کد خبر: ۴۲۵۷۰۲
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۲
فراز کمالوند:

شنیده‌ام پرسپولیس هم به بلای استقلال و تراکتور دچار می‌شود!/قلعه‌نویی گرگ باران دیده است

سرمربی تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز گفت: گسترش بی حاشیه ترین تیم لیگ است و هیچکس در تیم ما نمی‌گوید پولم را نداده‌اید واعتصاب نمی‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :
 فراز کمالوند در نشست خبری پیش از دیدار با سایپا اظهار داشت: جا دارد فرا رسیدن 22 بهمن روز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را تبریک بگویم. بازی سختی با سایپا داریم این تیم سه هفته است روی نوار پیروزی افتاده و بازیکنان ما هم آماده‌اند. گسترش فولاد بعد از هفته پنجم و ششم شرایط خودش را پیدا کرد و  یک تیم به تمام معنا شده است. نسبت به پتانسیلی که داریم و بودجه‌ای که داریم عملکرد خوب و بلکه عالی داشته‌ایم. بخش خصوصی هستیم و اهل بریز و بپاش نیستیم.

وی ادامه داد: بعد از خدا حمایت زنوزی مالک باشگاه و مدیریت مدبرانه سمندر را داشته‌ایم و می‌بینید که بین تیم‌های تبریزی آرامش بیشتری داریم. باشگاه در سه سال گذشته از حضور در لیگ برتر آهسته ولی پیوسته حرکت کرده و خودش را در جمع تیم‌های بالای جدول به حساب بیاورد. سه سال مدت زیادی نیست که در لیگ برتر بوده‌ایم اما ثبات پیدا کرده‌ایم.از بازیکنان تیم تشکر کنیم که نتایج شایسته‌ای گرفته فقط یک شکست یک بر صفر خارج از خانه مقابل پرسپولیس در دقایق پایانی در 9 بازی اخیر داشته‌ایم اما اراده و انگیزه بازیکنان باعث شده که یک تیم با شخصیت به نام گسترش فولاد را داریم و سعی می‌کنیم بازی فردا را با آرامش کامل پشت سر بگذاریم. در تیم ما بحث قهرمانی و سقوط وجود ندارد آرامش در تیم‌مان داریم و فکر می‌کنم هفته سوم و چهارم آخرین تیم جدول بودیم و پله پله بالا آمده‌ایم و به بازیکنان هم در تمرین گفته‌ام که نه سودای قهرمانی و نه استرس سقوط داریم.

کمالوند تصریح کرد: در مشهد طلسم شکاندیم و در این شهر امتیاز گرفتیم. این گام بلند گسترش است و همه دیدند که مقابل پرسپولیس چه فوتبالی بازی کرده‌ایم اگر بتوانیم فردا سایپا را شکست بدهیم می‌توانیم به جمع سه چهار تیم بالای جدول برسیم و نیم‌نگاهی به کسب سهمیه آسیایی داشته باشیم البته گفتم بودجه زیادی نداریم ولی همه تلاش کردند از کسانی که چمن را آماده می‌کنند تا بازیکنان و پزشکان و روابط عمومی باشگاه، هیچ چیز بهتر از این نیست که ما ثبات داریم. چند سال پیش گفتم که تراکتورسازی راه خودش را پیدا کرده چه با کمالوند چه بدون من، اکنون گسترش هم همین شرایط را دارد و تیمی با شخصیت شده ولی بدمان نمی آید که از هدفگذاری باشگاه هم جلوتر باشیم.

سرمربی گسترش در مورد اینکه فرکی گفته در دور رفت این تیم ما را آزار داد، گفت: این لطف خدا بوده که من شرمنده مردم آذربایجان نشده‌آم و همیشه خروجی کار مثبت بوده و وقتی من در تراکتورسازی بودم مردم باور نداشتند  که این تیم به لیگ برتر صعود می‌کند. در سال اولی که در گسترش بودم خیلی سخت بود و همه فکر می‌کردند که نمی‌مانیم و مثل این روزهای ماشین‌سازی بودیم. سمندر مدیرعامل باشگاه به مجموعه آرامش تزریق کرده‌ است و زنوزی مالک باشگاه هم همین طور، در هفته‌های ابتدایی برد نداشتیم اما از من حمایت کردند. همه می‌گویند چرا از تبریز نمی‌روی باید بگویم در دو سال گذشته همیشه در تبریز آرامش داشته‌ام و این آرامش از مالک و مدیر باشگاه به کادرفنی می‌رسد و ما هم آن را به بازیکنان انتقال می‌دهیم. گسترش به بازیکنی متکی نیست ولی برخی تیم‌های لیگ برتری وقتی یکی دو بازیکن از دست می‌دهند ببینید چه شرایطی پیدا می‌کنند. در لیگ برتر مربی با خصوصیات من وجود ندارد.  من تنها مربی لیگ برتر هستم که در تیم‌ جوانان، امید، نوجوانان و بزرگسالان مربیگری کرده‌ام و پله پله بالا آمدم. 28 ساله بودم که با شیرین فراز به لیگ برتر آمده‌ام. در جوانی به همه چیز رسیده‌ام. در تیم ما دعوایی نمی‌شود و بازیکنان خودشان را با شرایط وفق می‌دهند. محمد نصرتی از تیم ما به ماشین سازی می‌رود و بعد به تیم ما می‌آید. گسترش بی حاشیه ترین تیم ایران است و هیچکس در تیم ما نمی‌گوید پولم را نداده‌اید واعتصاب نمی‌کند. این گسترش فولاد اگر حفظ شود خوب است. ما تنها تیم بدون تماشاگر شهرستانی لیگ هستیم اگر 7-8 هزار تماشاگر داشتیم اکنون در رده دوم جدول بودیم. باید بازیکنان باید آنقدر خوب بازی کنند تا تماشاگر جذب تیم شوند.

