کد خبر: ۴۲۵۶۷۹
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۸

منجمد‌کردن مردی در۵۰ سال پیش/او در آینده به زندگی بازخواهد گشت؟+تصاویر

در ۱۲ ژانویه سال ۱۹۶۷ میلادی جیمز بدفورد روانشناس به دلیل ابتلا به بیماری سرطان کلیه در سن ۷۲ سالگی درگذشت. بدفورد می‌خواست نخستین انسانی باشد که در جهان منجمد می‌شود؛ این آرزوی او برآورده شد و در نیتروژن مایع قرار داده شد.
آفتاب‌‌نیوز :
سرویس علم و فناوری- رابرت نلسون ۸۰ ساله در مصاحبه با روزنامه دیلی میل نشان می‌دهد که توانسته در سال ۱۹۶۷ میلادی یعنی پنجاه سال پیش برای نخستین بار بیماری که خواستار منجمد‌شدن در  نیتروژن مایع بوده را منجمد کند. 

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ نلسون رییس انجمن سرمازیستی است و می‌گوید که معتقد است «جیمز بدفورد» مردی که منجمد ساخته ‌به زندگی بازخواهد گشت. نلسون گفته که او نیز می‌خواهد در زمان مرگ منجمد شود. منجمد کردن فرایندی تدریجی است و به طور عکس بازگرداندن فرد به حالت اولیه نیز زمان می‌برد. نلسون گفت زمانی که بدفورد فوت کرد او به همراه دوستانش این فرد را به مدت دو هفته نگه داشتند آن هم در جایی که کپسول هوای سرد وجود داشتند. بدفورد اکنون در نیتروژن مایع در منطقه‌ای در آریزونا نگهداری می‌شود. 

داستان زندگی او به صورت فیلم درآمده و پل راد در آن بازی می‌کند. این موضوع ایده جندین فیلم علمی دیگر نیز بوده است و مل گیبسون بازیگر دیگری بود که در فیلم همیشه جوان در سال ۱۹۹۲ با این مضمون بازی کرد.

این روزنامه اشاره می‌کند که در ۱۲ ژانویه سال ۱۹۶۷ میلادی جیمز بدفورد روانشناس به دلیل  ابتلا به بیماری سرطان کلیه در سن ۷۲ سالگی درگذشت. بدفورد می‌خواست نخستین انسانی باشد که در جهان منجمد می‌شود؛ این آرزوی او برآورده شد و در نیتروژن مایع قرار داده شد. 

اکنون رابرت نلسون دانشمند آمریکایی که یکی از سه نفری است که کار حفاظت از جسد منجمد شده را انجام می‌دهد هم مطمئن است که با پیشرفت بیشتر علم در سال‌های آینده بدفورد روزی دوباره به زندگی بازخواهد گشت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین