ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ میلادی در کشتی آزاد وزنان در آمریکا، کشتی فرنگی در ترکیه، کشتی زنان در ژاپن، و سپس آزاد و فرنگی در روسیه و ایران برگزار شود و این مسابقات در هر کشور، در طی یک روز برگزار می شود.

در پایان این پیشنهاد  آمده است «از آنجا که این رویداد جهانی و نمادین است، شایسته است اتحادیه جهانی کشتی محوریت هماهنگی انجام این رقابت‌ها را بر عهده  بگیرد.»
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x