وی ادامه داد: باید از مهره غیرقابل انکار به نام مرتضی اسدی تشکر کنم او کاپیتان واقعی است و یک مربی در داخل زمین است و در سالیان بعد این گسترش می‌تواند در سال های آینده در لیگ و قهرمانی آسیا سهم داشته باشد مثل ذوب آهن شویم.

کمالوند در مورد اینکه سایپا را شکست می‌دهید گفت: امیدوارم بازی خوبی انجام بدهیم فوتبال قابل پیش بینی نیست. اگر آن توپ کاشته هفته گذشته گل نمی شد می بردیم. تیم ما احاطه کامل به بازی دارد ولی مدل بازی ما طوری است که سایپا را تحت فشار می‌گذارد. فرکی در دو سه سال قبل قهرمانی آورده انسانی با شخصیت و متواضع است تیمش هم از آب و گل درآمده و فکر می‌کنم بازی خوبی شاهد باشیم و بازی درگیرانه‌ای را فردا بازی می‌کنیم.

سرمربی گسترش فولاد در مورد اینکه چرا برخی بازیکنان از سر شکم سیری بازی می‌کند گفت: بله می‌پذیرم در 5 مسابقه برد را با مساوی عوض کردیم در چند بازی بازیکنان جوان به میدان می‌فرستم. یک چیزی به بازیکنان گفتم از سر شکم سیری بازی می‌کنید و بعد از برد یک بر صفر دنبال گل دوم را نمی‌زنید.

من مربی گسترش هستم و قلعه‌نویی سرمربی تراکتورسازی که دوست خوبم است. باید باشگاه‌ها به سمتی بروند که به اندازه پولی که دارند بازیکن بخرند. ما هم می‌توانیم بازیکن 2- 3میلیاردی بخریم. مصطفی اکرامی، امین درویشی، خالقی فر هیچ کدامشان به 300 میلیون هم قراردادشان نمی‌رسد اما باشگاه ما باشگاهی است که می‌دانیم دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد. آجرولو و قلعه‌نویی آخر کار هستند و هر دو کارشان بلدند. آنها در کورس قهرمانی هستند. بهتر است به جای اینکه کاسه چه کنم دست بگیرید در این شرایط بدهی را بدهند تا در مورد بعدی دچار مشکل نشویم. امیدوارم این اتفاقات دیگر نه برای تراکتورسازی بلکه برای سایر تیم‌ها رخ ندهد. آقایان قبلی فکر نکردند که قراردادی می‌بندند چه کسی باید پولش را بدهد. فدراسیون هم مقصر است. باشگاهی که پول ندارد نباید بازیکن بگیرد. استقلال و پرسپولیس 100 میلیارد بدهکارند اما مدیران می‌آیند و می‌خواهند تیم شان را قهرمان کنند اکنون این اتفاق رخ داده باید بدهی ها را به تونی و حمزه یونس بدهیم تا اتقافات بدتر رخ ندهد.

وی در مورد اینکه راهکار شما برای ترکتورسازی چیست،افزود: تراکتورسازی قلعه‌نویی را دارد و نباید بگویم مرد گرگ باران دیده بلکه مرد سرد و گرم چشیده است. اگر راهکار من را می‌خواهید این است که باید جلوی اتفاقات بدتر را بگیریم زیرا اگر امتیاز کسر شود تیم تا رده هشتم هم سقوط خواهد کرد. فدراسیون باید راهکاری بیندیشد که بازیکنان ایرانی همین شرایط را داشته باشد. مثل این است که من با همسرم بیرون بروم یک میلیون پول داشته باشم و سه میلیون خرید کنم و بدهکار می‌شوم. حرف من فقط با تراکتورسازی نیست با استقلال هم هست. یکبار گفتم اگر بودجه شما 10 میلیارد است پرداخت می‌شود اما استقلال و پرسپولیس 30 میلیارد هزینه می‌کنند و قرارداد می‌بندد شنیده‌ام پرسپولیس هم بخاطر مانوئل ژوزه ممکن است این اتفاق رخ بدهد. برای 9 بازی پایان فصل با همین بازیکنان ادامه بدهند تا فصل آینده با بازیکنان امیدشان بازی کنند اکنون باید جلوی کسر امتیاز را بگیرند تا شرایط بدتر نشود.

به گزارش فارس، کمالوند در مورد طبلش از تراکتورسازی گفت: من به تراکتورسازی بدهکارم همه ما به تراکتورسازی بدهکاریم.


بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین