کد خبر: ۴۲۵۷۹۷
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۵

بهبود کیفیت هوا در شهرهای صنعتی از امشب/ وضعیت جوی تهران در ۲۲ بهمن

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بهبود کیفیت هوای شهرهای پرجمعیت و صنعتی از امشب خبر داد و روند بارش باران و برف در نقاط مختلف کشور را طی روزهای آینده تشریح کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه تصاویر دریافتی از ماهواره هواشناسی، ورود سامانه بارشی را از سمت مرزهای غربی به کشور نشان می‌دهد، اظهار کرد: این سامانه امروز سبب بارش برف و باران در غرب کشور، برخی نقاط شمال غرب، جنوب غرب، سواحل شمالی، به تدریج دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی خواهد شد.

وی با بیان اینکه روز جمعه از شدت فعالیت این سامانه در نیمه غربی کشور کاسته می‌شود، اظهار کرد: بارش‌های پراکنده در بخش‌هایی از مرکز، زاگرس مرکزی و جنوبی و شرق کشور رخ داده و عمده فعالیت این سامانه به صورت برف و باران در شمال شرق، دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی، سواحل خزر به ویژه در بخش‌های شرقی خزر خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: در روز شنبه ۲۳ بهمن بارش پراکنده در نیمه شرقی و سواحل شمالی و از بعدازظهر تشدید بارش در سواحل غربی خزر و بارش برف و باران در دامنه‌های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی پیش بینی ‌می‌شود.

وظیفه با اشاره به اینکه بعدازظهر پنجشنبه تا ظهر جمعه پدیده گرد و خاک در استان‌های ایلام و خوزستان دور از انتظار نیست، گفت: امروز هوا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت با غبار محلی همراه است که انتظار می‌رود از امشب کیفیت هوا در این مناطق بهبود یابد.

وی در مورد وضعیت جوی استان تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران در روز جمعه ۲۲ بهمن مصادف با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ابری، همراه با بارش پراکنده، وزش باد، اواسط روز کاهش ابر، گاهی وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دمای ۹ و ۱ درجه سانتیگراد و در روز شنبه ۲۳ بهمن نیمه ابری، گاهی وزش باد، اوایل شب ابری و بارش پراکنده با بیشینه و کمینه دمای ۸ و ۲ درجه سانتیگراد پیش بینی ‌می‌شود.


بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین