کد خبر: ۴۲۵۵۶۰
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴
مدیر‌کل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن با بیان اینکه در ساعات اولیه پیش‌فروش بلیت قطارهای نوروزی، بلیت برخی مسیر‌های پرتردد در اوج سفر به پایان رسید، گفت: نرخ بلیت بر اساس رتبه هر شرکت خواهد بود.
آفتاب‌‌نیوز : علی کاظمی‌منش در حاشیه نمایشگاه گردشگری در جمع خبرنگاران با اشاره به ‌آغاز پیش‌فروش اینترنتی و حضوری بلیت قطار برای ایام نوروز در هفته جاری اظهار داشت: در نوروز 96 نرخ بلیت‌ها به هیچ عنوان افزایش نمی‌یابد و اگر این نرخ‌ها را با نرخ بلیت‌های قطار در نوروز 95 مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که به هیچ عنوان افزایش قیمت نداریم.  
 
به گزارس فارش، وی افزود: البته در ایام کم تقاضا که تعداد مسافر کمتر است، تخفیفاتی اعمال می‌شود و در ایام پرتقاضا شرکت‌های ریلی تا سقف مجاز اجازه افزایش قیمت داشته‌اند و در ایام کم‌تقاضا هم تا 30 درصد در کاهش قیمت‌های بلیت تخفیف اعمال کرده‌اند.
 
کاظمی‌منش‌ تأکید کرد: با ثبات قیمت‌ها در ایام نوروز، اجازه نداده‌ایم که کیفیت خدمات شرکت‌ها کاهش یابد و حتی خدمات در برخی از شرکت‌ها افزایش می‌یابد.
 
مدیر‌کل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن ادامه داد: در ساعات اولیه پیش‌فروش بلیت قطارهای نوروزی، بلیت برخی مسیرهای پرتردد در ایام اوج سفر و مسیرهای پرتردد نظیر مشهد،‌ اصفهان و اهواز تمام شد.
 
کاظمی‌منش افزود: نوروز امسال همچنین قطار نخجوان دو روز در هفته به صورت رفت و برگشت و با نرخ بلیت 130 هزار تومان ‌سیر می‌کند و مدت زمان مسیر 30 ساعت است.  
 
مدیر کل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن گفت: ناوگان قطار نخجوان-مشهد همه مربوط به کشور آذربایجان است.
 
* ثبت خدمات شرکت‌های ریلی در مبدأ در ایام نوروز
 
وی با بیان اینکه سامانه یکپارچه فروش بلیت قطار تحت نظارت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به عنوان حاکمیت فعالیت می‌کند،‌ بیان کرد: یکپارچگی فروش بلیت قطار برای راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران هم مناسب است.
 
مدیر‌کل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن اظهار داشت: برای ایام نوروز در همه ادارات کل و نواحی گروه‌های نظارت بر خدمات ناوگان مسافری فعال هستند و در مبدأ بر عملیات و خدمات شرکت‌ها نظارت دارند و چک لیست‌هایی را از خدمات شرکت‌های ریلی به مسافران تکمیل ‌می‌کنند، این چک لیست‌ها در سامانه یکپارچه ثبت می‌شود و شرکت‌های ریلی هم قادر به مشاهده آن هستند و باید پس از ثبت این پیشنهادات و شکایات،‌ شرکت‌های ریلی پاسخگو باشند.
 
کاظمی‌منش ادامه داد: سامانه 5149 نیز فعال است تا مسافران پیشنهادات و شکایات خود را ارائه دهند و این پیشنهادات و شکایات هم از سوی راه‌آهن و هم از سوی شرکت‌های ریلی نظارت می‌شود و منتظر پاسخگویی شرکت‌ها خواهیم ماند.
 
* رتبه‌بندی شرکت‌های ریلی از تابستان سال آینده
 
وی با اشاره به هدفگذاری راه‌‌آهن برای رتبه‌بندی شرکت‌های مسافری ریلی اظهار داشت: رتبه‌بندی شرکت‌های مسافری ریلی مزایای زیادی دارد و یکی از ‌آنها این است که این رتبه‌بندی مستقیماً در خدمات و نرخ بلیت مؤثر است و اگر رتبه‌ یک شرکت افت کند، نرخ بلیت آن شرکت کاهش می‌یابد.
 
مدیر‌کل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن اظهار داشت: رتبه‌بندی شرکت‌های ریلی از تابستان سال آینده نهایی می‌شود و بدین ترتیب نرخ‌ها با خدمات‌ همسو خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون کارشناسان در حال بررسی خدمات، ناوگان و دیگر مسائل ضروری درباره شرکت‌ها هستند، ‌اظهار داشت: پس از اجرای کامل رتبه‌‌بندی و مشخص شدن رتبه شرکت‌ها، ‌حتماً نام شرکت‌ها با رتبه آنها در سایت اطلاع‌رسانی راه‌آهن درج می‌شود و مسافران در جریان خواهند بود و قطعاً‌ نرخ‌گذاری هم بر اساس رتبه ‌خواهد بود.
 
مدیر‌کل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن اظهار داشت:‌ اگر شرکتی با افت رتبه مواجه شود، در گام اول تذکر کتبی می‌گیرد و در گام دوم نرخ بلیت آن شرکت 5 درصد کاهش می‌یابد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین