کد خبر: ۴۱۵۶۷۶
تاریخ انتشار : ۰۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱
آیت الله صدیقی گفت: امروز اگر خطری برای مملکت داشته باشیم، خطر حرام خواری، ربا، حقوق های حساب نشده، راند خواری ها و ویژه خواری ها و بی توجهی به مشکلات مردم و جوانان بیکار است.
آفتاب‌‌نیوز :
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه خداوند تقوا را به عنوان کلید فتوحات و موجب سهولت و رفع مشکلات معرفی کرده است، اظهار کرد: مسئولین ما در سمت های مختلف باید خدا را در نظر بگیرند و تقوا پیشه کنند و مرگ و بی وفایی دنیا را از یاد نبرند و امانت دار مردم باشند. همچنین کاسب ها بی انصافی و کم فروشی نکرده و ربا به زندگیشان وارد نشود. چرا که از خطرات امروز جامعه ما ربا و حرام خواری و حقوق های حساب نشده است.


به گزارش ایسنا، خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: امروز وقت حاشیه سازی و سیاسی بازی نیست و همه باید تقوا پیشه کنند.

آیت الله صدیقی ضمن گرامیداشت یوم الله 9 دی با بیان اینکه 9 دی از کرامت های انقلاب بود، خاطر نشان کرد: حضور مردم در 9 دی خود جوش نبود بلکه خدا جوش بود و باپول نمی شد این کار را انجام داد. بلکه خدا بر دل آنها رخنه کرد و با حضور مردم در 9 دی امید دشمنان خارجی و قدرت طلب های داخلی را ناامید کرد.

وی با بیان اینکه 9 دی ثابت کرد آتش خانمان سوز فتنه، فتنه گران را می سوزاند و اگر خاموش نشود همه مردم را خواهد سوزاند افزود: اجتماع مردم در 9 دی 88 بعد از 8 ماه صبوری ماموریتی الهی بود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه بصیرت یعنی تشخیص، تصمیم، حضور و اقدام به موقع تصریح کرد: 9 دی شاهد حضور به موقع مردم بودیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انقلاب پدیده ای الهی است گفت: دست پنهان خداوند این انقلاب را به وجود آورد و قدم به قدم هدایت کرد و خطرات یکی بعد از دیگری از سر انقلاب برطرف کرد. که یکی از این خطرات فتنه 88 بود و از همه خطرات گذشته عمیق تر و ریشه دارتر بود. چرا که به طور مثال در جنگ تحمیلی دشمن بیرون از کشور بود، اما در فتنه کسانی زمام دار بودند که در کنار و در خانه امام (ره) بودند. بنابراین عده زیادی به شبهه افتادند، خام شدند و یا تردید کردند.

صدیقی با تاکید بر توجه به ابعاد فتنه 88 خاطر نشان کرد: کسانی که امروز سخن از رفع حصر می زنند، با چه انگیزه ای این مطلب را طرح می‌کنند و آیا می فهمند که چه می گویند؟

وی خاطر نشان کرد: با شناختی که از مردم با بصیرت ایران دارم می دانم که تا حضور امام زمان (عج) این انقلاب را زیر پرچم ولایت حفاظت خواهند کرد.

صدیقی در ادامه ضمن تبریک به مناسبت آزادی حلب، گفت: حلب به قیمت خون شهدای مدافع حرم آزاد شد و این پیروزی تنها پیروزی نظامی نیست، بلکه پیروزی فرهنگی، اعتقادی، انقلابی و اسلامی است، که پیروزی جبهه ولایت به حساب می آید و حامیان تروریست را منزوی و سرافکنده کرده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی با فرمان امام (ره) گفت: از چهره های تاثیر گذار در این عرصه استاد قرائتی هستند که برای سلامتی کاملشان آرزوی شفا داریم.

صدیقی همچنین به مظلومیت مضاعف مردم بحرین اشاره کرد و افزود: رژیم غیر بحرینی حاکم بر این سرزمین مردم را تحت فشار قرار می دهد و آب را بر روی آنها بسته است و رهبر مسلمانان بحرین آیت الله عیسی قاسم را سلب تابعیت کرده است و ننگ بر سازمان ملل و مدعیان حقوق بشر که علی رغم این جنایات سکوت می کنند. اما امیدواریم که با بیداری و استقامت مردم بیدار بحرین شاهد نابودی رژیم اشغالگر بحرین باشیم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین به مساله برجام  و قابل پیش بینی بودن نقض برجام اشاره کردو گفت: رهبری از روز اول با صدای رسا اعلام کردند که ما به طرف مقابل بدبین هستیم و از همان روز مسئولان ما باید با استحکام بیشتری وارد عرصه می شدند و به زودی تسلیم نمی‌شدند، اما حالا که روشن شده است آمریکا نقض عهد کرده است باید مقابله ای در تراز کشور انقلابی و قدرتمند منطقه ای داشته باشیم و به چیزهای دم دستی اکتفا نکنیم.

صدیقی تصریح کرد: رئیس جمهور به سازمان انرژی اتمی دستوری دادند و آمریکا نیز اعلام کرد که این دستور برایشان مشکلی درست نمی کند و مطابق برجام است. اما ما خواهان واکنش جدی تر و قدرتمندانه تری از طرف مسئولانمان است و توقع ما از مجریان قدمی عزت ساز و برخورد جدی با این مساله است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه صحبت های خود از مجلس که در زمینه بررسی برنامه بودجه تلاش می کنند، درخواست کرد تا اولویت اشتغال جوانان و قشر آسیب پذیر جامعه را مورد توجه قرار دهند.

به گزارش ایسنا، آیت الله صدیقی در خطبه های اول نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اهمیت و تاثیر نماز در زندگی دنیوی و اخروی انسان‌ها، گفت: نماز آتش نشان است که گناهان انسان با خواندن آن ریزش می کند، به شرط آنکه بعد از نماز دوباره به سمت گناه نرویم و برای خودمان آتش درست نکنیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین