کد خبر: ۴۲۱۳۱۲
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۴
صالحی امیری خبر داد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حج امسال را مورد توجه قرار داد و گفت: وزیر حج عربستان از ایران برای حج امسال دعوت کرده‌ است و سیاست کلی نظام نیز در این زمینه برقراری حج است البته 7 شرط را مدنظر قرار داده‌ایم.
آفتاب‌‌نیوز : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حج امسال را مورد توجه قرار داد و گفت: وزیر حج عربستان از ایران برای حج امسال دعوت کرده‌ است و سیاست کلی نظام نیز در این زمینه برقراری حج است البته 7 شرط را مدنظر قرار داده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سیدرضا صالحی امیری ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه ریشه‌ها و باورهای جامعه ما به مبانی دینی باز می‌گردد، اظهار کرد: پرچم‌دار مبانی دینی جامعه مراجع تقلید هستند.

وی با تاکید بر اهمیت ایجاد ثبات و آرامش در وزارت ارشاد و پرهیز از مناقشات، به ویژه مناقشات سیاسی تصریح کرد: انقلاب و دین هویت جامعه ماست و امروز با وجود اعتبار بیش از 200 میلیارد تومانی در حوزه مباحث قرآنی دچار تفرق بوده و نتوانستیم ساماندهی و جذب مناسبی در این زمینه داشته باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه حوزه قرآنی باید به سراسر کشور منتقل شده و راه‌اندازی شود، به پالایش‌های صورت گرفته در جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و افزود: امسال شاهد حضور پررنگ‌تر جوانان انقلابی و ارزشی جامعه هستیم و از این قشر حمایت شده تا جشنواره رنگ و بوی انقلابی بیشتری به خود بگیرد.

وی جلوگیری از ورود 10 فیلم با موضوعات فمینیستی و نامناسب به جشنواره فیلم فجر را مورد توجه قرار داد و با اشاره به فعالیت‌های وزارت ارشاد در حوزه مطبوعات گفت: این دوره کم مسئله‌ترین دوران مطبوعات را پشت سر گذاشته‌ایم و این بحث به خاطر نظم، نظارت و پالایش دقیق بوده است.

صالحی امیری با تاکید بر فعالیت ناظرانی از دادستانی، حوزه‌های علمیه و سایر دستگاه‌ها در حوزه پالایش مطبوعات مسئله حج امسال را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: وزیر حج عربستان از ایران برای حج امسال دعوت کرده‌ و سیاست کلی نظام نیز در این زمینه برقراری حج است.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به این دعوت عده‌ای به نمایندگی از ایران به عربستان سفر کرده و هفت شرط را برای طرف مقابل بیان خواهند کرد، گفت: محور این شروط برای طرف عربستانی حفظ کرامت، امنیت و حقوق شهدای منا و سیاست‌های مقام معظم رهبری در زمینه حج است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: اگر عربستان این شروط را بپذیرد سال آینده اعزام حج خواهیم داشت وگرنه در این مسئله تابع نظر بزرگان هستیم.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به پالایش و انسداد 160 هزار کانال فساد در فضای مجازی تصریح کرد: براساس مصوبه کمیته منتخب دولت کانال‌هایی با بیش از پنج هزار عضو باید دریافت مجوز داشته باشند و فعالیت‌های آنان رصد شود.

صالحی امیری قرآن و مسجد را از اولویت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواند و گفت: رویکرد ما صیانت از آرمان‌های اسلام و انقلاب بوده و سعی داریم در این راستا آسیب‌های فضای مجازی را محدود کنیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین