کد خبر: ۴۱۹۶۷۳
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶
مجلس خبرگان رهبری یا شورای نگهبان باید اجازه برگزاری انتخابات میان دوره‌ای خبرگان را به وزارت کشور بدهند .
آفتاب‌‌نیوز : قائم مقام وزارت کشور گفت: آمادگی برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان را داریم.

محمدحسین مقیمی در گفت‌وگو با  ایلنا، با اشاره به مراسم روز گذشته ترحیم آیت‌الله هاشمی تاکیدکرد: با اطمینان می‌گویم یکی از مهم‌ترین قسمت‌های مراسم ترحیم آیت‌الله هاشمی این بود که مردم در شرایط فعلی بسیار هوشیارانه عمل کردند  و با حضور خود حماسه عظیمی خلق کردند.

مقیمی در پاسخ به اینکه با توجه به درگذشت آیت‌الله هاشمی، انتخابات میان‌دوه‌ای برای خبرگان در تهران برگزار می‌شود، تصریح کرد: مجلس خبرگان رهبری یا شورای نگهبان باید اجازه برگزاری انتخابات میان دوره‌ای خبرگان را به وزارت کشور بدهند .

او در رابطه با سازوکار برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان، گفت: قانون و آیین‌نامه این انتخابات را مجلس خبرگان‌ رهبری و شورای نگهبان تایید می‌کند و وزارت کشور مجری انتخابات است و به مجلس خبرگان با توجه به اینکه یکی از نمایندگان خود را از دست داده است، پیشنهاد برگزاری انتخابات را می‌دهیم و در این زمینه آمادگی برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان را هم داریم و اگر بقیه موارد حل شود مشکلی نداریم.

مقیمی در پاسخ به اینکه با توجه به نقش آیت‌الله هاشمی در انتخابات مختلف جمهوری اسلامی فقدان او در انتخابات سال آینده را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: جمهوری اسلامی ایران شخصیت بسیار ارزشمندی را از دست داد. وقتی یک شخصیت بزرگ را از دست می‌دهیم آثارش همه جا نمایان می‌شود.

او ادامه داد: البته خداوند نعمت خود را بر ما کامل می‌کند و حتماً در جامعه افرادی پیدا خواهند شد که بتوانند آرام‌آرام گوشه‌هایی از اثرات کاری ایشان را دنبال و به مرور رشد پیدا کنند. اما امروز جمهوری اسلامی یکی از شخصیت‌های بزرگ خود را از دست داده‌ است.

قائم مقام وزیرکشور درباه اینکه این نگرانی مبنی بر اینکه با توجه به فقدان شخصیت آیت‌الله هاشمی کشور به سوی افراط‌گری و تندروی کشیده شود، افزود: در  شرایطی‌که آیت‌الله هاشمی در بین ما نیست باید مسئولان از جمله روسای قوا احساس مسئولیت بیشتری کنند و تا جایی که می‌شود گوشه‌ای از جای او را پرکنند.

مقیمی افزود: شخصیت‌های اثرگذار بسیاری داریم. در زمان حیات آیت‌الله هاشمی برخی فکر می‌کردند وقتی ایشان به مباحث ورود می‌کند، آنها دیگر کمتر به محدوده مسائل بپردازند شاید الان وظیفه این افراد بیشتر شده است. جامعه ما جامعه چندین صدایی است و این جامعه هیچ‌گاه به تک‌صدایی نخواهد رسید و کسانی هستند که بیایند و حرف‌های خود را بیان کنند. در تاریخ انقلاب برخی مواقع با این شرایط مواجه شده‌ایم .
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین